7 DAGEN LANG MEGAKORTING OP HEEL VEEL REIZEN 13 Maleisische patholoog in de problemen in rechtszaak rond dood Ivana Smit f Kortings- dagen 8-daagse cruise Dubai, Oman Abu Dhabi Rechter Mahyon Binti Talib pakte een roze stift en zette letterlijk een streep door de verklaring die Zu- naizah Binti Hilmi (30) vrijdag gaf. Die verklaring stond lijnrecht te genover de visie van de Neder landse patholoog Frank van de Goot. Hij verklaarde gisteren dat het 18-jarige fotomodel al dood was toen ze over de rand van het balkon ging en dat er toen al lijkstijfheid was ingetreden. Zunaizah Binti Hilmi kwam in de problemen toen advocaat San- kara Nair gisterochtend zijn kruis verhoor begon. Hij vroeg de patho loog naar het begin van de autopsie, die volgens haar verslag op 8 de cember om 12.00 uur was begon nen. Hoe kon het dan dat op de eer ste foto Ivana's horloge om haar lin kerpols op 11.37 uur stond? Nair re deneerde terug in de tijd om het tijdstip van overlijden vast te stel len. Hij liet haar ook zeggen dat rigor mortis al binnen een halfuur kan intreden, terwijl dat eigenlijk lan ger duurt. Hij vroeg door over de feiten die ze had geconstateerd en haar interpretaties ervan. Na een paar vragen antwoordde de patho loog dat ze geen antwoord meer Teruggetrokken verklaring stond lijnrecht tegenover die van Van de Goot oom Fred Agenjo. Hij had gisteren twee uur lang de aanpak besproken met Frank van de Goot en Nair. „Nair had voldoende munitie om de verklaring aan te pakken, maar dat was allemaal niet meer nodig." Het schrappen van de meningen van de Maleisische patholoog is de zoveelste bizarre wending in het proces rond de dood van Ivana Smit. De tiener overleed vorig jaar in de ochtend van 7 december. Gegooid In de nacht ervoor was ze op stap geweest met een Amerikaans echt paar. Alex en Luna Johnson zeiden tegen de politie dat ze niets hebben gemerkt van de val, omdat ze slie pen. De familie Smit denkt dat Ivana in het appartement al is over leden en dat ze daarna over de rand is gegooid. De familie vermoedt dat de Johnsons via omkoping het on derzoek hebben willen sturen. Ook de Johnsons zijn opgeroepen om te getuigen, maar zij weigeren naar Maleisië te komen. Agenjo: „Ik sluit niet uit dat een deel van de verklaring van de pa tholoog haar werd opgedrongen. Dat haar is verteld: dit moet de uit komst worden. Waarschijnlijk dacht ze: ik ben de patholoog, ik kan al die leken onder tafel praten." De familie was bevreesd dat de be langrijke getuigenis van Van de Goot zou wegvallen tegen de Maleisische. Wie zou de rechter dan geloven: de eigen patholoog of die ingevlogen Nederlander? wilde geven. Ze verwees naar haar chef. Haar baas staat ook op de ge tuigenlij st, maar naar verluidt komt hij niet. Ze zei nog twee keer dat ze geen antwoord wilde geven. Na een paar minuten zat de pa tholoog zo in de hoek dat ze zei: „Ik wil graag alle meningen die ik de rechtbank heb gegeven, terugtrek ken." Dus haar eerdere interpretatie dat Ivana nog niet dood was in het appartement; dat ze na een val van 42 meter nog enkele minuten leefde; en dat het gevonden bloed bij de organen bij leven ontstaan is: dit alles is geschrapt door de rechter. Het kruisverhoor was na tien minuten al achter de rug. „Het ging heel snel", zegt Ivana's Op vrijwel het gehele assortiment tot 10% Kijk voor nog méér aanbiedingen op onze website reizen nl -TOPPER-, VAN DE DAG dinsdag 28 augustus 2018 GO Rechter schrapt verklaring De verklaring van de Maleisi sche patholoog dat Ivana Smit nog leefde na haar val van 42 meter is gisterochtend door de rechtbank geschrapt. Alle me ningen van de patholoog worden uit haar getuigenis gehaald. Ton Voermans Kuala Lumpur Ivana Smit enkele uren voor haar dood. Het kruisverhoor van advocaat Nair was snel voorbij. geldig t/m maandag L3 sep. 2018 7 23.59 uur i/'^NormacH korting/V zie stipreizen.nl/crcuab stipreizen.nl *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ STIP KORTINGSDAGE U vaart naar prachtige bestemmingen als Oman, Sir Bani Yas Island Abu Dhabi! De reis is incl. vliegreis per Emirates (Airbus A380), ruimbagage, transfers, cruise o.b.v. volpension en fooien t.w.v. €84 p.p. Ook boekbaar met extra nachten in Dubai!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13