Villa Toorenvliedt is te koop 6 Half oktober begint bouw appartementen De geveltjes zijn te slecht om te blijven staan en in de gevel van het nieuwe gebouw te verwerken. Maar de bouwer zal ornamenten als muurankers, de hardstenen bekap ping en bijzondere stenen zoveel mogelijk in de nieuwbouw terug laten komen, betoogt McEvoy. De projectontwikkelaar presenteerde het plan voor studentenwoningen annex hotelkamers met op de be gane grond een aansprekende win kel afgelopen voorjaar. Het plan staat nog recht overeind, benadrukt McEvoy. Maar het duurt iets langer dan eerder gehoopt voor het ge bouw er staat en is ingericht. „Je moet toch wel op veertien maanden bouwtijd rekenen. En het inrichten van de kamers, die we ge meubileerd aanbieden, kost ook nog wel wat tijd. We gaan er vanuit dat het gebouw in het eerste kwar taal van 2020 in gebruik kan wor den genomen." McEvoy benadrukt dat ME Vastgoed specifiek voor be woning van suites door studenten We gaan er vanuit dat het gebouw in het eerste kwartaal van 2020 in gebruik is en hotelgasten koos om te garande ren dat de - al dan niet tijdelijke - bewoners frequent het Vlissingse centrum bevolken en leven in de brouwerij brengen. De eis dat de winkel op de begane grond een 'commerciële trekker' moet zijn, is voor ME Vastgoed zelf net zo heilig als voor het Vlissingse gemeentebestuur. De winkel zal voor veel aanloop rond de Kleine Markt moeten zorgen. McEvoy stelt dat hij met diverse aantrekkelijke gegadigden in gesprek is. De uitba ter van het eerder geïnteresseerde Primera is niet langer in de markt, bevestigt hij. „Primera blijft op de huidige locatie op de hoek van Lange Zelke en Spuistraat. Daar zijn we niet teleurgesteld over of rouwig om. Als Primera naar het Gat was gekomen, creëren we elders een nieuw gat in het winkelbestand van het Vlissingse centrum." Residentie De suites in Residentie 't Gat - 'de werknaam voor het gebouw' - zou den aanvankelijk gedurende het studiejaar door studenten worden bewoond en in de zomermaanden voor hotelgasten beschikbaar zijn. Het gebouw had bij aanvang van volgend studiejaar (2019-2020) in gebruik moeten worden genomen. Het verontrust McEvoy niet dat dat een halfjaar tot negen maanden la ter wordt. Mochten studenten niet midden in het studiejaar in een suite willen trekken, dan worden de bijzondere woningen als hotelkamers ingezet. „We laten geen kamers leegstaan. De suites zouden al worden inge richt als hotelaccommodaties, dus kunnen ze daar ook direct voor worden ingezet." Een buitenplaats als buitenkansje? Wie kantoorruimte zoekt en houdt van een historische omgeving én daar 750.000 euro voor over heeft, kan zijn slag slaan: villa Toorenvliedt in Middelburg staat te koop. De monumentale buitenplaats kent een roerige geschiedenis. Die voert terug naar eind zeventiende eeuw. Aanvankelijk stond het landgoed bekend onder de naam Thoorn vlied, later Thoornvliet en uiteindelijk Toorenvliedt. Galenus Tresel Bevers, bewind hebber van de VOC, woonde er rond 1750. Historicus Johan Hui- zinga schreef er in 1919 zijn be roemde boek Herfsttij der Middel eeuwen. De Duitsers vestigden er in de Tweede Wereldoorlog hun Walchers en Bevelands hoofd kwartier. Staatsbosbeheer hield er later kantoor. En nu heeft stichting voor ge handicaptenzorg Arduin de villa Toorenvliedt te koop gezet. Arduin gebruikte de historische buiten plaats voor de Academie voor de Kwaliteit van Bestaan, een oplei dingsinstituut voor cliënten, ou ders en personeel. De verkoop werd vorig jaar al aangekondigd, maar pas sinds vorige week is het IN DE REGIO Zomeravond concert Veiligheid in huis Culinair festival pand ook officieel op de markt ge zet. Voor een 'richtprijs' van drie kwart miljoen euro. Makelaar 'Fraai rijksmonumentaal landhuis met toren en fietsenberging, gele gen op in totaal 1013 vierkante me ter eigen grond', meldt de adver tentie van makelaar Schulting Partners in Middelburg. De be stemming is maatschappelijke doeleinden en kantoor. Het pand is in 2008 gerenoveerd. Op de be gane grond zijn onder meer een lesruimte, receptie, grote zaal en bibliotheek. De eerste verdieping beschikt