NYNKE DE JONG Felicitaties blijven uit na eerste wereldtitel van rolstoelbasketbalsters Mauritius - Italië 2469 Ita - Mexico stipreizen.nl 088 - 70 70 600 (StlP VOORDELIG MET STIP! 6 Column De premier? Geen woord. De minister van sport? Nope. De ko ning dan, met een felicitatietele gram of een telefoontje van zijn adjudant? Nou, nee. Zijn tante, prinses Margriet? Zij is immers erebestuurder van het Internati onaal Paralympisch Comité. Ook van haar vernam bondscoach Gert jan van der Linden niets na dat zijn team van Nederlandse rolstoelbasketbalsters zaterdag avond voor het eerst de wereldti tel veroverde. In Hamburg werd Groot-Brittannië in de finale met 56-40 verslagen. Zelfs namens sportkoepel NOC*NSF was niemand present in Duitsland, om het unicum bij te wonen. Want uniek was het: „Nooit eerder werd een Neder landse basketbalploeg wereld kampioen, dit is voor iedereen een nieuwe situatie", meldt Van der Linden triomfantelijk. Een waardeoordeel over het gebrek aan aandacht van de politici en bobo's geeft hij niet, want de man die zelf al vanaf zijn vierde in een rolstoel zit 'denkt liever in kansen dan in beperkingen'. En hoewel de wereldtitel prachtig mooi is, wacht het ultieme doel van zijn ploeg over twee jaar bij de Paralympische Spelen in To kio. „Daar goud veroveren is en blijft het streven. En dan zijn we op de televisie en komen de feli citaties vanzelf. Daar maak ik me geen zorgen over." Nooit eerder werd een Nederlandse basketbalploeg wereldkampioen Van de paralympische sporten is rolstoelbasketbal wereldwijd het grootst en ook professioneel in gericht. Van der Linden: „Wij zijn de hele week samen op Pa pendal. Dat wordt nog weieens vergeten. Ik ben er 24 uur per dag mee bezig, dit is ons vak. En het is een geweldig vak." nu v.a c nu v.a Met 3 dagen Havana 29-daagse cruise per 3*+ Costa Victoria Incl. fooien t.w.v. €324 p.p Tf.0 reizen nl Ze heeft 23 grandslamtitels in het enkelspel. En ook nog 16 in het dubbelspel. Ze heeft vier keer Olympisch goud gewon nen. Serena Williams is de beste tennisster ooit. Een vrouw die in een achter buurt van Los Angeles opgroeide, die samen met haar vader en haar zus alles op alles zette om de beste te worden. En daarin slaagde. vorig jaar zwanger raakte. Ze was acht weken zwanger toen ze de Australian Open won. Na een horror bevalling waarbij zo wel haar dochter als zijzelf in levensgevaar verkeerden, beloofde ze dat dit niet het einde van haar carrière bete kende. Tien maanden na de bevalling, afgelopen juli, tenniste ze de finale van Wimbledon. Op Roland Garros Williams is een ultiem voorbeeld voor meisjes die in achterbuurten opgroeien als die anderen. Een leuk kort rokje en een hemdje waarin je armspieren goed uitkomen. Het oog wil ook wat. Als ze op de baan niet tegen te houden is, dan maar daarbuiten. Willams' sponsor Nike zei erover op Twitter: je kunt een super vrouw uit haar kostuum halen, maar je kunt haar nooit haar su perkrachten afnemen. En zo is het. Hopelijk slaat Serena volgend jaar in Parijs iedereen van de baan. In een waanzinnige out fit. Als ultiem voorbeeld voor meisjes die opgroeien in achter buurten en denken dat ze nooit iets kunnen bereiken. En voor alle moeders die te horen krijgen dat je na een bevalling nooit meer zo sterk zult zijn als ervoor. En als dikke middelvinger naar mensen die niets liever doen dan superhelden tegenwerken. kwam ze dit jaar de tennisbaan op in een zwarte catsuit. Omdat het goed is voor de bloedcirculatie, en omdat ze zich een superheld voelt wanneer ze het aantrekt. Er zijn geen kledingregels, maar tóch heeft de organisatie van Ro land Garros gemeld dat Williams volgend jaar niet in een catsuit mag spelen. Gewoon. Mag niet. die z'n weerga niet kent. Me vrouwtje Williams mag dan de allergrootste aller tijden zijn, ze moet niet denken dat ze zélf mag bepalen wat ze aantrekt, ook al mag ieder een dat. Tut tut, me vrouwtje Williams, niet zo opvallen hè? Nee, gewoon een leuk tennis- pakje aan doen, net maandag 27 augustus 2018 GO @Nynke Serena De Nederlandse rolstoelbas- ketbalster pakten zaterdag avond in Hamburg voor het eerst de wereldtitel. Een pre- satie van formaat, maar ver wachtte felicitaties bleven uit. Jeroen Schmale Hamburg -Gertjan van der Linden Lekker lang cruisen... korting Nog geen €85 per dag Costa ail!j'; lïk O.a. Mauritius Seychellen Oman Incl. vliegreis transfers Incl. 1 hotelnacht Mexico O.a. St. Maarten Honduras Cuba Beleef op 15 maart de cruise van uw leven samen met Stip Reizen! Ontdek de mooiste bestemmingen in 9 verschillende landen, waaronder de Seychellen, Oman, Cyprus en Kroatië. De zeer scherp geprijsde reissom is inclusief vliegreis Amsterdam-Mauritius per top airline Emirates, 28-daagse Grand Voyage per elegante 3-sterren-plus Costa Victoria, een verblijf aan boord op basis van volpension, fooien/ hotelservice bijdrage t.w.v. €324 per persoon en vliegreis Venetië-Amsterdam per KLM. Nog 20 plaatsen, [dus wees er snel bij! VOL=VOL Samen met Stip Reizen een unieke cruisevakantie van Italië naar Mexico beleven per 4-sterren cruiseschip MSC Opera... Dat wilt u toch ook? Deze prachtige 24-daagse cruisevakantie langs verschillende bestemmingen o.a. St. Maarten, Cuba en Mexico, boekt u nu voor een wel hele mooie prijs. De reissom is namelijk inclusief vliegreis Amsterdam - Milaan en Cancun - Amsterdam, transfer van/naar de haven, 23-daagse cruise per cruiseschip MSC Opera o.b.v. volpension en een hotelovernachting in Cancun o.b.v. logies/ ontbijt. Wij heten u graag van harte welkom aan boord. Maar boek snel, voordat het te laat is! zie stipreizen.nl/crcgmb eizen.nl/crmmxb Kijk voor nog méér cruises op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Jarenlang stond ze aan de top. Tot ze Het is van een kleinzieligheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6