Middelburg krijgt Pepernotenfabriek Club uit Biggekerke redt het prima alleen 4 Interieurketen CASA opent in Middelburg n> Voor de gelegenheid treden de ringrijders niet alleen als koppels in het strijdperk, maar ook is de baan verplaatst naar de andere kant van het Kerkplein; net voor de deur van café Juliana. Aan de wedstrijd doen achttien koppels mee. Het voordeel van een koppelrace is dat de min dere goden van het Biggekerkse ringrijderskorps ook een keer kun nen winnen, legt Roald Leendertse van de jubileumcommissie uit. Leendertse: „Door samen te kampen met een goede ringrijder maken ook mensen die normaal niet snel in de prijzen vallen kans op een goede klassering." De gezelligheid is natuurlijk minstens zo belangrijk. Met een lunch voor deelnemers en mede werkers in het café en een diner in een restaurant aan de kust waar ze ventig van de honderd leden van de vereniging zich voor inschreven, is de lol voor clubleden al gegaran- We hadden ooit nog vijftien leden. Nu zijn het er weer ongeveer honderd deerd. Maar Leendertse laat weten dat bezoekers ook aan hun trekken komen tijdens de wedstrijden. Oud-voorzitter Adrie Brasser on derschrijft dat. Brasser is 65 jaar oud en meer dan een halve eeuw, waar van twee decennia als bestuurslid, lid van de ringrijdersvereniging. Hij haalde in het verleden heel wat prijzen op, maar is voorbijgestoken door de jeugd. „De kwaliteit en pro fessionaliteit in het ringsteken zijn enorm vooruitgegaan. Veel rijders draaien er hun hand vaak niet voor om dertig van de dertig ringen te steken. En dan ook nog eens diverse keren achter elkaar de ringetjes van veertien en zelfs tien millimeter steken." Toen Brasser eind jaren 70 als be stuurslid aantrad, piekerde hij er met collega's over of de ringrijders vereniging zich niet moest aanslui ten bij een club in een naburig dorp. „We hadden op een gegeven moment nog zo'n vijftien leden. Gelukkig keken we het toch nog even aan, en begin jaren 80 nam het ledental weer behoorlijk toe." Mo menteel heeft Ringrijdersvereni ging Biggekerke zo'n honderd le den, van wie ongeveer de helft nog regelmatig een paard bestijgt en de lans ter hand neemt. „We hebben dit jaar veertien nieuwe smaken", vertelt René Laan van Van Delft Pepernotenfabriek. „Ik denk dat de toffee crunch en de peanut butter crunch het goed gaan doen. En bijzonder is nu de gin to nic pepernoot." Moeilijk is het niet om nieuwe smaken te bedenken, lacht hij. „Het is juist ontzettend makkelijk. Want heel Nederland denkt met ons mee. Ik kan geen ge sprek voeren of iemand heeft wel een suggestie." In de winkel komen in totaal vijftig verschillende sma ken. Van Delft Pepernotenfabriek is in ieder geval open tot en met het sin terklaasfeest, maar blijft in Middel burg dit jaar misschien wel open tot eind december, zegt Laan. „Wel licht is dat wat ambitieus, maar Middelburg was voor ons een hele goede locatie. Mede door de vele toeristen in de stad." Maar ook de Zeeuwen komen vanuit de hele provincie speciaal voor de winkel naar Middelburg, waar de enige Zeeuwse vestiging komt. De dichtstbijzijnde buiten de provincie wordt Rosada Outlet in Roosendaal; de komst naar Breda is Ik kan geen gesprek voeren of iemand heeft wel een suggestie nog niet helemaal rond. „En we hebben in totaal 35 vestigingen in het hele land. Van Middelburg tot Groningen, van Maastricht tot Leeuwarden." Van Delft Peperno tenfabriek werkt voor de pop up winkels met franchisenemers. Die zoeken ook lokaal personeel. Voor de vestiging in Middelburg worden nu ongeveer tien verkoopmede werkers geworven. MIDDELBURG Interieurwin kelketen CASA opent vandaag een nieuwe winkel in Middel burg. CASA heeft vijfhonderd vestigingen in negen Europese landen en breidt dit en volgend jaar uit in Nederland. De keten heeft het winkelpand van Xenos aan de Markt overgenomen en verbouwd en er een 'industriële uitstraling' aan gegeven. Volgens CASA is de winkel zo ingedeeld dat klanten door verschillende 'werelden' wandelen: tafel, keu ken, tafel- en keukentextiel, bad kamer, decoratie, seizoenen. Elk seizoen worden