over zes kantoorruimten, de etage daarboven heeft een kan tine met keuken, studiehoeken en twee lesruimten. Parkeren kan vlakbij op openbare grond. Achter het landhuis ligt het park Toorenvliedt. In dat park staan nog bunkers uit de Tweede Wereld oorlog. Eén van de bunkers is in gericht door Stichting Bunkerbe- houd en is te bezichtigen. a i Sri MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 28 augustus 2018 WA Bouwer aan de slag in Gat van Walstraat De demontage van de drie ge veltjes, die als schaamlap voor 'het Gat van de Walstraat' in Vlissingen fungeren, start deze week. De bouw van 36 studen ten- annex hotelsuites, drie ap partementen en een winkel kan vervolgens half oktober begin nen, meldt Chris McEvoy van ME Vastgoed. René Hoonhorst Vlissingen -Chris McEvoy, ME Vastgoed Maurits Sep Middelburg ZOUTELANDE In de serie Zomer avondconcerten in de monumentale Catharinakerk is er woensdag een op treden van het ac cordeonensemble Encore, onderdeel van de Zeeuwse Accordeonvereni ging Concertina. De groep brengt muziekstukken van diverse componis ten. De muziek vari eert van pop en klassiek tot film en modern. Dirigent is Harry Schroevers. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is open vanaf 20.00 uur. Toe gangsprijs bedraagt 6 euro. MIDDELBURG FNV Senioren Wal cheren houdt don derdag een thema bijeenkomst over veiligheid in en om het huis in ZB Plan bureau en Biblio theek Zeeland in Middelburg. Henk Klopmeijer van de politie geeft een presentatie. De bij eenkomst duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Aanmelden kan via toutenhoof@zee- landnet.nl of 0118- 571520. MIDDELBURG Op Plein 40 in Mid delburg wordt vrij dag (van 16.00 tot 20.00 uur) en za terdag (van 14.00 tot 20.00 uur) een culinair festival ge houden. Er zijn di verse eetkramen aanwezig met ge rechten uit allerlei windstreken. Op het podium treedt de bekende Ierse troubadour Pat Adams op. Voor de kinderen is er za terdag een spring kussen. De organi satie is in handen van de onderne mers aan Plein 40. ''Vmx- Buitenplaats Toorenvliedt, aan de rand van Middelburg. ARCHIEFFOTO WILLEM STAAT VEERE In de hal van het voor malige stadhuis van Veere, te genwoordig in gebruik als mu seum, is een mi niatuuruitvoe ring van het zelfde stadhuis in lego te zien. Jeroen Struijs uit Reeuwijk, al sinds zijn vroege jeugd legolief hebber - bouwde het stadhuis en bracht het zater dag naar Veere. Struijs kwam in zijn jeugd vaak met zijn ouders (zeilliefhebbers) in Veere en kwam daardoor op het idee het stadhuis na te bouwen. Het legostadhuis is tot half oktober elke dag tussen 10.00 en 17.00 uur te zien. Van de museumbeheerster had het bouw werk nog wel tot na de herfstvakantie mogen blijven staan, maar Struijs heeft de steentjes nodig voor nieuwe creaties. FOTO LEX DE MEESTER LEGOSTADHUIS Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal contact MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); Zeeuws Mu seum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats (zelf meehelpen aan creatie van een kunstwerk) met uit leg en demonstra tie; Cinema Middel burg, 20.00 uur: Vertoning The Lost Weekend'; Abdij plein, vanaf 20.30 uur: Zeeland Nazo merfestival met op tredens van Back yard Project, Milo Meskens en Marten Fisher OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 11.00 en 13.30 uur: Terra Maris organi seert activiteit 'Kunst en vlieg werk'; De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal; Info- knooppunt 't Wach- tertje, 19.30 uur: Ontdek Oostka- pelle, rondleiding met een gids VEERE Markt en Kaai, 10.00-17.00 uur: Historische markt; Galerie Kunstwacht, 11.00-17.00 uur: Ex positie Glaskunst van Wim Klaassen; Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; Markt 5,13.30 uur: Stadswandeling o.l.v. een gids VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleutergym VROUWENPOLDER Dorpsdijk, 13.00- 17.00 uur: Open stelling Pelgrims- kerk voor bezichti ging; Kon.Emma- weg 22,18.30 uur: Rondleiding door natuurgebied Oran jezon WESTKAPELLE Markt, 19.30 uur: Brassband OKK ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38