Veel velden zijn nog onbespeelbaar door droge en hete zomer Dagje digitaal detoxen Kunstenaar Rem van den Bosch organiseert dag zonder telefoon Davy Gunst als ploegleider naar internationale koers in Zuid-Korea Een rubberboot en honderd paar nieuwe, maar kapotgesneden crocs. Weginspecteur Jacco Bal vindt van alles langs de kant van de weg. De moeizame start van het seizoen 2018/2019 heeft alles te maken met de droge, hete zomer. Het gras heeft hier flink onder te lijden gehad en lang niet overal is de grasmat beko men van de uitputtingsslag met de elementen. Veel voetbalvelden werden me dio deze maand (al dan niet gedeel telijk) opnieuw ingezaaid. Het duurt dan een week of zes voordat een veld speelklaar is. Nieuw inge zaaide velden lijken op het eerste oog wel groen, maar het gedraaf van 22 paar schoenen met noppen plus die van het arbitrale trio kunnen de jonge grassprietjes nu nog niet ver dragen. De situatie verschilt sterk per re gio. Bij veel clubs op Walcheren en alle verenigingen op Tholen en Sint Philipsland mag het natuurgras niet betreden worden. In de ge meenten Vlissingen en Middelburg zijn alle natuurgrasvelden komend weekeinde niet bespeelbaar. Op 8 september worden enkele velden vrijgegeven, maar Middelburg ver wacht dat de meeste velden tot 20 september niet beschikbaar zijn. Vlissingen stelt dat in elk geval ook op 8 en 9 september niet op natuur gras gespeeld kan worden. Daar staat tegenover dat een aantal clubs in die steden over een kunstgras veld beschikt. Schuiven Het omzetten van thuis- naar uit wedstrijden of schuiven met de da tum kan een oplossing zijn als een vereniging zelf geen voetbalveld heeft. Soms bieden clubs met be speelbare velden in de buurt uit komst. W Rillandia en de clubs uit de gemeente Tholen, waar alle vel den opnieuw zijn ingezaaid, wij ken uit naar de gemeente Woens- drecht. Rillandia speelt bij Meto in Hoogerheide. De wedstrijd Smer- diek-SPS wordt afgewerkt bij WW'67 in het dorp Woensdrecht. In Zeeuws-Vlaanderen heeft een beperkt aantal verenigingen nog problemen. In de gemeente Ter- neuzen is het gelukt overal velden bespeelbaar te maken. In een brief heeft de gemeente de vrijwilligers nog speciaal bedankt. Het is prachtig als iedereen toch kan voetballen In de gemeente Goes zijn bij alle clubs velden beschikbaar, maar dan alleen voor officiële wedstrijden. Hetzelfde geldt voor Borsele; spe len kan, maar met mate. „We heb ben wel het verzoek gedaan om geen clubs uit andere gemeenten uit te laten wijken naar velden in onze gemeente", laat de gemeente Borsele weten. Ook op Schouwen- Duiveland kan volgens de ge meente overal gespeeld worden. Peter Quinten van Colijnsplaatse Boys is één van die clubmensen die bezig zijn met het plannen en ver schuiven van wedstrijden. Van daag hoort hij of zaterdag een veld beschikbaar is voor de twee ge plande wedstrijden. „Maar het weekend erna is het echt span nend. Dan zouden op één veld ze ven potjes afgewerkt moeten wor den. Ik heb de puzzel al in mijn hoofd gemaakt, mocht er geen veld zijn. Het is een uitdaging, maar een mooie. Het is prachtig als iedereen toch kan voetballen." It woensdag 29 augustus 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND10 ZEELAND5 Trage start voetbalseizoen Het voetbalseizoen komt moei zaam op gang. Komende week enden staan de eerste wedstrij den in de bekercompetitie op het programma, maar veel vel den zijn nog onbespeelbaar. Het vergt improvisatietalent van de wedstrijdsecretarissen om alle duels te kunnen laten spelen. Theo Giele Vlissingen - Peter Quinten, Colijnsplaatse Boys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33