O C-4* 24 M ANGELA KIJKT TV Met Mattie Marieke moeten Mattie Valk en Marieke Elsinga voor Qmusic het koningsduo van de vaderlandse radio-ochtend worden. „Ik mag van Mattie nog even geen vriendje krijgen, dat is beter voor het programma." r Quote van de dag INTERVIEW RADIODUO Marieke Elsinga Mattie Valk Nu kan ik weer Glenda Battazijn, lekker mijn haar en mijn nagels doen Zo, The Voice Senior is duidelijk andere koek dan We zijn er bijna. Het is nogal een overstap van de 50-plusser die in driekwart broek staat te jeu-de-boulen naast z'n nauwkeurig gesopte camper, naar grap pen over rondvliegende Tena Lady's van het zangduo Mick Henk en de 71-jarige roek- oma Noble in een mini-jurk ('2 euro') en knielaarzen. „Mooie beentjes nog, hè." Ik vergelijk die twee shows natuurlijk niet voor niets met elkaar. Want door het succes van met name de MAX-caravankraker zitten we als kijkers met een hausse aan program ma's met ouderen in de hoofdrol. The Voice Senior, dat gisteravond het nieuwe tv-seizoen aftrapte op RTL 4, is de jongste loot aan die tak. Het eerste half uur vreesde ik dat het een ver moeiende avond zou worden. Had je ze weer, van die ad remme, typisch Amsterdamse ou deren die het als een erekwestie beschouw den om Geer en Goor te overtreffen in woordgrappen en platvloersheden. Zang kwaliteit leek ook totaal ondergeschikt, de coaches reageerden op elk optreden met een aan hysterie grenzend enthousiasme alsof ze zojuist de nieuwe Ben Saunders hadden ont dekt. Terwijl het heus allemaal niet zo bij zonder klonk. Maar gelukkig kwam de balans al snel in het programma en werd ik oprecht geraakt door een aantal deelnemers. Door Lain, stage manager bij Pinkpop, die op zijn 65ste vond dat hij nu wel eens in de spotlights mocht staan in plaats van ze enkel op te hangen en een fijn staaltje Kensington liet horen. Door Guido (69) die van jongs af aan wilde zingen. „Maar mijn moeder zei: 'longen, ga nou ge woon een vak leren'." En zeker door Jimi (69) met zijn haarband, die wél al een carrière in de muziek had. Tot, zo loopt het leven soms, zijn moeder ziek werd en hij acht jaar voor haar zorgde. „Ik dacht: ik pik het daarna ge woon weer op." Maar zo simpel is dat natuur lijk niet. Zelfs als je gezegend bent met zoveel talent als Jimi. Het zal mijn calvinistische inborst wel zijn, maar ik vind het fijn als ik uit programma's met ouderen een paar wijze levenslessen haal. Zelfs al is het een cliché als: je bent nooit te oud om je droom achterna te gaan. Of dat nu een optreden is in Carré of een rondreis door Italië. Dus hoe anders ook, in de aard verschillen The Voice Senior en We zijn er bijna toch minder dan ik in eerste instantie dacht. Dylan Haegens bekroond 'Gillian Anderson in The Crown' et gesprek over de nieuwe och tendshow is een half uur onder weg en Mattie Valk (33) huilt. Tranen van ver driet zijn het niet, de dj van Qmusic komt niet meer bij van het lachen. Zijn nieuwe partner in de ochtend, Marieke El singa (32), beschrijft naast hem op de ronde bank treffend hoe de twee on langs in Australië de befaamde Syd- ney Harbour Bridge probeerden te beklimmen. Althans, hoe ze in on derling overleg probeerden te beslui ten of ze de uitdaging zouden aan gaan. Ja mop", doet Marieke haar collega na, „ik ga echt die brug niet doen. Moet er niet aan denken. Drieënhalf uur?, zegt hij dan met die overslaande stem." Het van pret schuddende 'slachtoffer' slaat de handen voor het gezicht. „Laten we met een biertje aan de werf gaan zitten, mop", vervolgt Marieke. „Dus ik denk: prima, dan niet. Volgende dag: Mop, ik heb er nog eens over nagedacht, het is echt een goed idee, moeten we doen. Even kijken wat het kost." Mattie, intussen rood aan gelopen van het lachen: „Ze schetst het helemaal juist." Marieke, vanaf 3 september zijn vaste medepresentator tussen 6 en 9, kijkt hem aan en schatert: „Ja, maar we zijn er nog niet. Vond hij het weer