Verliefd op de zee en op O O) CD O 10 ZE Medailles Zeeuwse teams bij Hippiade Duinkerke wint ook het NK tijdrijden Thijs boekt succes op provinciaal niveau Wielrenner uit Middelburg heeft een sterke Ronde van Duitsland achter de rug. Hij lijkt langer bij Team Roompot te blijven. NICK VAN DER LI JKE SMAAKMAKER De ponyteams van de Schouwse Ruiters kwa men goed voor de dag op de Hippiade (NK hippische breedtesport) in Ermelo. Bij de af- delingsdressuur voor viertallen veroverde de club uit Deischor op het hoogste niveau - klasse Z categorie D - een gouden medaille (67,500). Het zestal uit Schouwen-Duiveland behaalde in de klasse L categorie ABC een zil veren plak (64,883). De voor de Veerse Ruiters uitkomende Anna- bel Adriaanssen uit Aagtekerke stuurde de merrie Ponyhof s Bambinie in de klasse Li ca tegorie DE naar het brons (67,500). ID-wielrenner Joannathan Duinkerke is zon dag Nederlands kampioen tijdrijden gewor den. In Annen (Drenthe) was de Kapellenaar twee seconden sneller dan Davy Mertens. Duinkerke legde het parkoers in 23.37 minu ten. Brian Nugteren was de nummer drie in 25.03. Bij het NK op de weg, eerder deze zo mer, was het podium op precies dezelfde wijze ingevuld. Walter Pollet uit Hulst en Tonnie Hoogstraate uit Terneuzen eindigden respectievelijk als zesde en zevende. Bij de vrouwen zegevierde Irma van Duyn uit Schoondijke. Haar eindtijd was 30.12. De deel name was wel gering; de Zeeuws-Vlaamse had maar één concurrente. Johnny Thijs uit St. Jansteen klokte de snelste van de 8000 Zeeuwse duiven op de wedvlucht uit Peronne. Met een snelheid van ruim 93 km/uur had zijn blauwbonte jonge duivin het 168 kilometer lange traject tussen Peronne en St. Jansteen afgelegd. Thijs is drie jaar geleden met de duivensport begonnen en hij boekte zijn eerste topprestatie op provinciaal niveau. Samen met zijn vrouw Priscilla beoefent hij de duivensport puur als ontspanning. Zijn ko lonie bestaat uit twintig koppels oude duiven en ongeveer dertig jonge duiven. De duiven waren om 8.45 uur gelost. Op het te vliegen traject stond een westenwind en het concours kende een vlot verloop. Groene Ster Kreekloop et een plek bij de eerste tien in het klassement en een plaats bij de eerste I vijf in de derde en vierde rit, was Nick van der Lijke afgelopen week één van de smaak makers in de Ronde van Duits land. De uit Middelburg afkom stige coureur (26) rijgt de topnote- ringen al maanden aaneen, al zat een zege er nog niet in. „Maar die gaat er hoe dan ook een keer ko men", is Van der Lijke strijdvaar dig. Het seizoen van de renner van Roompot-Nederlandse Loterij be gon moeizaam. Een parasiet hield hem twee maanden aan de kant. Halverwege april maakte Van der Lijke zijn rentree in zijn geliefde Amstel Gold Race, maar wegens een gebrek aan conditie kon hij zijn 23ste plek van vorig jaar on mogelijk evenaren, laat staan ver beteren. Van der Lijke hervond de weg naar de bovenste plaatsen daarna al vrij snel en werd onder meer derde in de derde rit van de Ronde van Luxemburg. Maar pas een maand later, in juli tijdens de Ronde van Oostenrijk, had Van der Lijke het gevoel dat zijn lichaam weer de oude was. Daar merkte hij ook voor het eerst dat hij dit seizoen weer wat pk's heeft gewonnen ten opzichte van vorig jaar. Ook in Oostenrijk deed Van der Lijke zich gelden met een topdrie-notering, ditmaal in de achtste rit. „Daarna heb ik eigen lijk constant een hoog niveau ge haald", zegt hij. „Ook in de Ronde van Wallonië en de Binck Bank Tour ging het lekker." Want ook daarin behaalde Van der Lijke genoeg ereplaatsen. In Duitsland trok hij die lijn als ver- Voor mij is het ook wat lastiger omdat ik niet specifiek uitblink in een bepaald specialisme Op zijn zestiende kwam Nils Bouwman voor het eerst in aanra king met