16 WEE Oude liefde roest niet. Dat ervaren we in De Werf in Veere. De koks daar fêteerden ons jaren geleden elders al op verfijnde gerechten. ETEN DE WERF, VEERE De broers Paul en Bart Melis ken nen we nog van De Gespleten Arent in Middelburg. Paul in de keuken, Bart als gastheer. Een perfect op elkaar ingespeeld team. Alles tot in de puntjes verzorgd en goed voor een Bib Gourmand. Maar.„De Werf kwam op ons pad. Net toen we toe waren aan iets nieuws", vertellen de broers die zelf ook mee- buffelen in de keuken. „Toch is deze zaak niet te vergelijken met ons vorige restaurant waar ruimte was voor onge veer 25 gasten. Met zes koks draaien we op ons terras op een zomerse avond het vijfvoudige." Om tijd te besparen in de keuken is de presen tatie op het bord vereenvoudigd. „Dat gaat niet ten koste van de smaak", verze keren de broers ons. „Kwaliteit is hier net zo belangrijk als bij de Arent, alleen maken we het onszelf qua op maak wat makkelijker. In de zomer gericht op de toerist, in de winter meer op een hoger ni veau." Dat duurt even. Ons hardhouten terrastafeltje grenst aan de jachthaven. Het spektakel van bootjes die een plek zoeken voor de nacht, leidt me af. Best handig, je jacht vastsjorren, aan wal stappen en dineren met uitzicht op je slaapplekje. Mijn wegdromen duurt niet lang, de ober roept me bij de les. De gerechten op de kaart passeren een denkbeeldige gang langs mijn smaakpapillen. Waar heb ik op dit mo ment zin in? Combineert dit voorgerecht met dat hoofdgerecht? Eet ik hier verantwoord ve getarisch, seizoensgebonden, of als het niet anders kan vlees van een lokale bioboer, duur zaam gevangen vis of bijvangst? Al die vragen maakt kiezen lastig. En als ik dan eindelijk een rilette van makreel met een zoetzure relish van ui, augurk en gekonfijte tomaat bestel, grijpt de kelner in. „Dat is een flinke portie. Twee personen hebben daar een aardig voor gerecht aan. Als ik u mag adviseren..." Even voel ik teleurstelling, maar oh, wat ben ik die man een kwartiertje later dankbaar. Het gekozen alternatief, de ceviche van zee baars, roept herinneringen op aan een vakan tieliefde. Teder, gepassioneerd, met de ervaring dat de sensatie van korte duur is. Op de flu weelzachte zeebaars liggen quenelles van ro mige quinoasalade, afgedekt met een roodge- nerfd slablaadje. Zigzag langs de vis liggen toef jes groene avocadocrème, geelgroene passie vrucht, partjes knalrode watermeloen en wat dobbelsteentjes gerookte paling. De zure tonen in dit gerecht komen van de bolletjes gelei, be reid van het geconcentreerde cevichemengsel waarin de zeebaars gegaard is: limoen, rode ui, koriander, gember, knoflook, citroengras en li moenblad. Een totaal van fijne smaken die el kaar ondersteunen. Mijn tafelgenoot lepelt be hoedzaam in een mediterrane tomaten-papri kasoep met gekonfijte knoflook, bosui en cho- HETMENU WAAR REKENING zaterdag 25 augustus 2018 GO Paul Melis met ceviche van zeebaars. FOTO'S RUBEN OREEL De ober brengt de drankjes. rWickjed'Lady Hoorn Vanaf het terras van De Werf heb je mooi uitzicht op de jachtha ven. Chillen op idyllisch terras Elian van 't Westeinde Ga je wat bestellen? Hoezo? De Werf serveert een plateau fruits de mer (69,50) waarvan alle schaal- en schelp dieren als los ge recht te bestellen zijn: krukels (5,00) of kreeft (27,50). De voorgerechten beginnen bij 7,50, desembrood met makreelrillette en lopen tot 16,50, ce viche van zeebaars. Een hoofdgerecht als vegetarische tortellini kost 23,50, zeebaars 27,50. Voor desserts be taal je 9,75, de kaasplank kost 12,50. De Werf Bastion 2 Veere 2 Crodino 8,00 1 Glas verdejo 4,00 1 Glas tempranillo 4,00 1 Ceviche van zeebaars 16,50 1 Tomaat/paprika soep 8,50 1 Entrecote 27,50 1 Vega tortellini 23,50 1 Cheesecake 9,75 1 Kaasplankje 12,50 1 Glas port 7,50 7,50 Totaal: 121,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52