'Ratelband naar psychiater' 22 M VINCENT LUISTERT RADIO Het Filmfestival van Venetië dat deze week begint, maakt ook dit jaar zijn reputatie waar als hofleverancier van Oscarfavorieten. Welke titels zijn op deze editie de kanshebbers? Iedereen kent Roelof, Roelof de Vries. Het zou best eens kunnen dat hij over vier da gen wordt uitgeroepen tot winnaar van De Slimste Mens. Leuk programma, maar daar mag ik niet over schrijven, dat is Angela's domein, ik ben van de radio. Als De Slimste Mens een radioquiz was geweest en ik zou me opgeven, dan was de winnaar al bekend voordat er ook maar een uitzending was ge maakt, maar dit even terzijde. Roelof de Vries is Radio i-presentator. Je hoort hem steeds vaker. Zaterdagnacht pre senteerde hij De Zes Ogen van de Fries. De Vries is een Fries, vandaar. In dat programma 'duikt hij in een groep of subcultuur waar hij meer van wil weten.' Hij nodigt drie gasten uit, die hebben bij elkaar... precies, zes ogen, waarmee ze naar de wereld kijken. Die ogen behoorden zaterdagnacht toe aan de filoso fen Ten Bos, Eskens en Kamphuis. Filosofen kijken beschouwend om zich heen, verbaasd, treurig, geamuseerd, ze heb ben een denkende blik. Filosofen zijn vaak heel moeilijk. Dan heb je bij Radio t al snel een probleem, want hoe vertaal je dat naar de gewone man, want daar is Radio 1 voor. Ik hoor eigenlijk nooit iemand over de gewone vrouw, misschien bestaat ze wel niet, alle vrouwen zijn heel bijzonder. Wat hebben de mensen er nou eigenlijk aan, aan al dat gedenk? Ik hoorde de hersens van slimste mens Roelof kraken tijdens zijn pogingen een brug te slaan tussen de uitge sproken gedachtestromen van de heren filo sofen en mij, de gewone man. En daarbij moest hij ook nog eens proberen te volgen wat er gezegd werd, soms ging het de pet van de slimste mens te boven. Dat gaf natuurlijk niet, want het komt voor dat filosofen zelf ook geen hout begrijpen van wat de ander zegt, daar is filosofie filoso fie voor. Af en toe trok Roelof aan de nood rem door stellingen voor te lezen als: 'ik denk dus ik besta', 'iedereen is een filosoof. Er moest op een gegeven moment zelfs een plaatje gedraaid worden, anders trekt de gewone man het niet meer, hij moet toch een keer een nieuwe zak chips gaan halen. Zonde van de tijd, als je zulke interessante gasten hebt. Al met al was het een boeiend uur dat veel stof tot nadenken gaf. Ik hoor graag meer van dit soort radio, maar wel met minder gewone man. Quote van de dag Vy' Ik kom weer even terug uit Canada, maar ik verklap verder niks j Tan twerkt in tv-show Janssen in Netflix-serie De 69-jarige positiviteitsgoeroe, die uit drie inmiddels gestrande relaties zeven kinderen kreeg, wil dolgraag nog een keer vader worden. De reacties op zijn op vallende oproep zijn niet van de lucht. Zo schrijft iemand het egoïstisch te vinden dat een man van zijn leeftijd alleen een kind wil opvoeden. „Zo'n on schuldig wezentje zal snel wees worden." Weer een ander spreekt van regel rechte 'horror', terwijl Ratelband ook het ad vies krijgt behandeling te zoeken bij een psychiater. Volgens Ratelband gaat het om een bloedserieuze wens. Hij haalt zijn schouders op over alle kritiek. „Ik heb na mijn oproep via privéberichten al vijf of zes reacties gekregen. Eerst moet worden uitgezocht of het om grappenmaaksters of geldwol- vinnen gaat: dames die astrono mische bedragen vragen voor hun draagmoederschap." Ratelband stuurt aan op kunstmatige insemi natie, omdat hij abso luut geen seksuele relatie wil met de moeder van zijn toe komstige kindje. „Na de bevalling zal de draag moeder de baby per direct aan mij moeten overdragen. Be doeling is dat het kindje hooguit eens per maand even bij de moe der mag zijn." Hij realiseert zich dat zijn kin deren - drie zoons van 42,38 en 9 jaar en vier dochters van 42,28, 17 en 11 jaar - wellicht vreemd zullen opkijken van zijn wens om weer vader te worden. „Het gaat nu om mij", benadrukt hij. maandag 27 augustus 2018 Roelof —Joke Bruijs (66) keert na een afwezigheid van zeven jaar weer terug naar het fictieve GTST- soapdorp Meerdijk. DANSTALENT Dance Dance Dance heeft za terdag ruim 1,1 miljoen kijkers getrokken. Oud deelnemer Humberto Tan, presentator van de show, maakte op soci ale media de tongen los met zijn dansmoves: in dit geval twerken. TELEVSIE De in de VS wo nende en wer kende Neder landse actrice Famke Janssen (53) is toege voegd aan de cast van de mi niserie over de Central Park Five-zaak die regisseur Ava DuVernay op dit moment maakt voor Netflix. V ■u 4) OSCARKOORTS BIJ FILMFESTIVAL IN VENETIË Beeld uit A Star is bom, met Bradley Cooper en Lady Gaga WARNER BROS Emile Ratelband heeft op soci ale media een wagonlading kritiek over zich heen gekre gen, nadat hij dit weekend op Facebook en Twitter een drin gende oproep deed aan poten tiële draagmoeders zich bij hem te melden. Tom Tates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22