O Q) O Groene Ster Vlissingen is 20 ZEELANI Nick van der Lijke komt top tien binnen Bakx en Boere laten zich weer gelden Boehléaastop tweede NK-titel Het is weer wat anders, een Ronde van Zierikzee achter de derny's. De familie Tolhoek is in z'n nopjes, oudgediende Gaby Minneboo geniet zoveel mogelijk mee. RONDE VAN ZIERIKZEE DERNYKOERS Wielrenner Nick van der Lijke eindigde giste ren opnieuw in de voortrein tijdens de Deuts- chland Tour. Na zijn zestiende plek in de eer ste etappe werd de Middelburger twaalfde in de tweede etappe. Door ook in de tweede rit voorin te eindigen, klom Van der Lijke liefst negen plekken in het algemeen klassement. De coureur van Room pot-Nederlandse Loterij komt daardoor op de tiende plaats terecht. De zege in de rit van Bonn naar Trier (over 196 kilometer) ging naar de Duitser Maximilian Schachmann, daardoor ook de nieuwe leider in het klassement. Zijn voorsprong op Van der Lijke bedraagt 22 seconden. Voetballers Istvan Bakx en Tom Boere waren gisteren allebei trefzeker in de Keuken Kam pioen Divisie. Bakx vond het net namens Go Aheaed Eagles, bij wie hij een week eerder ook al de uitblinker was. Toen leverde hem dat de titel Speler van de Week op bij Voetbal Inter national. Gisteren opende Bakx de score in het duel met het FC Eindhoven van Augustine Loof. Go Ahead Eagles won uiteindelijk met Voor Boere zat een driepunter er niet in. Hij scoorde tegen Helmond Sport vanaf de penal tystip, net als een week eerder tegen Sparta, maar het duel eindigde in 2-2. Goede dag Beachvolleyballer Dirk Boehlé gaat dit week einde proberen voor de tweede keer Neder lands kampioen te worden. De Hulstenaar speelt samen met Steven van de Velde, met wie hij in 2015 al eens de titel greep. Het NK in Scheveningen markeert het einde van het seizoen, dat voor Boehlé en Van de Velde uitstekend verliep. Ze manifesteerden zich goed in de World Tour en haalden op het EK in eigen land de knock-outfase. Ze staan momenteel samen 53ste op de wereldranglijst. Het NK begon gisteren met voorrondes. Boehlé en Van de Velde staan gelijk in het hoofdtoernooi, dat vandaag begint. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen zijn de titelfa- vorieten, Boehlé en Van de Velde gelden als belangrijke outsiders. Dorst Doelpunten Het was een nostalgi sche avond. Achter prachtige, oude der ny's reden zestien coureurs de Ronde van Zierikzee. Met hoge snelhe den raasden ze over het Haven plein, langs het water en voorbij de karakteristieke Zuidhaven poort. De geur van gegrilde garna len en gebakken slib tongetjes ver mengde zich met benzinedampen. „Het is", aldus initiatiefnemer Raymond Tolhoek, „weer eens wat anders." DE ORGANISATOR Terwijl de gangmakers op hun derny's stapten om voor de ren ners te hazen, stelde Raymond Tolhoek, de voorzitter van het or ganisatiecomité, dat het tegen woordig niet eenvoudig is om jaar na jaar een amateurkoers te hou den. „In de afgelopen dertig jaar zijn er in Zeeland veertig a zestig koersen verdwenen. Het is iets dat je in heel Nederland ziet. Het is moeilijk om een mooi deelne mersveld samen te stellen. Elke keer is het spannend of dat lukt. En dus zijn we bij deze jubileume ditie - het is de 35ste - gaan kijken of we eens iets leuks konden op zetten." In de afgelopen dertig jaar zijn er in Zeeland veertig a zestig koersen verdwenen Dat werd een dernykoers, met een rit in lijn, een puntenkoers, een afvalrace en een grote finale. Vier korte onderdelen, met meer spanning dan bij een koers van bij voorbeeld 80 kilometer met veer tig rondjes om de kerk. En met het deelnemersveld zat het wel snor, met renners als Antwan Tolhoek, Timo de Jong, Reinier Honig en Hans Dekkers. „Het klinkt te zwaar als ik zeg dat ik de noodklok luid", zei Tol hoek. „Maar de belangstelling voor het amateurwielrennen loopt lan delijk terug. Zo veel licentiehou ders zijn er niet meer. Een Ronde van Zierikzee als deze helpt mis schien om het weer wat aantrek kelijker te maken. Maar ja, we kun nen dit niet elk jaar doen. Dan is het nieuwe er weer vanaf." DE OUDGEDIENDE Het publiek - op de terrassen, langs de dranghekken en in het fi- nishgebied - volgde het verloop van de koersen met belangstelling. Eén van de