De groente wordt duur betaald II Maaltijden tafeltje-dekje vaak te zout en niet erg lekker Erik van 't Padje enorm opgelucht na arrestatie van Jos Brech Kabinet: cursus elektrisch rijden Walcheren Jeroen de Feijter van groentezaak 't Boertje in Terneuzen heeft komkommers tegen kostprijs verkocht. Dat deed hij om de enorme prijs- schommelingen te dempen. Groente is duur geworden, met dank aan de hete, droge zomer. Of de bijscholing verplicht wordt, is nog niet bekend. Daarover gaat staatssecretaris Stientje van Veld hoven van Infrastructuur (D66) in gesprek met de autobranche. „De verkoop van elektrische auto's ver eist een ander verhaal dan dat van reguliere modellen", zegt haar woordvoerder. „De aanschafprijs is hoger, maar de kosten voor brand stof en onderhoud zijn veel lager. De oorzaak ligt niet in de showroom, maar bij de hoge aanschafprijs Die hogere aanschafkosten verdie nen zich tijdens de levensduur van de auto terug. Dat verhaal moeten verkopers wel helder uitleggen aan potentiële klanten." Minder verdienen Uit onderzoek in Scandinavië bleek onlangs dat veel verkopers hun klanten niet eens wijzen op elektri sche modellen of er onjuiste infor matie over geven. Oorzaak is dat verkopers minder verdienen aan elektrische auto's. Ze krijgen com missie per verkochte auto, maar het verkopen van een stekkerauto kost veel meer tijd omdat klanten veel vragen hebben over bijvoorbeeld de actieradius en de levensduur van de batterij. Van alle nieuwe auto's die vorig jaar in Nederland zijn verkocht, is nog geen 3 procent elektrisch. Over twee jaar moet dat volgens de over heid 10 procent zijn; in 2025 zelfs de helft. De staatssecretaris wil daarom ook een campagne voeren om de voordelen van elektrisch rij den bij het grote publiek onder de aandacht te brengen, schrijft zij in een brief aan de Tweede Kamer. De auto branche ziet niets in een speciale cursus. „Wij denken niet dat die gaat hel pen", zegt een woordvoerder van RAI, de vereniging van autofabrikanten en -importeurs. „De reden dat weinig parti culieren een elektrische auto kopen, ligt niet in de showroom. Wel bij de hoge aanschafprijs: die is al snel 40.000 euro en dat geld hebben veel mensen niet. Daar komt bij dat er nog maar weinig modellen beschikbaar zijn, de actieradius en laadinfrastructuur beperkt zijn en je er geen caravan achter kunt han gen." Het kabinet kan de verkoop van elektrische auto's volgens de branche beter stimuleren met een aanschafsubsidie. „Bij leaserijders gebeurt dat al via de bijtelling, maar voor particulieren is er nu geen fi nanciële stimulans." Nieuwsmedia P2en4t/m6 ÏÏÏOA NACIONAlfl M" INTERIÓR," Verkoop stekkerauto valt tegen Het kabinet wil dat autodealers meer elektrische auto's gaan verkopen. Cursussen moeten ervoor zorgen dat autoverko pers de voordelen van stekker auto's beter gaan uitleggen aan mensen die een nieuwe auto zoeken. Annemieke van Dongen Den Haag Woordvoerder RAI ZEELAND 2 ZEELAND2 dinsdag 28 augustus 2018 22°C Later vandaag meer zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1