WEER EVEN THUIS m 'II LI 19 Mare Romijn (50) groeide op in huize Welgelegen aan de Donkereweg in Schuddebeurs. Dat het vrijstaand is, kwam vooral van pas als Mare met zijn hobby bezig was: lekker drummen. :T Als jonge jongen zat ik al tijd al met stokjes van een of ander bouwpak ket op de koffer van de Playmobil en de Lego en een wereldbol te tikken", vertelt Mare Romijn. „Vanaf mijn negende ging ik echt drummen. Van mijn ou ders kreeg ik een drumstel. Ook wat lessen, maar dat was niet zo'n succes. Uiteindelijk heb ik mezelf alles ge leerd. Kijken naar Toppop en luiste ren naar de muziek." Mare kon op zijn eigen kamer lekker meppen, zo lang hij de ramen maar dicht deed. „Iedere dag speelde ik een uur tot an derhalf. Soms was de eigenaar van de naastgelegen Hostellerie een beetje boos op me als hij dan net even een dutje wilde doen." Net als veel huizen in Schudde beurs heeft huize Welgelegen een statige uitstraling. Het dateert van 1768. Mare: „Het is een oud huis met 1100 vierkante meter tuin erom heen. Ook binnen was er veel ruimte. Alle ruimtes in dat huis waren groot. Een woonkamer in twee delen; de ge wone kamer en de zondagse kamer. Ook onze slaapkamers waren groter dan wat gebruikelijk is in een tussen woning. Niet dat mijn broer en ik daar echt bij stilstonden. In 1974 kwamen we er wonen. Ik was toen zeven, mijn broer tweeëneenhalf jaar jonger." Mare en zijn broer speelden veel buiten in en om het dorp. Samen met vriendjes in de buurt groeiden ze op in toen nog een echt boeren dorp. „We speelden in het bos en op boerderijen van vriendjes. Ook wa ren we vaak op Stal Fierens te vinden. We waren bevriend met de zoon des huizes. Hij en mijn broer reden paard, ik niet. Maar het ging ook niet echt om de paarden. We hingen er rond met een groepje jeugd. De kan tine was onze hangplek. En als het gevraagd werd, hielpen we wel eens met het borstelen van de paarden of het uitmesten van de stallen. Het was simpel, maar wel leuk." Lagere school Zowel aan zijn jeugd in het algemeen als zijn schooltijd in het bijzonder heeft Mare goede herinneringen. Schuddebeurs zelf had geen school. Hij ging daarom in Zierikzee naar de lagere school. „We fietsten dan met een groep naar school. Vier gezinnen hadden met elkaar de afspraak om tussen de middag de kinderen op te halen voor de boterham en weer te rug te brengen op school. Aan het eind van de dag fietsten we dan weer terug met die groep. In Noordgouwe was overigens ook een school, maar dat maakte qua afstand niet zo gek veel uit. Ik weet eigenlijk niet precies waarom mijn ouders gekozen heb ben voor Zierikzee. Het was in ieder geval een veilige route over de dijk •:.v. mm-m waar geen auto's mochten rijden." „Op school waren niet veel andere kinderen met muziek bezig. Op de LTS hebben we nog wel eens gepro beerd een schoolbandje te starten. Dat kwam niet echt van de grond. We kletsten er vooral over, verder dan een keer repeteren kwam het niet." Op zijn veertiende speelde Mare voor het eerst op Anywave. Daarna zat hij in diverse andere bands. Van funk en soul tot dixie land, alle genres heeft ie wel een keer gehad. Op dit moment speelt hij bij muziekvereniging Nieuw Leven in Ouwerkerk en dweilband de Witte Dweil uit Burgh-Haamstede. „Zestien jaar heb ik in Schudde beurs gewoond, in 1990 ging ik uit huis om te gaan samenwonen. Mijn ouders hebben er nog een jaar of tien gewoond. Zij hadden daarnaast nog een pand in Zierikzee waar ze een souvenirwinkel hadden. Een gegeven moment hadden ze dus twee grote oude panden met veel onderhoud en kosten. Ze besloten Schuddebeurs te verkopen en in Zierikzee te gaan wo nen." Iedereen vond het jammer dat Schuddebeurs verkocht werd. „Het was mooi geweest om het door te ge ven aan de nieuwe generatie. Ooit zou ik nog wel eens in een dorp wil len wonen voor het woongenot. Maar niet in Schuddebeurs. Dat boeren dorp van vroeger waar ik opgegroeid ben, dat is er niet meer." Het is een oud huis met 1100 vierkante meter tuin erom heen. Ook binnen was er veel ruimte zaterdag 25 augustus 2018 GO Drummen in een statig huis Mariska den Hartog Y';S- Mare Romijn terug bij het huis van zijn jeugd, foto marieke mandemaker Mare met zijn overgrootmoeder bij huize Welgelegen. Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. - Mare Romijn J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55