aandachtige toeschou- Zodra de deur openzwaait, dreunt de bass van de hiphopmuziek die gedraaid wordt door het koepel vormige gebouw. Voormalig Groene Ster-speler Khalid El Hat- tach zit verveeld achter een tafel tje, maar veert meteen op zodra de deur opengaat. „Wil je lootjes ko pen? Ze kosten één Euro per stuk. Je kunt mooie prijzen winnen: een seizoenkaart, voetbalschoenen, een gesigneerd shirt, tickets voor een thuiswedstrijd van Excelsior." Er hangt een ontspannen sfeer, maar binnen gaat het er fel aan toe. Wisselende oefenvormen worden uiterst fanatiek uitgevoerd door de kinderen, die zich graag willen la ten zien. Tot genoegen van de trai ners. Of beter gezegd: de spelers. Want de voetballers van Groene Ster Vlissingen staan nu eens zelf langs de lijn te coachen. Rarko We willen graag weten van Regi- nio Resida hoe dat is. De Rotter damse aanwinst komt echter geen moment in de gelegenheid. Re sida, beter bekend onder de naam Rarko door zijn filmpjes op You- Tube, is deze dag als honing waar een zwerm bijen op afkomt. „Na de wedstrijd?", vraagt Resida. Maar dan moet de krant al naar de druk ker. Ondertussen gaat de 23-jarige Resida onverstoorbaar door. Een boks hier, een high five daar. Op het einde tal van foto's en natuur lijk handtekeningen zetten op cer tificaten. Het maatschappelijke karakter zit in de club geworteld. „Wij zijn er voor de breedte van de maat schappij. Dus voor mensen die weinig én veel te besteden heb ben", vertelt voorzitter Youssif Hamzaoui. Hij haalt de selectie spelers aan. „De meesten zijn HBO afgestudeerd", weet Hamzaoui. „Het zijn rolmodellen, grote na men in Zeeland. Kinderen kijken tegen hen op." Om acht uur staat er een oefen wedstrijd ingepland tussen Groene Ster en Gelko Hasselt, dat op het hoogste niveau in België uitkomt. Rens Reijnierse, de Vlis- singse Wethouder Sport, stelt eerst de spelers voor aan het pu bliek. De vonken spatten er met een van af. Er klinkt massaal ap plaus van de ruim 350 aanwezigen. Het spel golft op en neer in de eer ste helft; Groene Ster leidt halver wege met 3-2 door goals van Hi- cham El Kaddouri (afstandsschot), Josimar Pattinama (pegel in de kruising) en Joran Maliepaard (harde schuiver in de beneden hoek). Verbeten duels Bij laatstgenoemde kwam er wel wat los na zijn treffer. Maliepaard verruilde deze zomer eersteklasser zaterdag 25 augustus 2018 GO WIELRENNEN VOETBAL 1-2. 'iERfitcTV 'USSLOq Istvan Bakx (I) was gisteren trefzeker voor Go Ahead Eagles. fotoproshots BEACHVOLLEYBAL Met het einde van de Tour de l'Avenir in zicht heeft Jarno Mobach de Franse rittenkoers verlaten. De wielrenner uit Philippine haalde de eindstreep niet in de achtste etappe van de ronde, die tien ritten telt en ook wel bekend staat als de Tour de France voor coureurs onder de 23 jaar. Mobach had het de laatste dagen al zwaar. Hij stond op de 124ste plek in het algemeen klassement. Mountainbiker Milan Vader rijdt morgen in het Franse La Bresse een wereldbekerwed strijd. Het is voor de Middelburger de laatste test voor het WK van begin september. 12 Brian van Goe- them kende gis teren een goede dag. De Zeeuwse wiel renner werd twaalfde in de Great War Re- membrance Race, een koers over 193 kilome ter van Nieuw- poort naar leper. I Voetballer Ya- rick Dorst kan vandaag zijn competitiede buut maken voor Baren- drecht. Op de eerste speeldag in de tweede di visie treffen de middenvelder en zijn ploeg pro movendus Spa kenburg, waar John de Wolf trainer is. Zaterdag-vier deklasser Apollo'69 raakt tachtig doelpu- ten kwijt. Na Dennis de Nooi- jer, vorig seizoen goed voor 33 goals, stopt ook Jean-Paul Hart- hoorn (47 tref fers) met voet ballen. Hij wordt leider van het eerste elftal. a Geur van gegrilde Roeland van Vliet Zierikzee De derny's in de straten van Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema - Raymond Tolhoek Vrijdagmiddag, kwart over vier. De eerste Open Dag ooit van zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen staat op het pro gramma. Bij aankomst tellen we een stuk of vijftien scooters voor de ingang van sporthal Baskensburg. Verder staan er tientallen fietsen en auto's ge parkeerd. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56