0-0 PSV wil nu ook eens bjj 18 w Na een afwezigheid van vier jaar is Ajax weer terug in de Champions League. Een prestatie van formaat na drie kwalificatierondes. Tegen Dinamo Kiev bleef het 0-0. CHAMPIONS LEAGUE PLAY-OFFS, RETURN 'Het is tijd om de jongeren een kans te geven' _Jk Kort Ronaldo Mazraoui opgeroepen De Marokkaanse bondscoach Hervé Renard heeft Ajacied Noussair Mazraoui (20, foto) opgeroepen voor de kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup tegen Malawi. De rechts back voerde ook een gesprek met bonds coach Ronald Koeman, die hem op het oog heeft voor Oranje. De verdediger mag op dit moment nog kiezen. Schenk: ik nam doping De Duitse atleet Christian Schenk heeft toe gegeven tijdens zijn loopbaan verboden middelen te hebben gebruikt. Bij de Olym pische Spelen van 1988 in Seoul pakte hij de titel op de tienkamp als Oost-Duitser. Na zijn loopbaan had hij last van zware depres sies en hallucinaties. „Ik wilde mijn leven beëindigen", aldus de nu 53-jarige Schenk. Toivonen neemt afscheid De Zweed Ola Toivonen (32) heeft na elf jaar afscheid genomen van de nationale ploeg. „Bedankt voor alle steun, ik heb geweldige herinneringen", aldus de voormalige speler van onder andere PSV. Mooiste goal is van Ronaldo Cristiano Ronaldo (foto) heeft afgelopen seizoen het mooiste doelpunt in de Euro pese competities gemaakt. De magnifieke omhaal van de Portugees voor Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League tegen zijn huidige club Juventus kreeg met afstand de meeste stemmen in de verkiezing die werd georganiseerd door de UEFA. Flitsen Necid AZ En toen was het plots stil in het im posante Olimpiejsky Stadion van Kiev. Alleen uit één hoekje met Ajax-fans klonk hartstochtelijk ge juich. Precies de emotie die spelers, trainers en directie van Ajax ook voelden. De hunkering is eindelijk ten einde. Op dat ene mooi seizoen in de Europa League na speelde Ajax de afgelopen jaren een bijrol letje in Europa. Maar nu is de re cordkampioen van Nederland dus terug bij de elite van voetballend Europa. Ajax kocht voor miljoenen in met Dusan Tadic en Daley Blind. Bo vendien werden clubs die aasden op talenten Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong vrolijk verteld dat er niets te koop is. Natuurlijk met de gedachte om weer eens kampi oen te worden, maar vooral óók om weer aan het meest prestigieuze clubtoernooi van de wereld mee te doen. Zwaar De opdracht met drie voorrondes, nooit eerder moest een Neder landse ploeg zich via die lange route plaatsen, was vooraf zwaar. Maar na vrije simpele zeges op Strum Graz en Standard Luik moest ook Di namo Kiev er dus aan geloven. De plaatsing voor de Champions League is niet alleen financieel (al les bij elkaar veertig miljoen euro) een enorme bonus. Achter de plaatsing schuilt na melijk veel meer. Flet is vooral een sportieve revanche voor het afgelo pen seizoen waarin Ajax sinds mensenheugenis niet in de groeps- fase van een Europees toernooi ac tief was. Het is bovendien een enorme steun in de rug van trainer Erik ten Hag die met de kwalificatie een topprestatie levert. Stormpje Ajax overleefde een eerste stormpje van Kiev vooral dankzij kordaat op treden van keeper André Onana. Daarna kreeg Ajax dé mogelijkheid om een goede stap te zetten op weg naar kwalificatie. Aanvoerder Mat thijs de Ligt werd opzichtig vastge houden in het strafschopgebied. Scheidsrechter Skomina gaf een strafschop. Dusan Tadic eist de pe nalty's op, maar de Serviër hield zijn hoofd niet koel en schoot op de paal. Vlak voor rust kreeg Ajax nóg een opgelegde mogelijkheid om de moed bij Kiev weg te spelen. Donny van de Beek legde klaar voor Klaas-Jan Huntelaar, maar keeper Denys Boyko redde. De Amster dammers hadden het zich dus veel makkelijker kunnen maken in het Olympische stadion van Kiev dat voor de belangrijke wedstrijd niet uitverkocht was. Bij Ajax was Max Wöber de ver- Vorig week stond hij bevangen door de spanning aan de aftrap. En eigen lijk kwam Denzei Dumfries heel de avond in Borisov nooit los van de stress. Ook voor Angelino, voor Pa- blo Rosario, ja zelfs voor Hirving Lozano was het wennentijdens hun debuutwedstrijd op het podium van de Champions League. Hoe zal het vanavond gaan in Quote van de dag BATE Borisov woensdag 29 augustus 2018 T GO VOETBAL ATLETIEK VOETBAL VOETBAL Fortuna Sittard huurt de Spanjaard José Rodriguez (23) voor één seizoen. Hij werd opgeleid door Real Madrid en staat sinds juni 2016 onder contract bij 1. FSV Mainz 05. Doelman Piet Velthuizen (31) tekende gis teren een contract voor één jaar bij AZ. Barcelona verhuurt Paco Alcacer (24) dit seizoen aan Borussia Dortmund. Ronaldo Luis Nazario de Lima (41) gaat volgens Spaanse media Real Valladolid kopen voor dertig miljoen euro. De ex- spits van onder andere PSV, Barcelona en Real Madrid zou dan zelf voorzitter wor den. l ADO Den Haag heeft spits Tomas Necid (foto) voor twee jaar vast gelegd. De 29- jarige Tsjech komt van het Turkse Bursa- spor. Hij speelde eerder voor PEC Zwolle. 3 AZ is met drie spelers hofle verancier van de nationale ploeg van Noorwegen. Jonas Svens- son, Fredrik Midtsjo en Björn Johnsen zijn opgeroe pen. O o. Ajax is net zo superieur als slordig Daniël Dwarswaard Kiev ;V?-' I DINAMO KIEV-AJAX I Opstellingen Boiko Onana Kedziora Mazraoui Burda De Ligt Kadar Blind Pivaric Wöber Tsyhankov 79. Eiting Sydortsjoek 64. Shaparenko Shepelev 46. Garmash Schone Van de Beek 85. De Wit De Jong Boejalsky 85. Rusyn Ziyech Huntelaar Verbic Tadic Supriaha Scheidsrechter: Skomina (Slov) Sinds de Champions League in 1992 startte, was de Neder landse kampioen er altijd bij. PSV kan die reeks vanavond voortzetten. Hoe spannend maakt de ploeg van Mark van Bommel het nog? Maarten Wijffels Eindhoven Jamie Vardy (31) is na 26 interlands klaar met de Engelse nationale ploeg. Philips Stadion, Eindhoven Scheidsrechter Anthony Taylor (Engeland) Vanavond aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport Vermoedelijke opstellingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18