4) 28 MEDIA &CULTUUI ANGELA KIJKT TV STERREN SPELEN SPELLETJES SBS 6 begint donderdag met Drone Masters, het zoveelste televisieprogramma met Bekende Nederlanders. Waarom zien we toch altijd die sterren die dansen, pottenbakken, koken en van een duikplank springen? Het is een beproefd recept bij talkshows: zet een aantal opponenten bij elkaar aan tafel en laat hen discussiëren over een actuele kwestie. Dan krijg je een levendig debat, de tv-kijker hoort alle meningen langskomen én - niet onbelangrijk - de presentator hoeft zijn of haar handen niet vuil te maken. Waar mee ik bedoel dat hij of zij geen kleur hoeft te bekennen in het gesprek, maar lekker buiten schot blijft. Dat is tenminste de theorie. De praktijk is dat er steevast twee of drie millennials zitten met dezelfde politiek correcte opinie en één zwart schaap dat het tegengeluid moet laten horen. Het resultaat is daardoor ook steeds hetzelfde: de dwarsligger wordt zodanig aangevallen door de tafelgenoten én presentator, dat de discussie tot een tribunaal verwordt en je je als kijker af vraagt of dat stiekem niet het doel was. Margriet van der Linden over de zaak Howick en Lili, waar Rita Verdonk aanschoof. Ik kan wel raden wat de redacteur van dienst dacht: ijzeren Rita, oud-minister van Vreemdelingenzaken, laat haar maar uitleggen waarom het uitzetten van de kinderen wél een goed idee is. Dat deed Rita echter niet. Rita bleef volharden in steeds hetzelfde antwoord: „wij gewone burgers ken nen de feiten en het dossier niet. De rechter wel, die heeft een beslissing genomen en daar horen we ons bij neer te leggen in een rechtstaat." Niet in lijn met het heersende publieke senti ment, maar wel een nuchtere analyse waar goed beschouwd geen speld tussen te krijgen is. Mis gedacht. Rita kreeg de volle laag van zowel haar tafelgenoten (een advocaat, een linkse activiste en een journalist) én Margriet, alsof ze zojuist had opgeroepen om de kinderen nog diezelfde avond aan hun haren de grens over te slepen. Nu snap ik best dat Rita de rest op de zenu wen werkte met haar stoïcijnse (toegegeven, tikkeltje hautaine) houding en manier van pra ten. Terwijl de zaak van Lili en Howick juist zo raakt bij iedereen. Maar tegelijk bekroop me zo als wel vaker het gevoel: als je als programma maker de mening van een gast verwerpelijk vindt en ten diepste niet serieus neemt, waarom nodig je die persoon dan uit? Houd het dan bij gelijkgestemden, van wie je zeker weet dat ze 'de juiste' opinie verkondigen. Want je bereikt nu louter het tegenovergestelde. Mijn hart ligt bij de kinderen, maar mijn sym pathie als kijker lag vrijdag toch bij het zwarte schaap, bij Rita dus. En dat was vast niet de op zet van M. Quote van de dag Alcohol, drugs, foute mannen, ik heb het allemaal uitgeprobeerd Filemon naar verre oorden Joey Ferre inGTST Welke BN'er slaagt erin het snelst een openhartoperatie tot een goed einde te brengen? Wie van de sterren is het best in uitvaartver zorging? En welke televisiepersoon lijkheid kan een SM-kelder runnen? Onzin? Natuurlijk, maar je vraagt je zo langzamerhand af welk nieuw televisieformat er nu weer bedacht wordt voor een programma met BN'ers. Vanaf donderdag zendt SBS 6 Drone Masters uit. Het zoveelste pro gramma waarin sterren spelletjes spelen. Worden kijkers dat niet beu? En waar ligt de grens? Onderzoek van deze krant wijst uit dat de laatste jaren ruim 1300 BN'ers meededen aan vijftig spelprogramma's. Wat ze deden? Dansen, koken, van een duikplank springen, curling, pottenbakken, di rigeren... „Maar ik denk dat de lol er een beetje vanaf is. We hebben het wel gezien", stelt Catherine Keyl. De presentatrice was in 1981 kandidate bij Sterrenslag, waarmee de AVRO in 1977 begon. „Dat was revolutionair. Ineens zag je Bekende Nederlanders buiten hun vak. Zij die normaal half Verdonk Dat had ik vrijdagavond bij het M-panel bij —Presentatrice Lauren Verster (38) vertelt in de Linda dat ze desondanks 'binnen de lijntjes' bleef kleuren. dinsdag 28 augustus 2018 GO TELEVISIE Filemon Wesse- link gaat op reis voor BNNVARA. De presentator bezoekt voor Filemon Buiten Westen vanaf 13 september (NPO 3) ge meenschappen in afgelegen ge bieden. Hij treft onder anderen kamelenherders in Mongolië. TELEVISIE Joey Ferre maakt vanaf maandag zijn in trede in Goede tijden, slechte tijden. De musi calacteur, be kend van Satur- day Night Fever, Grease en The Full Monty, speelt de rol van de Spaanse wijnhandelaar Carlos Ramirez. V ■u Ze doen echt alles Dennis Jansen Gudo Tienhooven Later deze week deel 2 over BN'ers in spelprogramma's: wie doet het vaakst mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28