'IK BEN VOORAL BLIJ DAT IK VOOR DE KLAS MAG STAAN' „Ik was nooit zo van spreken voor groe pen en het onderwijs was dan ook niet mijn eerste keus. Ik ging Geschiedenis studeren, omdat ik dat zo'n mooi vak vind. Maar de universiteit paste niet bij me en ik stapte toch maar over naar de lerarenopleiding. Daar ontdekte ik, tot mijn eigen verrassing, dat ik voor de klas staan leuk vind en dat ik er goed in ben. Natuurlijk, lesgeven is pittig. Er komt meer bij kijken dan mensen denken. Les sen voorbereiden, je administratie op orde hebben en proefwerken en toetsen nakijken. Dan zijn er nog vergaderingen en andere verplichtingen. Ik had er mijn handen vol aan. Maar een hoge werkdruk heb ik niet ervaren. Dat komt misschien omdat ik geen fulltime baan had. Ik werkte 70 procent. Maar ik hou ook ge woon erg van aanpakken en dingen zo goed mogelijk willen doen. Alles was nieuw en ik moest veel leren. Ik vind het lastig om in te spelen op de verschillen tussen klassen en individuele leerlingen. Ik had twee klassen die elk heel anders waren en dus om een andere benadering vroegen. Ook is geen leerling gelijk. Ik vind het leuk om creatieve werkvormen te bedenken die inspelen op verschillen en ik wil er graag over leren. Om erachter te komen hoe de leerlin gen mijn lessen ervoeren, heb ik enquê tes uitgezet. Die konden ze anoniem in vullen. Leerlingen gaven aan dat ze meer individuele begeleiding wilden. Maar ze zeiden ook dat ze me enthousiast en vro lijk vonden en mijn lessen leuk en leer zaam. En aan het einde van het jaar zei een leerling: 'ik hoop dat we u volgend jaar weer krijgen, juf. Moeilijke momenten? Die heb ik niet gehad, niet echt. Ik vond het vooral mooi dat ik er in geslaagd ben een goede band op te bouwen met mijn klassen: in een goede sfeer samen lekker aan de slag gaan, dat is mijn doel. Het klinkt mis schien gek, maar ik ben vooral blij dat ik voor de klas mag staan. Ik heb een heel fijn jaar achter de rug." Naam: Merel Kramer (24) Beroep: leraar geschiedenis School: Zwijsen College Veghel (mavo en havo) Geeft zichzelf een: 8,5 WG magazine 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81