i "i Strootman moet al snel debuteren J MKVJ 21 WIELRENNEN VUELTA A ESPANA 2018 NietSkyof Movistar voerde het commando in de eerste bergrit van de Vuelta, maar Lotto-Jumbo. De Nederlandse ploeg barst dan ook van het vertrouwen. kJ „Heb jij de wedstrijd op televisie gezien? Jij misschien? Hoe groot was de groep uiteindelijk nog waar mee we over de finish komen?" George Bennett, de Nieuw- Zeelandse klassementskopman van Lotto-Jumbo, parkeert zijn fiets te genover die van teamgenoot Steven Kruijswijk om de benen los te trap pen en wil nu weieens weten wat de precieze schade is na de eerste bergrit in de Vuelta. Euforisch Bennett is nog licht euforisch na het optreden van zijn ploeg. Want niet Team Sky of Movistar bepalen in de finale van de eerste bergrit van de Vuelta het tempo, maar de zwart-gele manschappen van Lotto-Jumbo. En iedereen heeft zijn aandeel. In de straten van Gra- nada zijn het sprinter Danny van Poppel en Tom Leezer die het tempo opvoeren. Daarna zijn het Floris De Tier en Sepp Kuss - eerder deze maand oppermachtig in de Ronde van Utah - die de andere fa vorieten bergop de adem afknijpen. Ook Lars Boom, die uit voorzorg in de kopgroep zit gezien zijn ziekte een paar dagen eerder, rijdt in de slotkilometers nog voor Kruijswijk We wilden bij de klim vooraan zitten en het harder maken, zodat het slopender werd en Bennett op kop. Zo blijkt drie minuten nadat de Amerikaan Benjamin King op de ruim 1400 meter hoge Puerto de Alfacar juichend over de streep komt, welke favorieten de komende Vuelta-weken serieus klassements ambities mogen koesteren. Simon Yates die in de finale nog weg springt, pakt een halve minuut, Alejandro Valverde en Miguel Angel López een paar tellen. Een groep van vijftien klassementsren ners staat binnen een minuut, met daarbij Wilco Kelderman (nu 5de) en Kruijswijk (9de). Wie louter naar het klassement kijkt, zal zeggen dat het beulswerk van Lotto-Jumbo amper gevolgen heeft. Want dat Ilnoer Zakarin en Bauke Mollema niet kunnen volgen met Nicolas Roche, de stand-in kopman van BMC Racing Team, is niet zo verrassend. Maar Kruijswijk zag meer. Wat hem verbaast, is dat rodetruidrager Michal Kwiat- kowski in de finale alleen zit. Al weet zijn Spaanse ploeggenoot Da- vid de la Cruz uiteindelijk toch weer aan te pikken bij de groep met favorieten. Maar van hulp voor Kwiatkowski is geen sprake, zoals ook de helpers van Valverde en Nairo Quintana niet zijn bestand tegen het tempo van Lotto-Jumbo. Vooropgezet „Maar het was geen vooropgezet plan", zegt Kruijswijk terwijl hij een hesje aantrekt dat rechtstreeks uit de koelkast komt om zo de Spaanse hitte - ruim 35 graden - draaglijk te maken. „We wilden bij de klim vooraan zitten en het wat harder maken, zodat het slopender werd. In plaats van Sky te laten con troleren of het heel explosief te la ten worden voor Valverde. Als ploeg hebben we geprobeerd het initiatief te nemen om te kijken wat er gebeurt op zo'n eerste aankomst bergop met deze hitte. Want we moeten elke kans proberen te pak ken. De jongens reden ontzettend hard, dat geeft ook George en mij vertrouwen." Vertrouwen Kruijswijk (5de in de Tour) en heel de Lotto-Jumbo ploeg (29 zeges dit seizoen) barsten sowieso van het vertrouwen. En in de Vuelta ziet kopman Kruijswijk een andere Sky-ploeg dan voorheen. „Mis schien niet zo sterk. Ze zijn hier niet met een Tour-ploeg. Maar ook van Movistar had ik vandaag meer verwacht. Het werk dat wij deden, had ik van hen verwacht. Maar dan zie je dus dat wij hier met een heel sterke ploeg zijn. We rijden heel het jaar al goed, maar ook nu is iedereen dik in orde." Ook Bennett is trots: „Ik denk dat er achter ons een paar mannen be hoorlijk af zaten te zien. Wij waren echt sterk." Daar heb je het al. Hebben de Franse kranten net hun verhalen gepubliceerd dat de nieuwe aan winst van Olympique Marseille (25 miljoen) niet de allergrootste lache bek van de internationale voetbal velden is, schiet de 28-jarige Neder lander met draaiende camera's in zijn kielzog opeens hardop in de lach. Het waarom? Toen er op de offi ciële kanalen van Olympique Mar seille #KevinEstOlympien ver scheen, ontkurkten ze een kleine 1200 kilometer verder op het Kas teel in Rotterdam een klein flesje wijn. Omdat de 41-voudig interna tional de Serie A verruilt voor Ligue 1, mag zijn eerste liefde Sparta bijna één miljoen euro op de rekening bijschrijven, omdat het de speler ja renlang opleidde. Ook bij zijn an dere voormalig werkgevers FC Utrecht en PSV rinkelde gisteren de kassa. Maar net geen volledig miljoen voor Sparta, Strootman kan er dus hard om lachen. „Nou, ik heb net weer mijn twee seizoenkaarten daar betaald", lacht hij. „Volgens mij is het prima zo. Of ik had ver wacht dat AS Roma er wat meer voor zou zijn gaan liggen? Het is de voetballerij zoals die nu is." Trainer Rudi Garcia wil hem meteen op het trainingsveld heb ben, zondag wacht de uitwedstrijd tegen AS Monaco en Strootman moet meteen in actie komen. De komst van Strootman, toch basis speler van een club die de halve fi nale in de Champions League haalde, komt op een prima mo ment. Zeker omdat het niet is ge lukt om Mario Balotelli los te we ken bij Nice. „Ja, ik speelde Cham pions League en nu Europa League. Een stap terug? Het is een moment opname." woensdag 29 augustus 2018 GO Lotto-Jumbo verrast peloton én zichzelf Daan Hakkenberg Alfacar De renners van Lotto-Jumbo gaan voorop. FOTO COB VOS - Steven Kruijswijk (31) VUELTA 2018 Voor actuele video's, al het laatste nieuws en verslagen, zie onze site Kevin Strootman, blij in Mar- seille. fotoafp Olympique Marseille zegt met Kevin Strootman 'een nieuwe leider' in huis te hebben ge haald. In het Zuiden van Frank rijk moet de international de kar gaan trekken bij de bloedfana- tieke volksclub. Mikos Gouka Marseille

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21