er voor de breedte van de maatschappij 21 wers was Gaby Minneboo. En zeg je 'Gaby Minneboo', dan zeg je 'rij den achter de derny's'. De nu 73- jarige Yersekenaar werd in het ver leden liefst 25 keer Nederlands kampioen achter de bromfiets. Bo vendien liet hij zich vijf keer tot wereldkampioen huldigen op het onderdeel stayeren. „Ik heb het Wilhelmus dertig keer voor mij horen klinken." Op de vraag 'Wat voelt u op zo'n avond?' antwoordde Minneboo echter verrassend „Helemaal niets." Hij kan dat niet meer. Twee jaar geleden kreeg de Bevelander een zwaar ongeluk. Hij fietste in de polders en ging hard onderuit. „Ik had, eigenwijs als ik was, geen helm op. Ik liep een dubbele sche- delbasisfractuur op, brak mijn heup en een paar ribben. Ik heb tien dagen op de IC gelegen, de artsen dachten dat ik het niet ging redden." Minneboo, die zich van de eerste zeven weken na het ongeluk niets meer weet, herstelde wel goed deels, maar is niet meer dezelfde. Hij fietst wel nog, maar vindt het moeilijk om ten volle te genieten van de sport. Hij weet nog wel hoe het is om achter derny's te rijden. „De snelheid is hoog. Je moet vooral durven. Angst moet je niet kennen. Dat heb ik ook nooit ge kend; zelfs na mijn ongeluk is dat onveranderd." DESMAAKMAKER Natuurlijk won Antwan Tolhoek de jubileumronde. De profrenner van LottoNL-Jumbo, recent gede buteerd in de Tour de France, re kende goed en won de strijd over vier onderdelen. In de finalerace, net voor het donker inviel, liet hij zich ook nog maar eens gelden. Twee ronden voor het einde zat de Yersekenaar nog ver achter koplo- Het is mijn eerste koers dit jaar in Zeeland, dan wil je je wel even laten gelden per Maikel Zijlaard, maar in de laatste 5 kilometer denderde hij er nog even overheen. Hij spoorde zijn gangmaker Vital Timmer mans - net als Raymond Tolhoek familie van hem - aan om aan te zetten en won glorieus. „Het is mijn eerste koers dit jaar in Zeeland", vertelde Tolhoek glunderend. „Dan wil je je wel even laten gelden. Ik had al zitten rekenen: als ik in de afValkoers wat eerder afhaak, dan heb ik in de fi nalewedstrijd nog wat over. En als ik die dan win, zit ik wel goed Het was voor de Yersekenaar, die recent ook nog in de top 10 van de Clasica San Sebastian reed, de eer ste koers ooit achter een derny. „Pfoe, soms zag ik op mijn kilome terteller dan we boven de 60 per uur zaten. Het ging in de smalle straten echt hard." ZV Olympia GO voor eredivisio- nist Groene Ster. Een enorme stap dus. In het tweede bedrijf valt de gelijkmaker al snel. Het is een nek- aan-nekrace, waarin verbeten du els worden uitgevochten. Saïd Bouzambou krijgt geel wegens een sliding op Anes Beslija en ook Achraf Laabich wordt op de bon geslingerd. Doelpunten vallen er niet meer na de snelle gelijkmaker van de Belgen. Het blijft dus bij 3-3 in Vlissingen. zaterdag 25 augustus 2018 GO garnalen en benzinedampen Antwan Tolhoek achter de derny tijdens de Ronde van Zierikzee, die hij op zijn naam schreef, foto dirk--jan gjeltema - Antwan Tolhoek a Groene Ster Vlissingen hield gisteren de eerste Open Dag sinds de oprichting van de club. Er kwamen zo'n 350 mensen op het evenement van de Zeeuwse zaalvoetbal-ere- divisionist af. Reginio Resida, beter bekend onder zijn YouTube-naam Rarko, heeft het druk tijdens de Open Dag van Groene Ster. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57