Op kamers Erik van 't Padje opgelucht na arrestatie Brech Film over groenteboer Trimpe naar Cannes 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column DESTELLING Vandaag: Ik let niet op de prijs van groente Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SOMMISE MEWA BESCHERMEN PRIVACY JOS BRECH MOOI J JOS B. KLINKT VEEL ORIMINELER. Herstel van foute huisnummers Buurt-Ton valt in Nagelkruidstraat RITTHEM Vlissingse rijdt met te veel drank op „Dit is een einde aan alle ellende. Heel veel mensen hebben heel hard gewerkt om hem te vinden. Dit is echt waanzinnig. Ik ben zo blij dat dit eindelijk gestopt is. Er is een flinke last van me afgevallen", zegt de 43-jarige eigenaar van een bush- craftwinkel in Middelburg. Van 't Padje zocht maandenlang met bevriende bushcrafters naar de vermiste Brech, zonder te weten dat die verdacht werd van betrok kenheid bij de moord op Nicky Ver stappen. Daarover werd de Zeeuw pas in juni in het diepste geheim door de politie geïnformeerd. Afge lopen woensdag werd de hulp inge roepen van het publiek en werd Van 't Padje door tientallen media benaderd voor vragen over Brech. „Een rollercoaster", zo omschreef Van 't Padje de afgelopen weken. Nu Brech is gepakt, keert de rust rond Van 't Padje snel weer terug, hoopt hij. „Maar ik blijf de zaak na tuurlijk op de voet volgen en denk dat dat ook goed voor me is. Zie het maar als een soort verwerking, maar dan wel zonder de hectiek van de afgelopen tijd." Van 't Padje hoopt dat het recht zijn beloop krijgt. „Hoewel hij is ge- Jos Brech heeft twintig jaar met dit geheim rondgelopen. Nu moet-ie praten pakt, zijn we er nog niet. Jos Brech heeft twintig jaar met dit geheim rondgelopen. Nu moet-ie praten. Ja, persoonlijk heb ik ook nog veel vra gen voor hem, maar of ik die ooit nog beantwoord krijg, dat denk ik niet. Belangrijk is dat de ouders van Nicky Verstappen antwoord krij gen op hun vragen." De documentaire gaat over Adrie en Francien Trimpe en hun groen tewinkel in de Vlissingse binnen stad. Ze zijn al ver in de tachtig, de gezondheid laat te wensen over, maar Adrie Trimpe weigert lange tijd te stoppen met de zaak. Totdat het echt niet meer gaat. Van verlies kun je niet betalen gaat zaterdag 8 september in première bij Film by the Sea en is tijdens het festival dagelijks een of meerdere keren te zien. De KRO-NCRV zal de film via NPO 2D0C waarschijn lijk volgend jaar uitzenden, maar ziet ook internationale potentie en presenteert deze daarom in Cannes, onder de titel Loss Won't Pay the Bills. De documentaire heeft inmid dels ook een Nederlandse distribu teur (Windmill Film), zodat deze zijn weg kan vinden naar onder meer de filmhuizen. Net als op Film by the Sea zal de film worden vertoond in combina tie met De letterschilder, een kort portret dat Mirjam van Veelen maakte van de 80-jarige Amster damse letterschilder Gerard Wes- sels. „Dat past goed bij elkaar", zegt Helge Prinsen. „Beide films gaan over verdwijnenden beroepen en over oude mannen die heel erg met hun werk bezig zijn." 4 dagen direct aan de Moezel bij Cochem o.b.v. halfpension nensetje het beste op je kamer be waren. Als je vergeten was bakbo ter of olie te kopen kon je eventu eel wél een gemeenschappelijke pan gebruiken. Zelfs die in de kast stonden, waren vaak nog vet ge noeg om een gehaktballetje in te braden. Ik moest wel wennen. Mijn moe der had me één tip meegegeven: groente en aardappelen twintig minuten koken. Ik had het idee dat alle andere studenten veel bedre vener waren in het kokkerellen. Alleen al voor de vraag wat ik die dag ging eten was ik doodsbang. Zoals ik me ook nog goed herinner hoe ik me tijdens de introductie week de kat uit de boom keek. Uit eindelijk ontmoette ik er mijn twee