7 gehandicapte jongeren, allemaal heel lieve en leuke mensen. Wil je wel ge loven dat ik dit jaar tijdens mijn va kantie voor het eerst mijn cliënten miste? We hebben altijd zo veel lol! Nee, daar zul je geen selfies van zien. Foto's mogen niet op het werk. Pri vacy, snap je." Humor Voor wie het wil zien, is in zijn sel fies altijd ergens wat humor verstopt. Die met een pruik op: overduidelijk. Die waarop hij een blauw schoon heidsmasker opgesmeerd heeft en op het punt staat aan een wijntje te nip pen: tuurlijk. Maar ook de selfies waarop hij serieus ogend en streng bebrild de camera in tuurt, hebben iets van 'tongue in cheek'. „Selfies zijn gewoon grappig." Een aparte ca tegorie vormen de foto's op het werk, vanachter zijn bureau. Met een selfie de nachtdienst doorkomen. „Niet dat ik me zit te vervelen. Je zit gewoon een beetje te appen met andere men sen die in de nacht zitten. En dan stuur je eens een selfie." Sleutelen Het mooie van selfies: je hebt zeifin de hand hoe je op de foto komt. Ach teraf valt er nog van alles te sleutelen. En dat doet menigeen dan ook, met name op datingsites. Met als gevolg dat het meisje - of de jongen - in kwestie onherkenbaar is bij de daad werkelijke ontmoeting. En dan zijn er nog de selfies die maar beter ach terwege hadden kunnen blijven. John: „Je ziet dat heel veel mensen het echt niet kunnen. Mijn eigen sel fies zijn amper bewerkt. Voor mij geen konijnenoren en bambi-ogen, zoals je op Snapchat veel ziet. Ik haal er hoogstens een filtertje over, zodat het licht net iets anders kleurt en je huidskleur beter uitkomt. Als ik een selfie bewerk, is het overduidelijk dat er een filter overheen zit. Verder ben ik gewoon wie ik ben. Maar ik pak natuurlijk wél de mooiste. Soms maak ik er wel dertig en vallen er 29 af. Ik keur ze bijna altijd allemaal af." Van bovenaf Tip van John: „Zeker als je wat ouder bent, kun je beter een beetje van bo venaf fotograferen. Ik probeer mijn arm altijd zo te houden dat de foto ook door iemand anders gemaakt zou kunnen zijn. Op mijn mooiste foto sta ik en profil, maar net niet hele maal. Driekwart opzij, zeg maar. Nee, ik heb geen betere linker- of rechter kant. Als ik er dan eentje heb die de keuring doorstaat, zoom ik wat in, verander de belichting een beetje. Als je het doet, moet het goed zijn. Wat mijn beste selfie is? De laatste is altijd de beste!" zaterdag 25 augustus 2018 GO FOTO KORSTIAAN HELLWIG John Thobokholt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43