Hoek sluit drukke week af in Veenendaal BARRY VAN DER HOOFT 23 Debuut in derde divisie zondag Bevelandse ploeg begint morgen thuis tegen Westlandia, de nummer vijf van het afgelopen seizoen. De voetballers van Goes debuteren mor gen in de derde divi sie. Westlandia, de nummer vijf van vo rig seizoen, bezoekt sportpark Het Schenge. Trainer Rogier Veenstra zag de ploeg, evenals een aantal andere opponenten, in de voorbe reiding aan het werk. „Deze teams zijn net iets slimmer en volwasse- ner dan de tegenstanders van vorig seizoen." Goes beleefde vorige week een slechte en veelbesproken generale in aanloop naar de competitiestart. In de eerste kwalificatieronde van de KNVB-beker verloor de promo vendus van zaterdag-hoofdklasser Staphorst (0-4). „We staan weer met beide benen op de grond", be kent Veenstra. „We werden met onze neus op de feiten gedrukt." Afgelopen maandag sprak de se lectie uitvoerig met elkaar over wat er beter kan en moet. „Ik wilde niet dat spelers teruggrepen op randza- ken. Zoals het doelpunt dat geen doelpunt was en twee momenten die al dan niet een strafschop wa ren. De rode draad van het gesprek was 'verdedigen'. We moeten tien procent minder aanvallend denken en zorgen dat het in defensief op zicht beter staat." Veenstra hoopt dat zijn elftal een vergelijkbare start beleeft als vorig We moeten tien procent minder aanvallend denken seizoen. „Het wordt een uitdaging om in de derde divisie hetzelfde te laten zien. Wij zijn frivoler dan de meeste concurrenten. Dat kan goed uitpakken. Aan de andere kant moeten we zakelijk worden. We moeten toeslaan als de kans zich voordoet." De oefenmeester moet het tegen Westlandia stellen zonder Sherief Tawfik. De ervaren centrumverde diger viel geblesseerd uit tegen Staphorst en heeft een verrekking aan zijn hamstring. „We zijn hem een paar weken kwijt", baalt Veen stra. „Sherief en Jan Paul van Hecke speelden vorig jaar elk duel samen. Dat ging gepaard met veel vertrouwen. Het is even wennen met een nieuw centrum." Tegenover het wegvallen van de routinier staat de terugkeer van rechtsbuiten Erwin Franse. „Hij is misschien wel fitter dan voor de start van de voorbereiding." Rick de Punder ontbreekt nog altijd in de wedstrijdselectie vanwege bles sureleed. Column Omdat ik ook dit seizoen weer veel wedstrijden van Hoek zal bekijken, verdiepte ik me laatst in de trai ners van de tegenstanders. Wat opvalt, is dat in de derde divisie zaterdag langs de lijn veel oefen- meester staan die je - vaak nog niet zo heel lang geleden - tij dens Studio Sport in actie hebt gezien. Hans van Arum, Yuri Rose, Gert Kruys, Sjaak Polak, Al- fons Arts, Tieme Klompe; ze hebben als speler stuk voor stuk hun sporen verdiend in het be taalde voetbal, net als Hoek-trai- ner Dennis de Nooijer. Je kunt er een aardig elftal van maken, al leen ontbreekt het wel aan een keeper. Dat zal wel toeval zijn... In de derde divisie zondag is het niet veel anders. Goes-trainer Rogier Veenstra, die door een zware blessure op jonge leeftijd een punt achter zijn profcarrière moest zetten, komt dit seizoen oud-voetballers als Tiny Ruijs, Johan Steur, Marcel Koning en Ruud Kaiser tegen. En Veenstra schudt de voetballer waar ik ja renlang van heb genoten mor genmiddag al de hand. Westlan dia wordt namelijk getraind door Edwin Grünholz, voormalig zaalvoetbalfenomeen uit de Haagse Schilderswijk. Wie hem niet kent: bekijk de beelden eens op YouTube. Van dat ene seizoen bij TLR Antwer pen bijvoorbeeld, toen hij in de competitie de grens van 100 tref fers passeerde. De sporthal zat bij iedere thuiswedstrijd bomvol en met een paar vrienden zat ik daar regelmatig tussen. Grünholz was watervlug en had schijnbewe- Wij smulden van het fenomeen gingen in huis waar geen enkele verdediger een antwoord op had. Maar het allermooiste vond ik zijn kap- en sleepbewegingen, die hij met links en rechts kon uitvoeren. Weergaloos. Wij smulden van het feno meen, die tijdens één van die thuiswedstrijden door had dat hij werd gefilmd met een tele foon (dat zag je in die tijd nog niet zo vaak als nu). Grünholz had twee tegenstanders voor zich, passeerde ze, haalde de bal daarna terug onder zijn voet en draaide zich om. 