Curiosa van een oude zeevaarder Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Versteeg verzamelt al vijftig jaar antieke scheeps- spullen. Om hem heen al lerlei curiosa: van antieke scheepslampen tot prach tige modelschepen en scheepskompassen uit oor logstijd. „Ik verkoop veel van mijn verzameling, maar ik koop er ook nieuwe spul len bij. Dat wordt steeds moeilijker, want de inte resse in scheepvaart neemt af. Maar deze winkel is mijn hobby. Ik ben hier gelukkig en hoef er niet van te leven." Het zeeleven is Versteeg niet vreemd. In de jaren 70 vaart hij voor het eerst uit, als muzikant op het passa giersschip Oranje. Onder weg naar Australië en Nieuw-Zeeland brengt hij als drummer in de scheeps- band menig passagier aan het dansen. Later doet hij dat ook op het ss Rotterdam. Als Versteeg in 1990 voor de laatste keer afmeert, gaat hij de horeca in. Tien jaar lang bezit hij zijn eigen res taurant, bar en hotel, volle dig aangekleed met zijn grote verzameling scheeps- spullen. In 2000 gaat hij met pensioen, maar merkt al snel dat hij niet kan stilzit ten. Nog datzelfde jaar opent Captain's Cabin de deuren. „Zo ben ik altijd onder de mensen." De oude zeevaarder mag dan aardig wat jaren achter de rug hebben, Versteeg verlaat voorlopig zijn toon bank niet. Zelfs een fiets- ongeluk kreeg hem niet klein. „In april werd ik door een auto geschept. Ik lag acht weken in het zieken huis. Het was zwaar en ik had een nieuwe heup nodig, maar ik kwam erbovenop en sta weer in mijn winkel. Dat hadden ze niet ge- dacht!"« Teksl SAMUEL BOM Polo JOOST HOVING Wie de herinneringen aan verre zeeën mee naar huis wil nemen, moet langs Captain's Cabin van Aad Versteeg (84). Hier, in Terneuzen, snuffel je door de groot ste verzameling mari tiem antiek en verzamel werk van Zeeland. „Ik ben altijd geïnteresseerd geweest in het zeeleven. Als jongen ging ik in Rot terdam al kijken naar de schepen in de haven." Captain's Cabin Noordstraat 17, Terneuzen 41 zaterdag 25 augustus 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68