Rode VW mogelijk niet naar Brandspuithuis 7 HISTORIE LANDGOED MIDDELBURG Tien jaar geleden ging het niet door, maar nu mogelijk wel: een tweede leven voor het landgoed Poppenroede aan de rand van Middelburg. Weststratevalt over 'Arabische cijfers' Blauwalg in water van vijver Nollebos -! Het plan voor een nieuw landgoed op die histori sche plek aan de Wal- cherseweg is opnieuw ingediend bij de gemeente Mid delburg. Het college van B en W steunt de aanleg ervan, blijkt uit een brief aan de gemeenteraad. Het plan kon immers in 2009 al op steun van de gemeente rekenen. Boven dien heeft het 'positieve gevolgen voor landschap en natuur'. Op de plek van het landgoed lag tot en kele jaren geleden de boomgaard van de kwekerij van de familie Matthijsse. Een nieuw landgoed krijgt veel bomen, beplanting en groen en wordt via wandelomme tjes openbaar toegankelijk. Het landschapsarchitectenbu reau Bosch Slabbers in Middelburg heeft in 2009 een ontwerp ge maakt voor het nieuwe landgoed van ongeveer tien hectare. Dat ba seert zich qua indeling op de vroe gere lusthof. De gebouwen krijgen een modernere uitstraling. Of het plan in die vorm ook wordt uitge voerd, is niet bekend. De familie Matthijsse wil nog geen toelich ting geven. Bosch Slabbers is nu nog niet betrokken bij de nieuwe procedure. Poppenroede ligt net achter de Walcherseweg, schuin tegenover het gebied Cleene Hooge. Mede daarom kwam Poppenroede in beeld als alternatief voor de ge plande woningbouw in de Cleene Hooge. Daartegen bestaat zowel maatschappelijk als politiek veel verzet, omdat dan wordt gebouwd in het nationaal landschap. Uit onderzoek is inmiddels ge bleken dat Poppenroede geen vol waardig alternatief kan zijn voor de Cleene Hooge, maar wel inte ressant is als aanvulling. Zo kan minder worden gebouwd in het nationaal landschap. Voor Pop penroede is - niet verwonderlijk - een invulling als landgoed moge lijk. Buitenplaats Dat was het immers ooit. Tot 1679 was het een kleine buitenplaats. De toenmalige burgemeester van Middelburg Jacob de Kuyser kocht het, vermeldt de website buiten- plaatseninnederland.nl. In 1750 was er niet veel van over dan een huisje, speelhof en boomgaard. Poppenroede bloeide weer op toen het in handen kwam van Daniël Radermacher (1722-1802). Hij maakte er een lusthof van, geba seerd op de 'nieuwste mode' uit Frankrijk. Radermachers klein dochter Jacoba Sara van Dussel- dorp de Superville, weduwe van officier van justitie Reinbrand Jo- han Boddaert, liet de buitenplaats afbreken. Op de plaats van het tuinmans huis verrees een boerderij. De vij vers verdwenen bij de inundatie van Walcheren in 1944. Het plan voor het nieuwe land goed Poppenroede komt maandag 3 september aan de orde in de ver gadering van de raadscommissie ruimte van de gemeente Middel burg. Een nieuw landgoed krijgt veel beplanting en wordt openbaar toegankelijk KRUININGEN De term 'Arabische cijfers' hoort niet thuis in een docu ment van een Nederlandse ge meente. Dat vindt Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. „Kan die zin niet geschrapt worden?", vroeg hij gisteravond tijdens de behandeling van de verordening naamgeving en nummering. „Had de ambtenaar bij het schrij ven van de verordening een glaasje te veel op of is het gewoon van Wi- kipedia gekopieerd?", zei een 'hoge lijk verbaasde' Weststrate. „Dit is gewoon niet passend in Neder land." Wethouder Jaap Sinke (Wo nen) beloofde dat de vraag van Weststrate wordt uitgezocht. MELISKERKE Oud-brandweer- man Wim van Haveren blijft ho pen dat het lukt om de oude VW-brandweerauto van het korps Meliskerke te kopen. Een jaar geleden startte hij een actie met dat doel maar tot nu toe staat die auto nog steeds niet in het Oude Brandspuithuis. Samen met oud-collega Kees Bierens maakt Van Haveren zich sterk voor de koop van de auto die eind jaren vijftig in gebruik werd genomen. Die VW is vol gens beide mannen de ontbre kende schakel als het gaat om de collectie van het Oude Brand spuithuis in Meliskerke waar de geschiedenis van de Zeeuwse brandweer is te zien. Eigenaar Gerard Rewijk (Westkapelle) zegt dat Van Haveren nog een maand de tijd heeft om vol doende geld te vinden zodat de VW toch nog naar Meliskerke kan. „Anders wordt de brand weerwagen via een internatio nale veiling verkocht." De auto wordt volgens hem momenteel veiling-klaar ge- maakt.„Er moet nog wat aan ge beuren." Van Haveren hoopt dan ook dat er snel iemand gevonden wordt die financieel bij kan springen zodat het Oude Brand spuithuis straks toch kan pron ken met die rode VW. VLISSINGEN In de vijver van het Nollebos is dinsdag blauwalg aangetroffen. De gemeente Vlis- singen adviseert contact met het water te vermijden. Blauwalg is een bacterie die giftige stoffen maakt waar men sen en dieren ziek van kunnen worden. Het water krijgt een olie- of verfachtige laag en begint te stin ken. Contact ermee kan leiden tot huidirritatie, zoals jeuk en rode vlekken, en maag- en darm klachten. Mensen die in aanraking ko men met het water wordt gead viseerd handen te wassen of te douchen. Dé specialist in kunststof kozijnen woensdag 29 augustus 2018 h'v *tf\ ;if!0V/ Plan voor een nieuw Poppenroede Maurits Sep Middelburg Gezicht op de oprijlaan naar het huis Poppenroede aan de Seisweg. foto's zeeuws archief De vijvers in de tuin van het huis Poppenroede. Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39