'IK BEN IN HET DIEPE GEGOOID. DAT WILDE IKZELF „Mijn eerste eigen klas was niet bepaald normaal. Van de 24 leerlingen volgden er drie een eigen leerlijn, anderen kregen extra trainingen en begeleiding vanwege dyslexie of agressieproblemen. Boven dien waren de voorgaande twee school jaren de vaste leerkrachten uitgevallen. De sfeer in de klas was slecht, kinderen sloegen elkaar om het minste of geringste de hersens in. Ik ben in het diepe ge gooid, ja. Maar dat wilde ik zelf. Van de schoolleiding en mijn collega's kreeg ik goede begeleiding. Maar de dy namiek in de groep was zo heftig, dat de laatste zes weken een collega moest bij springen. Ik zag dat als falen, want ik wilde het zelf doen. Achteraf gezien had ik veel eerder om hulp moeten vragen. Ik vond het moeilijk de balans te vin den tussen privé en werk. Ik wilde het niet alleen graag goed doen voor de kin deren maar ik heb ook veel tijd en energie gestoken in goede relaties opbouwen met de ouders. Dat was echt nodig. Maar daar door maakte ik weken van zestig uur en meer en heb ik voor het eerst de werk druk ervaren waarvan ik vorig jaar als in valler voor drie dagen per week nog zei: waar maak je je druk over? Ik heb lang niet alles bereikt wat ik voor ogen had. Maar ik heb geleerd te kij ken naar wat ik wél heb bereikt. En dat is best veel. De sfeer in de klas verbeterde enorm, de kinderen vochten niet meer, maar praatten met elkaar. Een heel ver drietig en boos jongetje dat niet kon mee komen, ging weer met plezier naar school. Een ouder en een kind hebben op mijn advies met succes therapie gevolgd. Ik dacht van mezelf dat ik het type was voor een rustige dorpsschool. Maar Wes terbreedte is een echte stadsschool mid den in een volkswijk, met complexe pro blematiek. Dat ligt me. Het was een pittig jaar, maar ik heb geen moment getwijfeld over mijn beroepskeuze. Ik wilde altijd het onderwijs in. De dankbaarheid van de kinderen en hun ouders zijn voor mij het bewijs: dit is mijn vak." Naam: Yvonne Maas (25) Beroep: leraar basisschool School: KC Westerbreedte, Den Bosch,groep 6 Geeft zichzelf een: 7 181 zaterdag 25 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 82