beste vrienden. onze jongste zoon deze week op kamers is gegaan. Zondagavond zette ik hem op de trein. Hij woont voortaan in een studentenhuis in Breda. Er is weinig veranderd. Aan de keuken was te zien dat ook daar niet iedereen zich trouw aan het schoonmaakrooster houdt. En van zijn moeder heeft hij een uitste kende braadpan meegekregen. Plus een stapeltje theedoeken. Eens kijken hoe lang ze meegaan. Alleen al voor de vraag wat ik die dag eten was doodsbang We gebruiken ze nog dage lijks. De twee roestvrij stalen pannen die ik van mijn moeder kreeg toen ik op ka mers ging wonen. In een ervan zit een deukje, verder glanzen ze nog alsof ze gloednieuw zijn. Hol landse degelijkheid. De theedoe ken die ik erbij kreeg, hebben het ook lang uitgehouden, maar zijn tot op de draad versleten. mijn zolderkamer in het ouderlijk huis verruilde voor een kamer in het Amstelveense studentencen trum Uilenstede. Met een eigen toilet en douche, maar een ge meenschappelijke keuken. Daar stonden ook wel pannen, maar we hadden Rob Geus van de Smaak- politie niet nodig om tot het oor deel te komen dat we daar niet vrolijk van werden. vóór je ging koken, kon je je pan- dinsdag 28 augustus 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik neem mijn petje diep af voor Joke Herman 167 reacties GOES De foute huisnummers op de straatnaambordjes van de Goese Ham- marskjöldstede worden binnenkort weggehaald. Dat laat de gemeente weten. Op de bordjes wordt met stickers ver wezen naar de oude huisnummers. Die num mers zijn echter tien jaar geleden al veranderd. Vermoedelijk zijn de stickers geplakt door een bewoner die wilde refere ren naar de oude situatie. In een groot deel van Goes-Noord hadden hui zen tot 2008 een dub bele nummering, zoals 82-01. Omdat dat onover zichtelijk bleek voor post bodes en bezoekers, kre gen de huizen normale huisnummers. HEINKENSZAND De Buurt-Ton van de Postcode Loterij is zater dag in de Nagelkruid straat in Heinkenszand gevallen. De 100.000 euro wordt verdeeld onder de bewoners die loten hebben gekocht. In de straat zijn 13 loten verkocht. Per lot wordt daardoor zo'n 7500 euro uitgekeerd. Daarover moet nog wel 30 procent kansspelbelasting wor den betaald. „Het is een leuke prijs, maar het is niet zo dat ik nu direct kan stoppen met wer ken", zegt een buurtbe woner die anoniem wil blijven lachend. „Het is geen miljoen of zo." Het rijbewijs van een 40-jarige vrouw uit Vlis- singen is zondag rond 20.25 uur uur ingeno men omdat de vrouw met te veel drank op achter het stuur zat. Ze werd betrapt op de Sloeweg-Noord in Ritthem. De vrouw blies 740 ug/l. Ritthemer Erik van 't Padje was verbaasd en opgelucht tegelijk toen hij zondag een appje kreeg over de arrestatie van moord- verdachte Jos Brech in Spanje. „Het is geweldig dat ze hem zo snel hebben gevonden." Eldridge Pentury Ritthem - Erik van 't Padje De Zeeuwse documentaire Van verlies kun je niet betalen gaat naar Cannes. De NPO heeft de film van Helge Prinsen en John Al- bert Jansen geselecteerd voor MIPCOM, de belangrijkste beurs voor de internationale tv-markt. Deze wordt jaarlijks in oktober in de Franse badplaats gehouden. Rolf Bosboom Vlissingen A Francien en Adrie Trimpe. Donderdag bij de krant een bij lage over Film by the Sea, inclu sief het complete programma. Ellenzer Goldbaumchen 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet v» Dagelijks avondbuffet/3-gangendiner Hotel gelegen aan de Moezel-rivier Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: bezoek ook wijnstad Cochem hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Ik moest eraan denken omdat Het is nu 36 jaar geleden dat ik Als je niet eerst wilde afwassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2