Pathologen zijn het oneens, was Ivana dood toen ze viel of niet? Italië wil EU- contributie stopzetten 5 ROME Italië dreigt de EU-con- tributie in eigen zak te houden als er niet heel snel een Europese oplossing komt voor de 150 op varenden van vluchtelingenboot Diciotti. Het is nog nooit gebeurd dat een EU-land zijn maandelijkse contributie niet naar Brussel overmaakt. Als een oplossing uitblijft, is de Vijfsterrenbewe- ging niet langer bereid de EU jaarlijks 20 miljard euro te geven, verklaarde vicepremier en leider van regeringspartij Vijfsterren- beweging Luigi Di Maio. De Europese Commissie is niet blij. „In Europa helpt drei gen niet", aldus woordvoerder Alexander Winterstein. „De Commissie spant zich in om de situatie op te lossen." De Diciotti, een schip van de Italiaanse kustwacht, pikte twee weken geleden 177 mensen uit zee op en ligt al meer dan een week in de haven van Catania op Sicilië. De Italianen haalden wel al 27 minderjarigen van boord. Historisch Krakau Noord-Beieren Het Duitse Ertsgebergte en Praag Drielandenreis, Nauders www.dejongintra.nl/busreizen Beide pathologen onderzochten Ivana. Zunaizah deed dat een dag na haar dood; Van de Goot ver richtte zijn autopsie toen Ivana's lichaam twee weken later in Ne derland was. De botsende visies op de dood van het fotomodel vor men een nieuwe bizarre wending in de zoektocht naar de waarheid. Patholoog Zunaizah Binti Hilmi van het Hospital Kuala Lumpur getuigde gisterochtend op de acht ste zittingsdag dat Ivana nog 'en kele minuten leefde' na haar val van het balkon op de twintigste verdieping. „Ja, ze leefde nog on danks een gescheurde aorta." Zu naizah somde een aantal proble men op die de gescheurde aorta veroorzaakt kon hebben, zo stroomde er bloed in de organen. Uiteindelijk werden de verwon dingen Ivana fataal. „Maar ze was niet op slag dood." Van de Goot zou gisteren even eens getuigen, maar de rechtbank stuurde hem ondanks eerdere toezeggingen doodleuk terug naar het hotel. Eerst moest de Maleisi sche patholoog worden gehoord. En dat duurde heel de dag. Elke autopsiefoto passeerde de revue. De Maleische advocaat Sankara Nair krijgt maandag de gelegen heid voor een kruisverhoor. Ver volgens stapt Van de Goot in het getuigenbankje. Ivana Smit overleed 7 december 2017 in Kuala Lumpur. Ze werd 's middags gevonden op een balkon op de zesde verdieping van een ap partementencomplex. Ze was ge vallen van het balkon op de twin tigste verdieping waar het Ameri kaanse echtpaar Alex en Luna Johnson woonde. De Johnsons, met wie Ivana heel de nacht op stap was, zeggen dat ze sliepen en niets hebben gezien. De familie Smit denkt dat Ivana in het appar tement is overleden en dat de Johnsons zich van haar lichaam wilden ontdoen. Van de Goot zal maandag getui gen dat Ivana zo veel drugs in haar lichaam had dat het niet uitgeslo ten is dat ze daaraan is overleden. Bizar is dat de Maleisische toxico loog deze week getuigde dat hij nauwelijks drugs had gevonden. Van de Goot denkt dat Ivana al dood was toen ze viel. Op een po litiefoto ligt de 18-jarige Neder landse in zo'n rustige houding met gebogen armen, dat Van de Goot vermoedt dat er lijkstijfheid was ingetreden voordat ze over de balkonrand ging. Hij wil zijn be vindingen pas toelichten na zijn getuigenis. Oom Fred Agenjo twijfelt niet aan de analyse van Van de Goot. Hoe de rechtbank de tegenstrij dige verklaringen zal interprete ren is onduidelijk. Agenjo wijst erop dat Van de Goot een autori teit is, met zevenduizend auto psies op zijn naam. De 30-jarige Maleisische patholoog deed er 'slechts' 130. de Jong Intra vakanties Laatste plaatsen! Excursie- en rondreizen met Frankenland en het Steigerwald zaterdag 25 augustus 2018 jS{Srf! De Ardennen,de Champagne-streek en Reims 6-daagse busreis Reiscode: ebboi02 vanaf 449 8-daagse busreis Reiscode: efkau02 vanaf€ ''-'169 p.p. Reiscode: ebwunOI 8-daagse busreis vanaf€ 549 p.p. 8-daagse busreis Reiscode: ebascOl vanaf€ 569 p.p. Reiscode: ebnau02 10-daagse busreis vanaf€ 599 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en 2,50 Calamiteitenfonds Timmerman Wim Giesbers: „Veel collega's zijn begin 60. Die zijn binnen vijfjaar allemaal weg." foto koen verhei jden Gepensioneerd, maar vanwege al het werk nog volop aan de slag: elektriciën Dick Verheij. fotomarcodeswart Dakdekker Rudy Evers helpt noodgedwongen alleen zijn vaste klanten, voor nieuwe is geen tijd. fotomarnixschmidt Volgens de Maleisische patho loog Zunaizah Binti Hilmi leefde Ivana Smit nog 'enkele minuten' na haar val van 42 meter. De Ne derlandse forensisch patholoog Frank van de Goot denkt juist dat Ivana al dood was toen ze over de rand ging. Ton Voermans Kuala Lumpur Oom Fred Agenjo (I) arriveert met andere familie van Ivana Smit bij het gerechtshof, fotoafp 6-daagse busreis Reiscode: ebebr02 vanaf 399*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5