12 ZE INTERVIEW CRISTINA DANNEELS Geboren Halsterse Cristina Danneels brengt ode aan de vrouwenliefde in pas verschenen debuutroman. „Ik noem het beestje graag bij de naam." Ze neemt geen blad voor de mond, niet meer tenminste. Cristina Danneels (36), op gegroeid in Bergen op Zoom en al jaren thuis in het Spaanse Va- lencia, wist als meisje al dat ze op meisjes valt. Maar in een gelovig christelijk gezin schreeuw je zoiets niet van de daken. Cristina worstelde en kwam boven. Haar onlangs ver schenen debuutroman Niet dat soort meisje is een onverbloemde lofzang op de vrouwenliefde. „Ook veel hete rovrouwen zijn nieuwsgierig naar vrijen met een vrouw." „Mama is de allersterkste persoon die ik heb gekend. Vroeger thuis stond het geloof op de eerste plaats. Op zondag braaf naar de kerk. Ik ge loofde toen beslist in een God, een hemel en zeker in een hel. In mijn jeugdige naïviteit had ik niet het ge voel dat mijn ouders open zouden staan voor mijn seksuele geaardheid. Zelf zou ik al branden in de hel, maar door mijn schuld zouden ook mijn ouders daar terecht komen. Daar was ik echt bang voor. Geleidelijk aan ging ik mij hard afzetten tegen alles dat met geloof van doen heeft. Vol gens mij is het onmogelijk dat een God, die alleen maar liefde geeft, te gelijkertijd veel moeite heeft met ho moseksuelen. God is in dat geval een grote huichelaar of hij bestaat een voudigweg niet. Ik ga uit van het laat ste. Maar mijn christelijke opvoeding zorgde er wel voor dat ik mijn lesbi sche gevoelens wegstopte. Met angst en beven heb ik het uiteindelijk toch mijn ouders verteld. Cristientje kwam dus uit de kast. Ik was op het ergste voorbereid, maar mama en papa waren vol begrip. Ze reageerden alsof ik ze vertelde dat ik boerenkool eigenlijk lekkerder vind dan spruit jes! Het was de allerliefste reactie ooit. Ik vreesde hel en verdoemenis, maar belandde in de hemel." „Ik vind het leuk om mensen op het verkeerde been te zetten. Ieder een gaat ervan uit dat het boek auto biografisch is, maar dat is dus niet zo. Zie de Cristina in het boek als ie mand in mijn fantasie. Iedereen heeft stiekeme fantasieën. Die heb ik opge schreven. De Christina in mijn fanta sie durft alles dat ik nooit zo durven, maar stiekem wel wil. Op Facebook heb ik altijd het hoogste woord, maar in werkelijkheid ben ik best verlegen. Er zijn heel weinig boeken die een geloofwaardig beeld geven van de vrouwenliefde. Ik noem het beestje gewoon bij de naam, beschrijf dus ook expliciet de seksuele handelin gen. Ik ben zelf alweer een tijdje vrijge zel. Ik ben verdomd goed in single zijn en slecht in relaties. Ben ook on gelooflijk kieskeurig. Maar dat bete kent niet dat ik als een non door het leven ga. Ik houd van flirten, ik houd van het gevoel om verliefd te zijn en ja, ik houd ook van seks. Vroeger op school in Bergen op Zoom maakte ik er al geen geheim van dat ik op meis jes val. Ik weiger om mezelf te verloo chenen." Ik houd van flirten, ik houd van het gevoel om verliefd te zijn PASPOORT „Pfïf, ik weet wat het is om gepest en genegeerd te worden. Ik was ineens 'die vieze pot van Danneels'. Het duurde een tijdje voordat ik door had wat dat betekende. Ik was geen meisje, geen vriendin van, ik was een pot. Dat leidde soms tot rare situa ties; dat andere meisjes zich in mijn aanwezigheid niet durfden om te kleden. Een paar van die vrolijke meiden stelde een keer voor dat het misschien beter was als ik mij voort aan bij de jongens zou verkleden. Toch overwint altijd het eerlijke ge voel. Bijna twintig jaar geleden be leefde ik mijn eerste seksuele erva ring met mijn beste vriendin. Toen was het spreekwoordelijke hek van de dam. Ha, ha." „Toen ik mijn vwo-diploma be haalde, had ik het wel zo'n beetje ge zien in Nederland. Ik was net iets te vaak gepest, het liep even niet lekker binnen de familie en ik zocht avon tuur. Ben op de gok naar Spanje ge gaan, heb zo'n beetje aan elke kust gewoond en had allerlei baantjes. In Valencia leerde ik een Zuid-Afri kaanse wielrenster kennen. Smoor verliefd ben ik haar achterna gegaan naar Kaapstad. Toen het uit ging en het klimaat in Zuid-Afrika tegenover blanken verslechterde, ben ik weer fulltime in Valencia gaan wonen. Ik heb hier m'n leventje op de rit." „Schrijven helpt om mezelf te ui ten. Door stembandverlamming praat ik moeilijk. Mijn stem is hees of valt weg. Met sociale media heb je amper meer een stem nodig. Maar als iets mij hoog zit, val ik terug op het schrijven. Mijn beste columns schrijf ik op dat soort momenten." dinsdag 28 augustus 2018 GO 'Veel heterovrouwen benieuwd naar vrijen met een vrouw' Franka van der Rijt Bergen op Zoom/Valencia U draagt het boek op aan uw over leden moeder die het misschien vanaf haar 'wolkje' gaat lezen met het welgemeende advies om de 'seksscènes in godsnaam over te slaan'... De hoofdpersoon in uw boek heet ook Cristina, een zelfbewuste en tikkeltje 'stoute' vrouw die de dames graag het hof maakt en ge niet van de seks. Is die Cristina de zelfde als Cristina Danneels? Cristina Danneels heeft een boek ge schreven over de vrouwenliefde. FOTO DANNEELS -Cristina Danneels Geboren op 10 augustus 1982 in Halsteren Groeide op in Bergen op Zoom en behaalde daar in 2000 aan regionale scholengemeenschap 't Rijks haar vwo-diploma. Publiceert gedichten en korte eroti sche verhalen op Facebook en was gastcolumnist in Metronieuws. Schrijft sinds 2016 columns in Viva! Magazine, een glossy blad dat in Spanje verschijnt voor Nederlandse ingezetenen. Roman 'Niet dat soort meisje' (316 pagina's, ISBN: 9789463673693) is te koop bij de betere boekhandel, bol.com, bruna.nl en via www.cristina- danneels.nl. Prijs: €22,50 (paperback) en 7,99 (E-book). Hoe viel dat in die tijd bij klasgeno ten en vriendinnen? U woont in Spanje en schrijft daar ook voor het Nederlandstalige blad Viva! Magazine. Waarom bent u uit Nederland vertrokken? Hoe belangrijk is schrijven voor u? Is deze roman het begin van een lange auteurscarrière?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44