Veilig starten en landen onmogelijk door kranen en windmolens De handelen wandel van rentmeester Johannes Carpreau Onder een wolkendek uit een oud-Hollands schilderij kniehoogte stond moesten zij de Zwingeul oversteken, deed zaterdag een recordaantal van 1925 lopers mee Organisator Rotary Oostburg kon na afloop de aan de achtste Langestrangetocht, over het strand van stichtingen Make A Wish en Hospice Zeeuws- Retranchement naar Breskens. 82 diehards liepen Vlaanderen verblijden met elk een cheque van 7000 voor het eerst vanuit Knokke. Met water dat tot boven euro. De provincie Zeeland heeft de mo gelijkheden voor een helihaven la ten onderzoeken op verzoek van Provinciale Staten. Statenleden wil den weten of er een alternatief voor vliegveld Midden-Zeeland in het havengebied te vinden is. Ten be hoeve van werk aan de windparken in de Noordzee worden in de toe komst helikopters ingezet. Het vliegveld wil 3200 'vliegtuig bewegingen' op papier inruilen voor 3200 starts en landingen van helikopters. Het totaal aantal heli- koptervluchten komt dan op vier duizend. Overigens neemt de totale geluidoverlast die het vliegveld mag veroorzaken niet toe omdat die aan een maximum gebonden is. Desondanks vroegen Provinciale Staten of de heli's hun thuisbasis niet in de haven kunnen krijgen. Praktisch en financieel is het ha ven- en industriegebied Vlissin- gen-Oost geen alternatief. Prak tisch zijn er grote bezwaren van wege de vele hoge obstakels in het gebied, zoals windturbines, hoge kranen en andere constructies. Ook de kosten spelen een rol want er is meer nodig dan een stukje asfalt of flink gazon. „North Sea Port geeft aan dat niet kan wor den volstaan met alleen een heli kopter landingsplaats, omdat er on danks het beperkt aantal vluchten ook permanent brandweer be schikbaar moet zijn, verkeerslei ding, douane en passagierstermi nal, faciliteiten voor inname van brandstof etcetera", aldus Gedepu teerde Staten na een gesprek met North Sea Port. Zorgen De provincie heeft ook gekeken naar de Buitenhaven in Vlissingen. De gemeente ziet een start- en lan dingsplaats voor helikopters daar niet zitten vanwege de nabijheid van woningen en scholen. Boven dien hadden de bewoners van Oost-Souburg en Ritthem al hun zorgen geuit over geluidsoverlast Een helihaven zal zeker leiden tot klachten van inwoners Souburg en Ritthem van militaire helikopters na de ope ning van marinierskazerne. „Een forse uitbreiding van het aantal vliegbewegingen met helikopters zal de kans op geluidsoverlast sterk vergroten en zal zeker leiden tot klachten van de bewoners", schrij ven Gedeputeerde Staten over de bezwaren van de gemeente Vlissin gen. Bovendien wil Vlissingen, net als North Sea Port, niet dat de aanwe zigheid van een helikopterhaven toekomstige bouwplannen in de weg staat. Het voorstel voor meer helikoptervluchten vanaf Midden- Zeeland wordt op 21 september op nieuw besproken door Provinciale Staten. Aanleiding voor de discus sie over de helihaven was de vraag of voor de toename van het aantal helikoptervluchten een Milieu Ef fect Rapportage moet worden op gesteld. Het dagelijks provinciebe stuur blijft bij het standpunt dat dit niet nodig is. e? maandag 27 augustus 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 21 Langestrangetocht breekt record FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 'Haven ongeschikt voor heli's' Het Sloegebied en de Vlissingse Buitenhaven zijn niet geschikt voor vestiging van een luchtha ven voor helikopters, stelt het dagelijks provinciebestuur. Theo Giele Middelburg -Gedeputeerde Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49