Het is gluren bij de buren in de Formule 1 20 TENNIS US OPEN Roland Garros wil de 'catsuit' van Serena Williams niet meer zien. Zijn er dan toch grenzen aan het tenue van een tennisser? Je vraagt je toch af: wat zal Serena nu weer dragen?" Waarschijnlijk la chen ze zich op het hoofdkantoor van Nike een breuk. Tijdens Roland Garros ging het al dagen lang over de 'catsuit' die Serena Williams (36) bij het Parijse Grand Slam-toernooi droeg. Maar de di recteur van de Franse tennisbond verzorgde het afgelopen week einde nog extra publiciteit door te roepen dat het kledingstuk ko mend jaar niet meer wordt toege staan. Hij kreeg op sociale media de wind van voren. De rode draad in de reacties: waar bemoeit die man zich mee? Het statement van Nike: 'Je kunt de superheld haar kostuum afnemen, maar niet haar superkrachten', scoorde bedui dend beter. Voor het eerst in tijden wordt er weer gediscussieerd over tennis- kleding. Die werd in de loop der decennia uiteraard steeds minder traditioneel. Het bleek niet zo praktisch te tennissen, de rokken van de Victoriaanse vrouwen in de 19de eeuw, zo lang dat ze over het gras sleepten. De pullovers van de mannen verdwenen ook snel, maar spectaculair werd het pas met Andre Agassi in de jaren ne gentig. De bad boy kwam in korte spijkerbroek de baan op, kanarie gele fluorescerende fietsbroek daaronder en een knalroze band om zijn (naar later bleek blonde nep-)haar. De tenniswereld keek in 1991 in spanning naar wat Agassi bij zijn terugkeer op Wim- bledon onder zijn trainingspak droeg. Hij had het traditierijke toernooi immers drie jaar geboy cot vanwege de strenge 'overwe gend wit'-kledingvoorschriften. Maar het tenue van de Amerikaan gaf bijna licht, zo wit was het. Diamanten Later introduceerde Rafael Nadal de mouwloze shirts. Maria Sjara- pova droeg vorig jaar op de US Open, bij haar rentree na een do- pingschorsing, een jurkje met Swarovski-diamanten, alsof ze een tussenstop maakte op weg naar een nachtclub in Manhattan. Geen toeval: Agassi, Nadal en Sjarapova zijn lid van de Nike-familie. Maar bij de catsuit van Williams trekt Roland Garros een streep. „Je moet het spel en de locatie respec teren", zei directeur Bernard Giu- dicelli. „Die argumenten slaan nergens op", zegt Marcella Mesker, tenniscommentator en oud-prof. „Spelen in een lange broek is wel verboden. En dat is een catsuit." De Amerikaanse winnares van 23 grand slams zegt het kledingstuk te dragen voor een betere door- De gewone mode wijzigt continu, waarom zou tenniskleding hetzelfde moeten blijven? bloeding, na een moeizame zwan gerschap vorig jaar. Mesker: „Tja, hoeveel kinderen ze ook baart, ze heeft met warmere spieren voor deel van een lange broek. Het zou niet moeten mogen." Miriam Oremans had bedankt voor de eer, als Nike haar had ge vraagd in een dergelijk pak te gaan tennissen. De oud-speelster deelt de mening van Mesker. „Maar dan moet je het op die manier uitleg gen. En trouwens, tijden verande- UITSLAGEN ren. De gewone mode wijzigt con tinu, waarom zou tenniskleding hetzelfde moeten blijven? En het werkt wel, je vraagt je toch af wat Serena nu weer zal dragen? Maar ik zou het doodzonde vinden als Wimbledon de kledingtradities ooit overboord zou gooien." Directeur Marcel Hunze van het gemengde proftoernooi in Rosma len ziet het probleem niet zo. „Se rena Williams is een uitgesproken speelster en persoonlijkheid. Als daar uitgesproken kleding bij past, is dat toch prima. Mannen hoeven toch ook geen polo meer te dragen Williams is in Rosmalen altijd welkom. Met of zonder een cat suit." Hij bleef maar ijsberen rond de Fer rari. Alsof het een tweedehandsje van Marktplaats was, waar hij toch nog even over twijfelde. Maar na tuurlijk zocht Lewis Hamilton meteen na de Grand Prix van België naar eigenaardigheden op en aan de bolide