te duur. Goed, dan laten we die brug zitten. Komt hij na een uur: ja maar mop, dit is echt hét iconische ding om in Sydney te doen, we kunnen het niet ma ken om niet te gaan. Het is echt niet te doen met die gozer!" Veelbesproken Het typeert wat gedurende het ge sprek blijkt: met de chemie tussen de twee zit het goed. En dat is precies wat Qmusic wil na het veelbesproken einde van het duo Mattie en Wietze (2017) en een jaar waarin Mattie met Igmar Felicia en nieuwslezeres/side- kick Fien Vermeulen die onderlinge chemie niet vond. „Er verandert veel in radioland en Qmusic wil de beste opstelling. Igmar wilde heel graag weer een eigen programma en dat krijgt hij in de avond, en Fien gaat bij Domien Verschuuren in de middag het nieuws verzorgen. In alle eerlijk heid denk ik dat die echte vonk bij ons drieën ontbrak", kijkt Mattie te rug op het afgelopen jaar. „Toen we aan het programma begonnen, moesten we daar ook nog naar op zoek. Dat is het fijne aan Marieke, met haar heb ik dat sowieso al. Wij hoeven niet te proberen die sparkle op de radio te vinden." Voor Marieke Elsinga is het dage lijkse Mattie Marieke een terugkeer naar de radio. Ze werd zes jaar gele den opgeleid door Qmusic, waar ze leerde presenteren. Daarna ging ze verder bij de televisie, met onder meer RTL Late Night en RTL Boule vard. Vrienden Het contact met Mattie verdween nooit. Maandelijks zochten ze elkaar op voor een lunch of gingen er wat berichtjes over en weer via Whats- App. „We zijn vrienden", stelt Mat tie, die weet hoe hij Marieke moet typeren: „Een flapuit die het in haar hoofd goed op orde heeft, alles zit daar in vakjes en lades. In mijn hoofd is het een oude rommelzolder. En ze is extreem sociaal, maakt heel snel vrienden." Marieke: „Mattie is bedachtzamer, terwijl ik juist vaak spijt krijg van wat ik er uitfloep. Mattie heeft zijn mening wat meer op orde. Hoewel, in Australië sloeg dat soms zo om. Zat-ie de hele dag te vertellen dat hij zo'n zin had in rijst. Zitten we einde lijk in een restaurant: Mattie, rijst? Nee, heb ik helemaal geen zin in..." Eikaars positieve kanten kennen? Check! Weten waar de irritaties lig gen? Check! Maar hoe zit het met de pure feitenkennis? Namen van el- kaars familieleden bijvoorbeeld? „Ria Valk, zo heet je moeder toch?", grapt Marieke. Haar Qniusic-partner in crime, ge meend: „Ik zag jouw vader en moe der laatst op je verjaardag. En het gekke was, dat voelde toch een beetje Senio zaterdag 25 augustus 2018 GO FILM De Film van Dylan Haegens is bekroond met de Gouden Film. Dylan Haegens, een van de suc cesvolste Ne derlandse You- Tubers, heeft in een week meer dan 100.000 bezoekers naar de bioscopen getrokken. TELEVISIE X-Files- ster Gillian Ander son is volgens bronnen in ge sprek om in The Crown de Britse premier Marga- ret Thatcher te spelen. Momen teel wordt het derde seizoen van het Netflix- drama opgeno men. V ■o 'Wij hebben de chemie al van onszelf' Alexander van Eenennaam en Gudo Tienhooven 12 juli 1986 (Gouda) Deed in 2012 mee aan Q-college, de opleiding van Qmu sic. Ze presenteerde tot 2016 op deze zender. Van 2016 tot 2017 was ze de side- kick in RTL Late Night, sindsdien werkte ze als repor ter voor RTL Boule vard. In 2017 won ze bij het Gou den Televizier Gala de prijs voor aan stormend talent. Ze presenteert binnen kort het tweede sei zoen van Adam Zkt. Eva VIPS. 24 januari 1985 (Dordrecht) Werkte als audio- vormgever bij VARA en BNN voordat hij in 2007 overstapte naar Qmusic. Hij pre senteerde een nachtprogramma en kreeg in 2010 de Marconi Award Aan stormend Talent. Begon in 2011 met collega Wietze de Jager Mattie Wietze) op zondag avond, in 2012 werd het de ochtendshow. Na een ruzie met Wietze besloot Mattie bij te tekenen bij Q. Glennis Grace, zoals haar artiestennaam luidt, is na haar succesvolle optreden bij America's Got Talent terug in Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24