8 Heel Kapels gezin speelt in musical van Muziektheater Zeeland Vader Michael, moeder Anita en zoons Ruben (13), Daan (11) en Tim (11) hebben er inmiddels al een hele vakantie oefenen op zitten. „De au dities waren in april. Vanaf juni zijn we bezig met de liedjes", vertelt va der Michael. „Want die teksten moeten er straks wel goed in zit ten." Dat Michael een rol heeft gekre gen is een verrassing. Niet op zijn minst voor hemzelf. „Ik wist hele maal nergens van. Zij hebben mij stiekem opgegeven voor de audi ties", vertelt hij met een lach. „Pas een week van tevoren hebben ze het me verteld. Ik heb toen besloten om het gewoon te doen. En ik ben er nog door gekomen ook." Dus staat de hele familie straks samen op de planken. Dat is best Ik wist helemaal nergens van. Zij hebben mij stiekem opgegeven voor de audities bijzonder. Uniek zelfs. „Dit is once in a lifetime", vindt Michael dan ook. „Het is een unieke gebeurte nis." Want dat beide ouders door de audities rolden, is al bijzonder. Dat ook de drie zoons het haalden, was al helemaal geen één-twee-drietje. „Want er deden zelfs kinderen van buiten Zeeland mee aan de audi ties", vertelt moeder Anita. De drie broers hoorden dezelfde dag nog of ze door waren. „Dat is heel erg spannend", vertelt Tim. „Dan gaan ze één voor één de na men opnoemen van de kinderen die door zijn. Mijn naam noemden ze pas als allerlaatste." De beide ou ders kregen later die week te horen dat ook zij een rol kregen in de mu sical. De vlag kon uit in Kapelle en de (kinder)champagne ontkurkt! En het oefenen kon beginnen. Vader Michael speelt ome Henry de Jong. „Dat is niet zo'n sympa thiek figuur. Ik mag letterlijk op het toneel Tim op zijn donder geven." Anita is de wasvrouw; „Ik mag af en toe met de was het toneel opko men." De drie broers spelen de rol len van Jantje (Daan), kind num mer drie of Bram (Ruben) en Ciske (Tim). Wat gewend Een hoofdrol dus voor de jongste van het gezin. Dat is normaal ge sproken best spannend voor een tienjarige. Maar niet voor Tim. Hij is inmiddels wel wat gewend. Tim heeft al genoeg ervaring in grote producties. „Hij heeft al in grote landelijke musicals gespeeld", vertelt Anita. „In Billy Elliot, bijvoorbeeld. Maar ook in de landelijke versie van Ciske. Daarin mocht hij ook solo zingen. En afgelopen zomer speelde hij nog met Pia Douwes en Stanley Burle- son op paleis Soestdijk in Elisabeth. Tim heeft al in grote landelijke musicals gespeeld Verder heeft hij ook nog op het to neel gestaan in een stuk met Paul de Leeuw en Anne Wil Blankers. Een pittig stuk, dat ging over aids." In maart gaat de musical Ciske de Rat van Muziektheater Zeeland in première. Onder begeleiding van professionals (dirigent, regisseur en choreograaf) trekt het gezelschap dan de grote Zeeuwse theaters langs. „Terneuzen, Middelburg en Goes", aldus Michael. „In totaal zijn er vijf voorstellingen, maar er is al een zesde avond gereserveerd voor als er veel belangstelling is." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Arduin Er komt een extern onderzoek naar de gang van zaken rond de verhuizing van clienten binnen Arduin. (PZC 23 augustus). Waarom weer geld uitgeven dat besteed moet worden aan goede zorg voor de cliënten? Waarom niet gewoon aan medewerkers en ouders/familieleden vragen wat er allemaal mis is gegaan? Wij kunnen daar een boekwerk over schrijven, dat kost niets. Het is te gek voor woorden dat er nu weer verdiend moet worden aan het debacle van Dhr. van Wijk. En laat hem zelf de conclusie trekken en opstappen en dan zonder een bonus graag. C.J Koole-Floresse Noordweg 262, Middelburg Arduin(2) Peter van Wijk zegt dat hij met zijn aantreden een plan Arduin 2.0 heeft opgesteld, omdat Arduin een verlies van 4,3 miljoen euro had en een tekort aan hoogopge leid personeel heeft? Het is niet duidelijk over welk bedrag van de totale begroting hij hier spreekt. De opmerking 'een tekort aan hoogopgeleid personeel' is ernsti ger. Dit sluit aan bij de dagelijkse praktijk van de Arduin-directie: wij hoeven niet te overleggen! Over 'noodzakelijke' wijzigingen wordt met personeel, cliënten en ouders/wettelijke vertegenwoor digers van cliënten niet of alleen achteraf gecommuniceerd. Er wordt slechts uitgevoerd, met alle gevolgen van dien. Waarschijnlijk komt dit omdat de directie vindt dat zij niet hoog opgeleid zijn. Personeel kan ge lukkig nog vluchten in deze tijd van schaarste! Cliënten en ou ders/wettelijke vertegenwoordi gers moeten maar afwachten of het nog goed komt met Arduin. Jan Drost Gerrit van der VeenslraaL 5, Middelburg Koeien ziek De kop 'Koeien ziek etc...' (PZC, 14 augustus) leek mij nogal ten dentieus: samengesteld uit losse zinnen van een lijvig rapport, dat gaat over 6.000.000 koeien. Het artikel vermeldt niet hoeveel koeien ziek zijn geworden. Heel globaal wordt gesteld 'dat koeien ziek worden van verkeerd voed sel'. Hopelijk lezen de consumen ten goed tussen de regels door en constateren ze dat de boeren zelf melding maakten van deze feiten bij de Gezondheidsdienst, waarop het vlees of de melk di rect is vernietigd. Bedorven vlees of melk is niet in de circulatie ge komen. Landbouwhuisdieren worden ge fokt om geslacht te worden. Maar tot aan dat tijdstip worden de die ren goed verzorgd. Zonder boe ren komt er echt geen voedsel op tafel! Goede journalistiek behoort objectief te zijn, zodat de lezer niet op het verkeerde been gezet wordt en zelf zijn conclusies kan trekken. Smallegange-Kortnet Zuidweg tb, Nisse dinsdag 28 augustus 2018 GO Van wasvrouw tot Ciske de Rat Met z'n allen in het hetzelfde theaterstuk. Dat zal niet veel ge zinnen overkomen. Het gezin Klumpers-Van der Touw uit Ka- pelle heeft het echter wél voor elkaar. Alle vijf spelen zij in de nieuwe musical Ciske de Rat van Muziektheater Zeeland. Willem Adriaansens Kapelle - Vader Michael Klumpers - Moeder Anita van der Touw Ruben en vader Michael Klumpers, moeder Anita van der Touw, Daan en Tim Klumpers (van links naar rechts) oefenen thuis gezamenlijk voor de musical Ciske de Rat van Muziektheater Zeeland, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40