Beachvolleyballer Boehlé soeverein naar tweede nationale titel Van der Boor is blij met haar maatje Iggy Van der Voort wordt verrast in finale Harmes stampt ook derde dag door 12 Olde Kalter wint Open Darts Zeeland Jolanda van der Boor uit Oude- lande was gisteren bij de dressuur- wedstrijd van de RV Sé-Ros in de klasse Mi oppermachtig. De Beve- landse liep met de vijfjarige Iggy twee keer op rij naar een afgete kende overwinning (67,16 en 68,66). Van der Boor was goed te spre ken over de vosruin. „Ik heb Iggy van Marcia Boone gekocht toen hij tweeënhalf jaar was. Het is een vriendelijk, aanhankelijk paard dat graag voor mij wil werken. Een echt maatje." „Het is een paard met drie goede basisgangen", vervolgde ze. „Niet spectaculair, maar wel correct. Maar hij is nog jong, dus kan dat zeker nog verbeteren. En hij be weegt ook lekker los door het lijf. Zijn werklust is zijn allersterkste punt." De proeven in de klasse L waren van hoog niveau en de verschillen klein. In de eerste proef stuurde Truus Langebeeke uit Serooskerke de ruin Don Juan naar de overwin ning (67,16). In de tweede proef ging Simone Janse uit Vrouwen polder met de hengst OHS Ricksen met de overwinning aan de haal (68,66). Ontspannen nipte darter Vincent van der Voort zaterdagmiddag tussen zijn partijen door aan zijn biertje. De tweevoudig kwart finalist op het wereldkampioen schap van dartbond PDC beleefde een relaxed middagje in Oost- Souburg tijdens de zevende editie van de Amigo Open Darts Zee land. Voor Van der Voort, nummer 35 van de wereld, was het darttoernooi in sporthal De Belt niets meer dan een voorbereidingstoernooi op het nieuwe seizoen. Ook voor Jermaine Wattimena (33ste op de wereld ranglijst) en Benito van de Pas (22ste), twee andere topdarters die zaterdag meededen, was dat het ge val. Al kwam laatstgenoemde lang niet zo ontspannen over als Van der Voort. Meer dan „ik kom hier graag" en „ik heb het altijd naar mijn zin hier", wilde Van de Pas tussen zijn partijen door niet zeggen. Alles om de focus te behouden. „Ik denk dat we van alle edities Omdat ik voor het eerste PDC-toernooi nog wat ritme wilde opdoen, heb ik me hier ingeschreven die we hebben gehad, dit jaar het mooiste deelnemersveld hebben", sprak organisator Wybren Tuinstra. „De darters van de PDC hebben dit weekeinde geen toernooi, vorig jaar was dat wel het geval. Dan is het na tuurlijk mooi dat ze ervoor kiezen om naar Zeeland te komen. Als mensen zien dat zulke jongens meedoen, ga je als publiek ook eer der kijken. Nu kun je ze in het echt zien spelen." Én kun je met ze op de foto, zoals aan Van der Voort zaterdag meer maals werd gevraagd. „Begin juli heb ik voor het laatst een toernooi gespeeld, daarna stond er lange tijd niks op de kalender", vertelde 'Fast Vinnie' na zijn derde partij van de dag. „Komende week gaat het weer beginnen. Omdat ik voor het eerste PDC-toernooi nog wat ritme wilde opdoen, heb ik me hier ingeschre ven." „Maar ik moet zeggen dat ik daar voor niet van het bestaan van dit toernooi wist", is Van der Voort eer lijk. „Ik kon ook naar andere toer nooien toe dit weekeinde, maar ik koos voor deze omdat ik wist dat hier aardig wat goede darters op af zouden komen." Lachend: „Het is wel een flink eind rijden zeg, Zee land. Ik kom uit Purmerend, ik heb zeker twee uur en een kwartier in de auto gezeten." Geen verliezersronde Minstens even ver moest Watti mena rijden, die uit Westervoort moest komen en al om zeven uur 's ochtends was vertrokken. In tegen stelling tot debutant Van der Voort was het voor de Gelderlander al zijn derde deelname in Oost-Souburg. „Ik vind dit altijd één van de fijnere toernooien om te spelen in Neder land", vertelde hij. „Je hebt hier na de poulefase alleen een winnaars ronde en geen verliezersronde, daardoor is het meestal ook lekker op tijd afgelopen." Dat was deze editie van de Open Darts Zeeland voor Wattimena so wieso wel. Al in de kwartfinale vloog de verliezend finalist van vo rig jaar eruit. Topfavoriet Van de Pas was zelfs al twee ronden eerder uit geschakeld. Vincent van der Voort, de derde darttopper die aanwezig was, kon wel imponeren. De Noord-Hollander reikte tot de fi nale, waarin hij uiteindelijk zijn meerdere moest erkennen