I 19 HAVENDAGEN ZIERIKZEE De vlootschouw werd afgelast in verband met de harde wind en het was koud en nat. Maar dat drukte de pret niet op de 31e Havendagen in Zierikzee. Zodra de zondagse dage raad het lantaarnlicht verdringt, vormen dui zenden plastic beker tjes het bewijs van een driedaagse gezelligheid. De laatste benevelde feestgangers zoeken hun weg naar huis, terwijl de schoonmaakploeg van de ge meente zich opmaakt om de Nieuwe Haven weer spie en span te krijgen. Een trouwe vrijwilliger van de Stichting Promotie Haven dagen Zierikzee struint zoals ieder jaar weer in zijn bootje de haven af naar ingewaaid afval, daarbij geas sisteerd door de havenmeester. De netten aan de reling langs de wa terkant hebben niet alle troep kunnen tegenhouden. Het plastic afVal is wel een 'din getje' waar het stichtingsbestuur van af wil, vertelt secretaris Taco Meeles van de Stichting Promotie Havendagen Zierikzee. In overleg met de horeca worden alternatie ven bekeken. Mogelijk wordt vol gend jaar overgeschakeld op hard- plastic glazen, die simpelweg kun- Een kotter is geen passagiersschip. We varen alleen uit als het leuk en veilig is nen worden bijgevuld. Meeles zit zaterdag ver na mid dernacht met zijn echtgenote te vreden op een bankje voor hun huis in een zijstraat van de Nieuwe Haven. Ondanks het gril lige weer is het over drie dagen ge zellig druk geweest, met de zater dagavond zoals gebruikelijk als ab soluut hoogtepunt. Tijdens het optreden van Wipneus en Pim met DJ Timskey op het podium bij eetcafé De Banjaard was er bijna geen doorkomen aan. Ter hoogte van drie andere podia verspreid over het terrein is dit keer net iets minder elleboogwerk vereist. De wind zorgde wel voor een kleine domper op de feestvreugde. Waar de mosselkotters al sinds jaar en dag met publiek als harin gen in een ton volgeladen de Oos- terschelde opvaren om Neptunus op te pikken van de Roggenplaat, bleef de vloot zaterdagmiddag noodgedwongen in de haven. De schippers konden in die omstan digheden de veiligheid van de pas sagiers niet garanderen, verklaarde voorzitter en mosselvisser Jan Schot het besluit. Meeles: „Een kotter is een werkschip, geen pas sagiersschip. We varen alleen uit als het leuk en veilig is." En dus werd volstaan met een symbolisch tochtje van de Engelse Kade naar 't Luitje, waar Neptunus met de nieuwe mosselprinses Evelien de Ruijter aan zijn zijde aan wal ging. Het schrappen van de vloot schouw had voor de mossellief hebbers het voordeel dat de kook- ketels eerder op het vuur gingen. Weer noch wind deerde het tradi tionele boegsprietlopen en andere waterspelen, maar de golfjes maakten het de wedstrijdzwem mers in de haven wel extra lastig. De Havendagen verliepen ver der nagenoeg zonder serieuze pro blemen, op een enkel opstootje na rond half vier in de nacht van za terdag op zondag. De politie pakte na een kleine achtervolging twee mannen op. Eén van hen zou ie mand bij de EHBO-tent hebben evenement geslagen met een riem. De andere verdachte zou mogelijk in het be zit zijn van een vuurwapen. Dat Het plastic afval is wel een dingetje waar het stichtingsbestuur van afwil werd niet aangetroffen. Ze worden Het weer werkte niet altijd even goed mee. verhoord. maandag 27 augustus 2018 SD Zonder vlootschouw even feestelijk Marcel Modde Zierikzee -Taco Meeles, stichting Neptunus overhandigt de eer ste mossels aan mosselprinses Evelien de Ruijter. fotosdirkjan GJELTEMA -Taco Meeles Een optreden van Juke Joints viel bij de bezoekers in de smaak. Natuurlijk werden ook de nodige mossels weggewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46