Beleggen voor een eigen huis Geld geluk Rozanne Versendaal en Gideon van den Bosch wonen met hun babydochter Elsa in een huurwoning in Ede. Rozanne: „Sinds Elsa er is, kijken we anders aan tegen werk en geld." Gideon: „Tegen haar kan geen geld op." Rozanne: „We sparen voor een eigen huis." Gideon: „Voornamelijk door te beleggen." Rozanne: „Ik laat dat aan Gideon over, ik heb alle vertrouwen in hem." Gideon: „Beleggen vind ik leuk. Ik beleg zo breed mogelijk, liefst duur zaam." Rozanne: „Gideon werkt vier dagen per week als leerkracht in het voortgezet speciaal onderwijs. Op vrije dagen werkt hij bij de opbouw van festivals. Daardoor heeft hij best een goed inkomen. Het speci aal onderwijs betaalt niet zo veel." Gideon: „Hoewel ik werk in het voortgezet onderwijs, zit ik in de salarisschaal van het basisonder wijs. Ik heb een bachelor lerarenop leiding, dus ik kan terecht bij het reguliere voortgezet onderwijs. Doordat ik na mijn stage bij het speciaal onderwijs ben blijven hangen, ben ik ingeschaald bij het primaire onderwijs." Rozanne: „Voor iemand die we tenschappelijk is opgeleid, verdien ik geen wereldsalaris, maar genoeg." Gideon: „We betalen gelukkig geen 600 euro huur. We hebben een sociale huurwoning met voor- en achtertuin. Technisch gezien zijn we scheefhuurder." Rozanne: „We kregen het huis aangeboden toen we minder inko men hadden. Kopen lukt nog niet." Gideon: „Ik wil geen woning kopen voor vier ton die tien jaar geleden twee ton kostte." Rozanne: „Onze woning is slecht onderhouden, maar Gideon kan goed klussen." Gideon: „Het huis heeft energie- label G." Rozanne: „We betalen ongeveer 100 euro per maand energiekosten." Gideon: „Ik ben opgevoed met het idee dat je spaarzaam met energie moet omgaan." Rozanne: „Ik heb dat minder van huis uit meegekregen. En we hou den van op vakantie gaan en stap pen dan best makkelijk in het vliegtuig. In mei vlogen we naar een Airbnb in Griekenland." Gideon: „We waren voor een week 1000 euro kwijt." Rozanne: „In de zomer hielden we het goedkoop. We zijn gaan kampe ren in de Ardennen." Gideon: „We koken meestal zelf. Halen geen voldoening uit terrasjes of restaurants." Rozanne: „We zijn niet van die culinaire types." Gideon: „We eten weinig vlees." Rozanne: „Eén keer per week ge hakt of kipfilet." Gideon: „Biologisch. Boodschap pen kosten 50 euro per week." Rozanne: „En we verbouwen groenten." Gideon: „Eigen teelt is lekkerder." Gideon: „De kinderopvang is wel een kostenpost. Maar ach, daar krijg je vergoedingen voor. Wat zijn we daar nou voor kwijt?" Rozanne: „Voor sommige dagen 20, voor andere 30 euro per dag." Gideon: „Als het 80 zou zijn, kon ik beter stoppen met werken." Rozanne: „Gideons moeder past een dag per week op. Elsa's kleren koop ik merendeels tweedehands. Ik vind het goed om te hergebrui ken." Gideon: „We zijn van 't ontspul- len." Rozanne: „Ik voel me zo fijn als ik weer wat heb weggedaan." Gideon: „We worden onrustig van dingen krijgen waarmee we niets kunnen. Het gebaar is leuk, maar wat moet je ermee..." II O-€2000 €2000-€3500 €3500-€5000 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN O Ook meedoen? Mail naar gel- dengeluk@persgroep.nl Rozanne Versen daal (26) is promovendus aan de Universiteit Utrecht afdeling Frans en geeft lite ratuurvakken. Gideon van den Bosch (29) is leerkracht in het voortgezet speci aal onderwijs. Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Grootste miskoop Rozanne: „Een op- blaaszwembadje. Telkens weer lek. Kostte 10 euro, vol gende keer liever een duurdere." Gideon: „Een ho- gedrukreiniger. Ik gebruik hem zel den." Beste koop Rozanne: „Cat and dog stofzuiger van Miele. We hebben drie poezen, was de 250 euro meer dan waard." Gideon: „De Volks wagen Golf. Geeft geen krimp." 321 zaterdag 25 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96