van winnaar Sebastian Vet tel. De Duitser was hem al in de eerste ronde in het rode raspaardje zo hard voorbij geflitst, dat de Brit het bijna niet kon geloven. Dus liet hij zijn kennersoog gaan over de SF71H. Was dit allemaal wel pluis? Dat wantrouwen is al zo oud als de Formule 1. Nu ze bij Mercedes na vier jaar dominantie weer moeten knokken, is het feller terug dan ooit. Ook bij Ferrari, dat zich dit seizoen opwond over nieuwe spiegels op de Mercedes. De Duitsers wonnen met Hamilton de laatste twee races voor de zomerstop, maar niet zon der geluk met de omstandigheden. In Spa bleef het gewoon droog en sleepte Vettel de eerste Ferrari-zege in Spa sinds 2009 binnen. „Bij Ferrari hebben ze een paar trucjes op die auto", zo liet Hami- ton zich na de race ontglippen, waarna hij zichzelf wel voor zijn kop kon slaan. Hij had het al eens eerder over trucjes van Ferrari, dit seizoen. Dat leverde nogal wat ta bloidpagina's op. „Ga nou weer niet mijn woorden verdraaien", waar schuwde hij de media. „Tricks is ge woon een woord voor iets speciaals, ik zeg niet dat ze bij Ferrari iets ille gaals doen. Ze hebben ons duidelijk overtroffen. En wij moeten er rap achter zien te komen met wat." Nog acht races en zijn voorsprong is nog maar 17 punten in de WK- stand. Een paar zeges voor Vettel en die marge is verdampt. Te beginnen zondag op de hogesnelheidsbaan van Monza, waar het thuiskomen de Ferrari nu torenhoog favoriet is. „Daar kunnen we op de tifosi reke nen. Maar laat het grootste feest maar aan het eind van het jaar zijn, want wij hebben nu duidelijk de sterkste auto", zo keek Ferrari- teambaas Maurizio Arrivabene vooruit. Nu zonder terug te bijten naar Hamilton, waar hij eerder dit jaar nog furieus reageerde op be schuldigingen van Mercedes. „Ach, het lijkt me niet meer dan menselijk dat je, als je geklopt wordt, bij jezelf te rade gaat én naar de concurrentie kijkt", aldus Mer- cedes-chef Toto Wolff. „Als je iets niet uit kunt leggen omdat je de in formatie niet hebt, ga je je van alles inbeelden. Maar goed, ik heb alle vertrouwen in de FIA", zo besloot Wolff, die de autosportfederatie al verzocht om de hybride installatie van de 'Scuderia' te onderzoeken. Wat de FIA van al het gemekker bij Mercedes vond? „Ik heb me er wel om geamuseerd", zei racedirec teur Charlie Whiting. „Wij kennen de Ferrari goed, dat team is goed be zig. Het is aan Mercedes om er een antwoord op te vinden." dinsdag 28 augustus 2018 GO 'Serena is altijd welkom, met of zonder een catsuit' Rik Spekenbrink Rotterdam/New York - Miriam Oremans (45) Serena Williams dit jaar op Roland Garros in haar omstre den 'catsuit'. fotoepa US Open in New York 1ste ronde Mannen: Wawrinka (Zwi) - Dimitrov (Bul/8) 6-3 6-2 7-5, Lorenzi (Ita) - Edmund (GBr/16) 4-6 6-4 7-5 6-1, Soek (VS/18) - Andreozzi (Arg) 6-0 7-6 (4) 6-2, Raonic (Can/25) - Berlocq (Arg) 7-6 (4) 6-41-6 6-3, Katsjanov (Rus/27) - Ramos- V. (Spa) 6-3 6-2 6-3, Pella (Arg) - Ruud (Noo) 6-4 6-4 6-1, Simon (Fra) - Harris (ZAf) 6-2 6-2 6-3. Vrouwen: Kanepi (Est) - Halep (Roe/1) 6-2 6-4, Svitolina (Oek/7) - Vickery (VS) 6-31-6 6-1, Mertens (Bel/15) - Nara (Jap) 6-2 6-7 (5) 7-5, Teich- mann (Zwi) - Jakupovic (Slv) 6-3 6-0, Lapko (WRu) - Bondarenko (Oek) 6-3 6-3, Wang (Chn) - Ribarikova (Slw/31) 6-2 6-2, Begu (Roej - Brady (VS) 6-3 6-3, King (VS) - Vikljantseva (Rus) 7-6 (4) 6-3. -A/Vat droeg Serena Williams fPjl vannacht in New York? I E Zie het op onze site. A Lewis Hamilton checkt na de race op Spa heel goed de Ferrari van winnaar Sebastian Vettel. FOTOAFP Nog meer dan in 2017 wordt de Mercedes-dominatie bedreigd door Ferrari. Met een supersnel le auto, die Lewis Hamilton niet vertrouwt. In Spa beschuldigde hij Ferrari opnieuw van 'trucjes'. Arjan Schouten Spa-Francorchamps

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20