'Staat-ie erop?', vroeg hij aan de toeschouwer, die hem verbouwereerd aankeek. Want de wedstrijd lag niet stil hè, de bal kleefde nog steeds aan zijn voet. Grünholz ging dood leuk verder en knalde er even la ter weer eentje tegen de netten. Grünholz is nu 49 en al enkele jaren trainer in de top van het amateurvoetbal. Hij wordt ge roemd om zijn kwaliteiten als coach en staat morgen dus langs de lijn in Goes. Kan iemand hem voor de aftrap even een bal ge ven? Laat Grünholz een paar mi nuten kappen en slepen en ie dereen begint met een glimlach aan een fonkelnieuw seizoen. Woensdagnacht, na de uitschake ling in de tweede kwalificatieronde van de KNVB-beker, lagen de meeste spelers pas tussen twee en drie in bed. Een paar uur later ging mert haakte Ruben de Jager in de rust af met hamstringklachten en kreeg Kim van den Bergh na 57 mi nuten rood. „Ruben ligt er een paar weken uit", vertelt de trainer. „Kim is voor twee wedstrijden geschorst. Lionel Fitsch neemt zijn plaats in, ook omdat ik het elftal niet te veel door elkaar wil gooien." Sven Mbi- kulu, die een blessure aan het bo venbeen heeft, is ook niet inzet baar. Sidy Ceesay, die zich woensdag ziek afmeldde voor het duel met Gemert, en Yves Nyemb (klachten aan de knie) behoren wel weer tot de wedstrijdselectie. Daardoor heeft De Nooijer in aanvallend op zicht weer iets meer keus. Hij blikte kort nog even terug op het laatste bekerduel. „Ik vind dat het niet meezat. Het positieve was dat we genoeg kansen creëerden, alleen scoorden we maar één keer. In de laatste minuten van de verlenging hadden we een strafschop moeten krijgen, na een overtreding op Fa- bian Wilson. Weet je wat de scheidsrechter tegen de spelers zei? Dat het een overtreding was, maar dat Fabian te laat ging liggen. Dat verzin je toch niet? Het was een cruciaal moment, dat je als scheids rechter niet mag missen." De Nooijer snapt dat een aantal jongens na woensdag vermoeid was. „Maar we hebben ruim twee ënhalve dag gehad om te herstellen. Als je goed eet en drinkt en vol doende slaap pakt, moet je weer goed hersteld zijn. Dovo heeft de bekerwedstrijd tegen Quick Boys expres vorige week al gespeeld, zo dat ze een week hadden om naar dit duel toe te werken." Iedereen is heel benieuwd naar de eerste wedstrijd van Hoek, weet De Nooijer. „We hebben er zin in. We hopen op een goede start van de competitie, al is het moeilijk om de kracht van veel tegenstanders nu in te schatten." voor het gros alweer de wekker, om aan een nieuwe werkdag te begin nen. En 's avonds stonden ze weer op het veld in Hoek, waar Dennis de Nooijer een rustige training met ze afwerkte. „Ik heb ze verteld dat we niet te lang bij de uitschakeling stil moeten staan", zei de trainer. „We richten ons nu op Dovo, dat wel eens één van de titelkandida ten in deze klasse zou kunnen zijn." Frisse indruk De ploeg van de ervaren Gert Kruys raakte onlangs nieuweling Gökhan Yasar kwijt door een zware kruis bandblessure en zag aan valler Jordie van der Laan nog naar Telstar verkassen. Dat Quick Boys vorige week in de KNVB beker met 3-0 werd verslagen, was daarom best verras send te noemen. De 32-jarige Salim Amerzgiou was in dat duel de ge vierde man. De oud-speler van on der meer Spakenburg en FC Lien- den scoorde twee keer en maakte, net als de rest van de ploeg, een bij zonder fitte en frisse in druk. De Nooijer weet wat hij vandaag kan ver wachten („We hebben Dovo ge analyseerd en kennen de sterke en zwakke pun ten"), maar focust zich vooral op zijn eigen ploeg. In het duel met Ge- zaterdag 25 augustus 2018 GO Frivool Goes wil zakelijk starten Len Wolters Goes Erwin Franse is in het duel met Westlandia weer inzetbaar bij Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Rogier Veenstra @Barryvdh9 Grünholz De misschien wel drukste week van het nog prille seizoen sluit Hoek vanmiddag af met de ope ningswedstrijd in de derde divi sie, in Veenendaal tegen Dovo. Er was een week geleden vreugde na de bekerwinst tegen ADO'20 (3-0), maar die werd vier dagen later gevolgd door een kater in Gemert. Daar speelde Hoek een slopende be kerwedstrijd van 120 minuten (1- 1), waarbij het een uur lang met tien man speelde en na straf schoppen werd uitgeschakeld. Veel tijd om te treuren was er echter niet. Barry van der Hooft Hoek Dennis de Nooijer. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59