watersport. Bij een surf- kamp in Friesland leerde hij de be ginselen van het windsurfen en maakte hij ook zijn eerste meters in een zeilboot. „Daarna heb ik een paar jaar zeilles gegeven in Fries land en Loosdrecht, maar het wind surfen, dat was mijn grootste pas sie. Op de Noordzee, de Ooster- schelde en zelfs op de Canarische Eilanden, bijna overal was ik met mijn windsurfplank te vinden. Ik deed met slalomwedstrijden mee en wilde zo hard mogelijk over het water scheuren." Door zijn nieuwe vriendin Jet Idskes kwam hij drie jaar geleden opnieuw in aanraking met het zei len. Idskes is een echte Zeeuwse en een fanatieke zeilster. „Zij heeft ge keken of het windsurfen wat voor haar was, maar dat was niet haar ding. We zijn samen gaan zeilen en inmiddels ben ik fanatieker dan zij. Zo hebben we samen een zeilrace van twaalf uur op het Veerse Meer gedaan. Zo leer je elkaar goed ken nen. We vinden het geweldig om samen te zeilen." Bouwman heeft lang met zijn ge zin in Utrecht gewoond, maar voor het surfen is de familie vijftien jaar geleden van Utrecht naar Zeeland verhuisd. „We gingen toen al vaak met de camper naar het Grevelin- genmeer toe. Die weidsheid, de ruimte en de zee; dat trok me erg aan. Dat heb je in Utrecht niet. Toen Die weidsheid, de ruimte en de zee; dat trok me erg aan ik er over nadacht om naar Zeeland te verhuizen, had ik binnen twee weken een baan gevonden. We zijn met het hele gezin naar Middelburg verhuisd. Mijn ex en ik zijn inmid dels niet meer bij elkaar, maar ik vind het nog geweldig om in Zee land te wonen." dinsdag 28 augustus 2018 PAARDENSPORT WIELRENNEN Joannathan Duinkerke. fotomarcelledavidse DUIVENSPORT Bij de 3 Nations Cup in Zoetermeer zijn de mountainbikers Tim en Mick van Dijke uit Co- lijnsplaat eerste en tweede geworden bij de ju nioren. Er zat 45 tellen verschil tussen hen. Didi de Vries uit Wilhelminadorp (elites) en Zoë Mulder uit Heinkenszand (junior-vrouwen) werden beiden vierde. De Vries legde bij het NK eliminator, eveneens in Zoetermeer, ook nog beslag op het brons. De Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove en haar Wit-Russische partner Lidzija Maro- zava treffen in de eerste ronde van de US Open meteen een geplaatst duo. Bij de loting zijn ze gekoppeld aan de Amerikaanse Abigail Spears en de Poolse Alicja Rosolska, die als twaalfde zijn ingeschaald. Wanneer de partij wordt gespeeld, is nog niet bekend. GO De zaalvoetbal lers van Groe ne Ster spelen morgenavond de tweede oe fenwedstrijd van deze voor bereiding. De ploeg van coach Samir Yaqoobi gaat op bezoek bij de Belgische topclub FT Ant werpen. De af trap in sporthal Het Rooi is om 20.00 uur. l Vorig jaar werd de Kreekloop in Terneuzen bij de mannen ge wonnen door Mark Verhage, terwijl zijn zus Astrid de sterk ste was bij de vrouwen won. Mark Verhage gaat morgen opnieuw als één van de fa vorieten van start. Of hij - net als zijn zus - een nieuwe zege kan boe ken, is mede afhankelijk van de concurren tie. Er kan ge kozen worden uit 2.8, 4 en 10 kilometer. De start is om 19.15 uur, op de atle tiekbaan van het Zuider sportpark in Terneuzen. De jeugd start om 19.00 uur. 'Zege gaat er hoe Arwin Willemsen Vlissingen -Nick van der Lijke (26) Nils Bouwman is een echter wa terrat. Windsurfen, zeilen en de zee; hij houdt van alles wat met water te maken heeft. Nog geen maand geleden kocht de 46-ja- rige Zeeuw een grote kajuitboot en afgelopen weekend deed hij al mee aan het NK zeilen in Breskens. „Door een gescheurd zeil moesten we de race voortij dig staken, maar we deden wel een hoop ervaring op", zegt Bouwman. Natasha Smit Breskens -Nils Bouwman (46) o. Nick van der Lijke (rechts) is in het shirt van Roompot aan een sterk bezig, fotoorangepictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42