drie nieuwe stij len gepresenteerd. Villa Valentijn Middelburg www.villavalentijnmiddelburg.nl IN DE REGIO Concert in carillon Zomerfair Pianoconcert Petkova Rommelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 25 augustus 2018 WA Ringrijders vieren 70-jarig bestaan Ringrijdersvereniging Bigge kerke viert haar zeventigste ver jaardag vandaag met een speci ale jubileumwedstrijd. René Hoonhorst Biggekerke - Adrie Brasser, oud-bestuurslid Liefhebbers van pepernoten in allerlei smaken, kunnen ook dit jaar weer in Middelburg terecht in de tijdelijke winkel van Van Delft Pepernotenfabriek. De winkel komt net als vorig jaar op de hoek van de Lange Delft en de Markt en gaat op 28 septem ber open. Maurits Sep Middelburg - René Laan, Van Delft Pepernotenfabriek "Hoge kwaliteit, kleinschalig, horizontale groep tegen scherpste tarief van Middelburg!" U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteits verhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. I Rouaansekaai 61 in Middelburg info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 VEERE In de luistertuin in Veere is vandaag een gratis toegan kelijke carilloncon cert te beluisteren. Het concert wordt geopend met mu ziek van een neef van de klokkengie ter, Matthias van den Gheyn. Gastbeiaardier Ge- rard de Waardt is als Zeeuwse bei aardier werkzaam in Tholen en St. Maartensdijk. Om 18.45 uur geeft De Waardt kort in de tuin een uitleg over het pro gramma. Het con cert begint om 19.00 uur. POPPENDAMME Brocanteschuur GOEDT in Poppen- damme houdt ook vandaag de jaar lijkse zomerfair. Tij dens de fair staat de tuin van de bro canteschuur vol met marktkramen. De zomerfair duurt van 10.00 tot 17.00 uur. VEERE Marietta Petkova geeft morgen een pianoconcert in Veere. Petkova speelt onder meer werk van Chopin en Debussy. Het concert in de Kleine Kerk Veere begint om 15.30 uur. Kaarten kosten tussen de 15 en 12 euro. VLISSINGEN Stichting Wijkcen trum De Burgerij houdt vandaag een rommelmarkt. De rommelmarkt duurt van 09.00 uur tot 14.00 uur aan de Van Hogendorp- weg 58a in Vlissin- gen. Meer informa tie: wijkcentrumde- burgerij.nl. 20.000 BEZOEKERS \)«Sl SEROOSKERKE Nel Volkers trekt regelmatig baantjes in zwembad De Goudvijver in Serooskerke. Dat ze gisteren als 20.000ste bezoeker de toegangspoortjes passeerde, ver raste de 72-jarige. Bedrijfsleider Iris Oomkens, assistent-be drijfsleider Jimmy Wouters en wethouder Marcel Steketee drukten haar een grote bos bloemen en een zwemtas met badhanddoek en bidon in handen voor ze het bad in dook. Niet eerder in het 52-jarig bestaan, haalde De Goudvijver de kaap van 20.000 bezoekers, foto lex de meester DOMBURG Zorgcentrum Sim- nia, 10.00-17.00 uur: Zomerfeest KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur: Gratis open tuin MIDDELBURG Markt, 10.00-15.00 uur: Tweehandskle- ding verkoop Kle- dingbank Zeeland; Wijkvereniging Kla- renbeek, 10.00- 16.00 uur: Rommel- route; Kaasboerde rij Schellach en di verse locaties, 10.00-17.00 uur: Be nefietsroute; Abdij plein, vanaf 20.30 uur: ZNF met optre dens van Charades en Racoon OOST-SOUBURG Koopmansvoetpad 73,12.00-22.00 uur: Einde zomervakan tie Festival 'SOE- GRUB'; Koopmans voetpad 75, vanaf 12.00 uur: Amigo Open Darts Zee land toernooi VEERE Stadhuisstraat 1, 19.00 uur Carillon concert door Ge- rard de Waardt; Stadswallen, 20.45 uur: Locatievoor stelling ZNF 'De Blinden' WESTKAPELLE Het Polderhuis, 15.00 uur: VERkle- dendrachtenshow; Moriakerk, 20.00 uur: Slotavond "Zin gen op Walcheren" VLISSINGEN De Herberg, 14.30 uur: Bezielingsge- sprek MIDDELBURG Abdijplein, vanaf 12.00 uur: Zeeland Nazomerfestival met Nazomerpick nick en om 15.00 uur: Na zomerzingen met Leoni Jansen; Lange Jan, 14.00 uur: Optreden Blue- jeans Big Band; Abdijplein, vanaf 20.30 uur: ZNF met optredens van Po- tential Wonder en Tentempies OOSKTAPELLE Kasteel Westhove, 10.30 uur: Excursie en beklimming van het kasteel; VLISSINGEN Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur: Optreden C.I.A. Coverband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40