Feyenoord toont twee gezichten bij Heerenveen Verdachte in zaak-Verstappen aangehouden in omgeving Barceiona Walcheren Bijna wordteen 4-0 voorsprong nog weggegeven in Friesland OSCARKOORTS BIJ FILMFESTIVAL VENETIË De harde wind maakte het zwaar, maar Jolanda Herman zette door en stak zaterdag zwemmend het Veerse Meer over. Samen met haar begeleiders Anegreet (I) en Mattie werd ze na haar tocht van vier kilometer in Veere onthaald. De Axelse, die haar benen niet kan gebruiken en alleen op armkracht zwom, deed het allemaal voor haar zieke vriendin Mariëtte en het KWF. Jolanda haalde met haar prestatie 6500 euro op. Door heel Europa werd de afgelo pen dagen naarstig naar Brech ge zocht, nadat justitie afgelopen woensdag diens identiteit bekend maakte op een persconferentie. Volgens een persverklaring van jus titie in Limburg kwam de Spaanse politie Brech op het spoor dankzij een tip van een getuige, die de man herkende van foto's die bij de pers conferentie werden getoond en be richten in de media in de dagen na dien. Volgens misdaadverslaggever Pe ter R. de Vries, die nauw betrokken is bij het onderzoek naar de moord op Nicky Verstappen, is Brech in de omgeving van Barceiona aangehou den. „Hulde voor het recherche team. Familie is enorm opgelucht, er valt 25.000 kilo van hen af. Recht krijgt zijn loop!!!," twitterde De Vries gisteravond. Nicky Verstappen werd in augus tus 1998 dood aangetroffen op de Brunssummerheide, vlakbij de plek waar hij met een groepje dorpsge noten uit Heibloem op kamp was. Tal van mogelijke verdachten en scenario's passeerden de afgelopen 20 jaar de revue, al hielden veel ex perts ook sterk rekening met de mogelijkheid dat de zaak die Ne derland zo schokte nooit zou wor den opgelost. Op de persconferen tie in Maastricht presenteerde jus titie afgelopen woensdag een door braak: er was een dna-match ge vonden met Brech, die ten tijde van de moord in het nabijgelegen Sim- pelveld woonde. Van Brech was de afgelopen maanden, nadat hij in de Franse i De politie in Spanje kwam Brech op het spoor dankzij een tip van een getuige Vogezen verdween, niets meer ver nomen. Om hem op te sporen wer den de naam en foto's van de ver dachte getoond. Het lijkt de sleutel tot de oplossing van de zaak te zijn. P4 Nieuwsmedia SPORT2 P22 »P20 FOTO LEX DE MEESTER Jos Brech opgepakt in Spanje Jos Brech, de vermoedelijke moordenaar van Nicky Verstap pen, zit in de cel. De politie in Spanje hield de 55-jarige Brech gisteren aan. Hij zal 'op termijn' worden overgeleverd aan Ne derland, zodat hij verhoord kan worden. Jeroen Schmale Rotterdam Jos Brech, de vermoedelijke moordenaar van Nicky Verstap pen. maandag 27 augustus 2018 's ochtends regen, daarna zonnig en 19°C droog pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1