tl Van Damme denkt aan stap naar KNWU Van Maaren moet tot aan de finishlijn knokken voor zijn overwinning 13 TAFELTENNIS OPEN ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN Oud-olympiër en publiekstrekker vindt zijn niveau bij zijn rentree tegenvallen. In Middelburg strandt hij in de kwartfinales. Wereldrecord 'rond de tafel' Toen de Fransman Ab- del-Kader Salifou en de Belg Cedric Nuy- tinck in de eindstrijd van de open Zeeuwse kampioenschappen tafeltennis stonden, zat Trinko Keen op de tribune. Al gedoucht en wel. De veelvoudig Nederlands kampioen was in Middelburg in de kwartfinales uitgeschakeld. De inmiddels 46-jarige Arnhemmer had zich iets meer van zijn rentree voorgesteld, bekende hij. „Het viel een beetje tegen." Keen is, na drie tafeltennisloze jaren, sinds een maandje weer in training. Hij is met de Gelderse club Hercules in voorbereiding op deelname aan de Europa Cup. Die eredivisionist wil bij het interna tionale optreden van eind septem ber goed voor de dag komen en vroeg de oud-olympiër om het team te komen versterken. In Mid delburg speelde hij weer zijn eer ste wedstrijden. „Bij Hercules zouden ze graag zien dat ik ook competitie ga spe len", vertelde Keen. „Maar dat is niet mijn bedoeling en na vandaag is ook wel duidelijk dat ik dat ook echt niet moet willen. Dit toer nooi was heel verhelderend. In trainingen dacht ik de laatste we ken: hé, het gaat wel weer.Maar hier ging het moeizaam. Kijk, een beetje tafeltennissen verleer je niet, maar goed tafeltennissen wel. De patroontjes zitten er nog wel in, maar ik ben niet meer zo soepel en snel als voorheen. Ik mis de fijne motoriek." Keen won zijn eerste twee par tijen. Daarna verloor hij er twee. „Die nederlaag in de poule leed ik tegen iemand die voor mij heel onaangenaam speelt", zei Keen. „Die verdedigde vooral, waardoor ik het spel moest maken. Dat valt mij heel zwaar. Ik ben liever de verdediger. Ik probeer mijn tegen- Een beetje tafeltennissen verleer je niet, goed tafeltennissen wel standers te ontregelen, dat is op deze leeftijd nog mijn kracht. Maar ik vind het niet leuk als iemand mij juist laat komen." Fabuleuze rally's De routinier strandde dus vroeg tijdig. Jammer voor de organisatie van TTC Middelburg, die met Keen reclame had gemaakt voor 121 SLAGEN het toernooi. Maar met Salifou- Nuytinck kreeg de 'Open Zeeuwse' toch nog een prachtige finale. In een hoogstaande partij met fabuleuze rally's trok de Fransman met 4-2 aan het langste eind. Salifou stal de harten van het publiek. Ten eerste was hij bijzon der fair; tweemaal dachten de ar biters dat een punt voor hem was, maar gaf hij aan dat ze het ver keerd gezien hadden. En ten tweede was hij zeer humorvol; hij dolde met zijn tegenstander (die dat ook wel kon waarderen), grapte met de scheidsrechters en had leuke interacties met het pu bliek. Maar Salifou gooide er zeker niet met zijn pet naar. Hij haalde zes games lang een hoog niveau. Een niveau dat Keen ooit ook met ge mak haalde, maar dat voor hem nu niet meer haalbaar is. H ANSWEERT Wellicht vrij ver rassend won Rico van Damme za terdagmiddag de Ronde van Hansweert bij de amateurs. De coureur uit Yerseke blijkt enorm veel plezier te beleven aan de wie lersport. Zozeer zelfs dat hij over weegt om volgend seizoen de overstap van TMZ naar de KNWU te maken. „Daar moet ik van de winter nog een definitieve beslissing over maken", zei Van Damme. „Inderdaad, ik heb veel plezier in het wielrennen en kan deze sport vooral gebruiken als voorberei ding op het schaatsen, wat ik in de winter zal blijven doen." Als het waar is wat de renners na afloop vertelden, zal ook de Belg Jelle Veraart komend seizoen een stapje hogerop gaan. „Ik over weeg inderdaad ook om dan naar de elites over te stappen. Daar voel ik me op dit moment wel rijp voor", vertelde Veraart, die in Hansweert een keurige tweede plaats behaalde. Overigens viel de belangstelling van de zijde van de coureurs met name dan bij de amateurs behoor lijk tegen. Slechts vijftien renners kwamen een startnummer afha len. Bij de 40+ was de winst voor Dennis Raadtgever uit Kapelle. De best bezette klasse in West dorpe was de 250 cc. Uiteindelijk mocht Jordan Lee van Maaren met een eerste en een tweede plaats in de manches de grootste beker om hoog houden. De twintigjarige Husqvarna-rijder uit Vlissingen moest er wel voor knokken tot aan de zwart-wit geblokte finishvlag. De voorste tien waren sterk aan el kaar gewaagd en het was voortdu rend stuivertje wisselen. De grootste pechvogel in deze klasse was ongetwijfeld Gian Carlo Buijs. In de openingsfases van de manches raakte de Souburger be trokken bij valpartijen. Hij knokte Gian Carlo Buijs wordt in de 250cc ondanks pech vijfde in dagklassement zich in beide reeksen knap naar vo ren en dat leidde uiteindelijk tot de vijfde plaats in de dagklassering. Ook in de 125 cc was er een Zeeuwse winnaar: Dailey van de Ketterij. In beide manches kwam hij niet sterk uit de startblokken, maar hij slaagde er wel in ze te win nen. Mats Leeuwensteijn werd knap derde. In de 500 cc zegevierde een wat verkouden Kevin Spruijt in beide manches. Achter zijn rug was er een spannende strijd om de tweede plaats. Drie Souburgers vochten om de tweede plaats. Cas- per Ovaa haalde het voor Guido Boone en Martin Stroo. maandag 27 augustus 2018 Verhelderend toernooi voor Keen Roeland van Vliet Middelburg Trinko Keen (46) had zich meer voorgesteld van zijn optreden in Middelburg, waar hij na vier partijen al klaar was. foto lex de meester -Trinko Keen Tijdens de open Zeeuwse ta feltenniskampioenschappen in Middelburg is er zaterdag een wereldrecord gevestigd. Bij een spelletje 'rond de tafel' telde een officiële notaris 121 slagen binnen één minuut. Het oude wereldrecord stond op 100 slagen. Aan de recordpoging deden zes spelers mee, onder wie de finalisten van het toptoernooi. Bij de derde keer lukte het om zonder een fout te maken over de 100 heen te gaan. Het mocht maximaal vijf keer ge probeerd worden. Een tweede recordpoging (zo veel mogelijk mensen die een balletje hoog hielden) mis lukte. Het benodigde aantal van 343 werd niet gehaald. Voor beelden van de wereld recordpogingen zie ww.pzc.nl. De tweede wedstrijd van het open Zeeuws kampioenschap motorcross was om van te smul len. Er waren manches waarin het tot op de finishlijn spannend was. Herman Heuvink Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41