in de verrassend sterke Dennie Olde Kal ter uit Hengelo (7-5). Bij de vrouwen won Marjolein Noijens het toernooi. De Brabantse was in de finale met 5-4 te sterk voor Marly van den Heuvel. Harmes nam, zoals gebruikelijk, meteen een ruime voorsprong en ging bij de afdaling van de dijk bijna onderuit over een niet te missen basaltblok. Nick van den Bleeken, Sam Moreau en Wim van Sparrentak lieten de rappe Middelburger rustig uitrazen in de wetenschap dat ze hem niet konden kloppen. Liselotte van den Berg lag daar op de vijfde plaats overall, terwijl Monica San- derse al tegen een kleine achter stand aankeek. Harmes stampte lekker door en kwam na 14,7 kilometer als eerste over de meet voor strandpaviljoen Atlantis. Zijn eindtijd was 53.12 minuten. Van den Bleeken gaf als nummer twee bijna vijf minuten toe, maar bleef Moureau en Van Sparrentak wel voor. Lisette van den Berg bleef ruim schoots op de eerste plaats, net 12 seconden boven het hele uur. Hierdoor had ze in het eindklasse ment na drie dagen de vierde plaats overall. Monica San- derse, nog wat stram na de halve marathon van zaterdag, herpakte zich sterk op de tweede plaats in 1.01.55. Korte driedaagse Op de korte driedaagse de 'vaste' uitslag op de 7,5 kilometer, met Robbert van de Wouw, Stefaan Faingaert en Mart Nijholt die net Nathalie Klaassen achter zich wis ten te houden. Valesca Lefeber deed het verrassend goed op de tiende plaats overall. In het alge meen klassement werd ze tweede achter Klaasen. In totaal waren er zo'n 130 deel nemers aan de driedaagse. Meeuwsen. De laatste liep tijdens het toernooi een blessure op en kon niet verder. „Dat was wel jammer", zei Boehlé. „Natuurlijk waren Alexan- der en Robert de grote favorieten voor de titel, maar we waren graag de strijd met hen aangegaan. En ze hadden heus niet zomaar gewon nen. Vorig jaar wonnen wij in de halve finale van het NK met 2-0 van hen. Zij hadden waarschijnlijk graag revanche genomen vandaag, het had een mooi duel kunnen wor den." Met Van Steenis en Pennings hadden Boehlé en Van de Velde in elk geval weinig moeite. De setstan den waren 21-17 en 21-9. „Deze titel was wel anders dan die van drie jaar geleden", stelde Boehlé. Toen kwam de eindzege min of meer uit de lucht vallen. Nu was het koppel zeer zeker een titelkandidaat. „En toen Brouwer en Meeuwsen wegvielen, kwam de druk helemaal bij ons te liggen." Normaliter markeert het NK het einde van het seizoen. Voor Boehlé en Van de Velde zit er echter nog niet op. Ze spelen nog in Utrecht en Antwerpen toernooien 'King of the Court'. Dit is een nieuwe variant op de sport. De twee hebben een wild card gekregen voor de evenemen ten en staan tegenover de absolute top van de wereld. Boehlé (stopper en passer) en Van de Velde (blokkeerder en afmaker) overtuigden op het strand van Sche veningen. In geen van de partijen kwamen ze in de problemen. „We moesten wel tweemaal een derde set spelen, maar hebben nooit het idee gehad dat een overwinning in gevaar was", vertelde de Zeeuws- Vlaming een uur na de eindstrijd, terwijl hij bij de dopingcontrole wachtte tot hij aan de beurt was. In de finale stonden de twee ver rassend tegenover Tom van Steenis en Ruben Penninga, die in de halve eindstrijd een walk-over hadden gekregen van Alexander Brouwer en Robert maandag 27 augustus 2018 PM Lucien Roelandt Vrouwenpolder Arwin Willemsen Oost-Souburg Benito van de Pas strandde het vroegst van de drie topspelers. FOTO LEX DE MEESTER - Vincent van der Voort De derde wedstrijd van de hard- loop3daagse, gelopen op Neeltje Jans, had gisteren best schriftelijk afgehandeld kunnen worden; het was toch bij zowel de mannen als de vrouwen al duidelijk naar wie de eindover winning ging. Toch deden Erwin Harmes en Liselotte van den Berg er alles aan om op het zware parkoers een zo goed mogelijk resultaat neer te zet ten. Sjaak Sinke Neeltje Jans Dirk Boehle. FOTO ANP „Blij" en „ontzettend gelukkig" was beachvolleyballer Dirk Boehlé gisteren, nadat hij voor de tweede maal in zijn carrière Nederlands kampioen was ge worden. In 2015 greep de Hul stenaar ook al de titel, eveneens aan de zijde van Steven van de Velde. Roeland van Vliet Scheveningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40