Strijdbare Salvatore Lucchese: schandalig dat Nederland zo vriendelijk is 12 Armoede en honger Direct na de spectaculaire aanslag - waarbij twee drones met explosieven naar het platform van de president vlogen terwijl hij de Nationale Garde toesprak - werden in hoofdstad Cara cas tientallen mensen gearresteerd. Er wordt nog steeds naar verdachten ge zocht. Intussen blijft het mistig rond de mislukte aanslag, die volgens Ma duro zelf het werk was van onder an deren rechtse extremisten die werden geholpen door buurland Colombia. Lucchese was een van degenen die door Maduro werd aangeklaagd. „Geen van de mensen die voor de bomaanslag in de gevangenis zitten, hebben er iets mee te maken gehad. Ze zijn onschuldig", verzucht Salvatore Lucchese. Via een beveiligde Whats- App-verbinding op een donkere zol derkamer geeft hij een exclusief inter view. Waar hij zich precies bevindt, kan hij niet zeggen. Maduro heeft in ternationaal zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Co lombiaanse president Juan Manuel Santos ervan beschuldigd Lucchese te laten onderduiken. Maduro zou ook 50 miljoen dollar hebben uitgeloofd voor tips die naar de daders leiden - dood of levend. „De aanval is zeker niet mislukt", bezweert Lucchese. Door zijn betrok kenheid te claimen, maakt hij in elk geval duidelijk dat hij nu een andere weg bewandelt dan met de meer paci fistische verzetsgroep Popular Will, die hij eerder dit jaar verliet. „We heb ben laten zien hoe kwetsbaar het nar- coregime is. Ik ben niet ultrarechts, zoals Maduro zegt. Ik ben patriottis tisch. We blijven doorvechten voor de vrijheid van de Venezolanen." Lucchese benadrukt elk geloof te hebben verloren in wat hij noemt 'die zogenaamde regering'. „Maduro is of ficieel al meer dan een jaar afgezet door het oude Hooggerechtshof van Venezuela, dat nu in ballingschap is. Vorig jaar september stelde Maduro als tegenreactie het gehele hof buiten werking. Deze aanslag is geen terro risme. Ze is wel degelijk georganiseerd door burgers die in het verzet zitten. Ik zie de drone-aanval als onze zelfbe scherming tegen een narcostaat." Opbreken Zelf was hij ooit politiechef van de ge meente San Diego in de staat Cara- bobo. „Het was onze taak om de bur gerprotesten tegen Maduro op te bre ken. Daar kwam vaak veel geweld bij kijken. Toen ik weigerde, werd ik ontslagen en zat ik meer dan tien maanden in een zwaarbewaakte gevan genis." Van daaruit belandde Lucchese in het verzet. Over zijn rol daarin wil hij niet specifieker zijn. Wel zou er zijn samengewerkt met een andere rebel lengroep die de aanslag ook opeiste, Soldados de Franelas (Soldaten in T- shirts). „Ik kon het eerder niet zeggen, maar we hebben wel degelijk samen gewerkt om de aanslag te organiseren. Er zijn onlangs meerdere mensen ge arresteerd uit onze groep die met het verzet te maken hebben. Elke infor matie die ik geef, kan gevaarlijk zijn." Het Internationaal Gerechtshof is vandaag de dag het bordeel van de politieke wereld VENEZUELA De Venezolaanse overheid toont to taal geen respect voor de mens. Ze mishandelt gevangenen en stuurt de beelden op naar familieleden, als waarschuwing, foetert Lucchese. Hij blijft even stil. „Er is zeker sprake van marteling - een van mijn ex-collega's is gecastreerd in gevangenschap. Wat nu in Venezuela gebeurt is zelfs geen dictatuur te noemen, het is een groep drugsmisdadigers die dertig miljoen mensen gevangen houdt." Schande Het Internationaal Gerechtshof in Den Haag is al enige tijd bezig met een onderzoek naar de praktijken van het Venezolaanse regime. Tegen de ver wachting in spreekt Lucchese er schande van. „De Nederlandse rege ring is een teleurstelling voor de de mocratische wereld. Michael Moreno, die de Venezolaanse narcostaat verte genwoordigt, is totaal ongekwalifi ceerd. Ik veracht Nederland om het feit dat het zulke mensen, die duide lijk samenwerken met de narcostaat, zo vriendelijk behandelt. Ik kan niet begrijpen dat de Nederlandse over heid, net als de Europese Unie, veroor deelde criminelen toelaat in het rechtsproces. Ik ben er zeker van dat Moreno het hof omkoopt. Zoals ik het zie is het Internationaal Gerechtshof vandaag de dag het bordeel van de po litieke wereld. Het feit dat de rechts zaak nog steeds niet officieel is begon nen, ondanks de grote hoeveelheid bewijs die het Venezolaanse ex-ge rechtshof heeft toegestuurd en de bij zonder ernstige situatie, is onbegrij pelijk." woensdag 29 augustus 2018 GO 4 augustus 2018: Angstig kijkt president Maduro (rechts op kleine foto) naar de naderende drones. Zijn beveiligers schermen hem onmiddellijk af. FOTOSAFP.AP 'Ik zat achter drone-aanslag op Maduro en zijn drugsdictatuur' De voormalige Venezolaanse poli tiechef en oppositiepoliticus Sal vatore Lucchese maakt geen ge heim van zijn betrokkenheid bij de droneaanslag op de Venezolaanse president Maduro. Een exclusief gesprek met de man die zegt pas te stoppen met vechten 'wanneer Venezuela weer een vrij land is'. Amée Zoutberg Caracas - Salvatore Lucchese, politieke oppositie FOTO REUTERS Ooit welvarend dankzij oliedollars is Venezuela nu een economie die met het uur verder afbrokkelt. Massa werkeloosheid, hongersnood en emigratie voor wie het nog kan beta len zijn het gevolg. De inflatie loopt gierend uit de hand. Veel burgers proberen de nabij gelegen ABC-ei- landen te bereiken. Daar worden ze onder meer om fi nanciële redenen niet erkend als vluchtelingen door de Nederlandse overheid. Het Inter nationaal Hoogge rechtshof in Den Haag doet nu een onderzoek naar J| Maduro's ver meende misdaden Kk tegen de py t mens ki heid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12