Bedrogen langs de snelweg Schoolbus voor iedereen (fifi MS 5 JOKE BOEL AFSCHEID Joke Boel- Baarends (65) bleef Goes 48 jaar trouw. Deze week nam ze afscheid. „Nergens anders had ik mijn werk zo goed kunnen doen." Joke kwam in 1970 als ty piste terecht op het stads kantoor, toen nog geves tigd aan de Gasthuisstraat. Het was niet meteen een perfect huwelijk. Typiste bleek bepaald niet Jokes droombaan te zijn. „Het was een beetje suf. Ik zat de hele dag teksten van anderen over te tikken. En als ik daar taalfouten in zag staan, mocht ik die niet eens verbeteren. Want ja, de ambtenaar had het nou eenmaal zo geschre ven!" Dat was tekenend voor de tijd. Je haalde het volgens Joke niet in je hoofd om je meerderen te be kritiseren of te tutoyeren, laat staan de burgemeester. „Burge meester Ferry Huber noemde mij altijd mejuffrouw Baarends", blikt ze lachend terug. „Ik noemde hem meneer de burgemeester." Het waren heel andere tijden. Computers waren er nog niet. De komst van het eerste faxapparaat op het stadskantoor was heel wat. Persberichten bracht Joke op de fiets naar de verschillende redac ties in de stad. Niet zelden bleef ze ergens gezellig een poos hangen. Begin jaren '80 was Joke op de af deling communicatie beland, na dat ze eerst nog op interne zaken had gewerkt en de secretaresse van burgemeester Huber was geweest. Die nieuwe functie was een ver ademing. „Toen kwam ik in con tact met mensen, daar hou ik van", vertelt Joke, die voor veel Goese- naren vooral bekend is als één van de gezichten van café Baarends. Als secretaresse van Huber leerde ze het klappen van de zweep al kennen als het om com municatie ging. Veel gemeenten hadden nog helemaal geen ambte naar die zich daarmee bezighield. Als er iets aan de hand was, belden journalisten de burgemeester. Zo ook toen in 1976 bij 's-Heer Arendskerke een groot treinonge luk plaatsvond. „De burgemeester zal ongetwijfeld ter plaatse zijn geweest, dus ik kreeg al die jour nalisten aan de telefoon", vertelt Joke. „Ik heb toen gezegd dat er veel doden waren gevallen, maar dat had nog helemaal niet naar buiten mogen komen, omdat fa milieleden nog niet waren geïn formeerd. Daar leer je van." In mijn functie bij de communicatie afdeling kwam ik in contact met mensen, daarhou ik van Later werkte Joke zich op tot een door collega's, inwoners en jour nalisten zeer gewaardeerde com municatiemedewerker. Ze maakte zich er altijd hard voor om zaken niet onder de pet te houden als dat niet strikt noodzakelijk was. Met name in de eerste jaren was dat niet altijd gemakkelijk. Sommige ambtenaren op het stadskantoor zagen haar meer als een verleng stuk van de pers dan als collega. 'Waarom willen ze dat weten?', kreeg Joke dikwijls te horen als ze een vraag van een journalist naar een collega doorspeelde. Genoten heeft Joke van onder meer het voorbereiden van de vele koninklijke bezoeken, soms in het diepste geheim. Ze heeft het ook altijd een uitdaging gevonden om de communicatie bij grote calami teiten in goede banen te leiden, zoals bij de grote branden bij de Betho en de scholen in de Goese Polder. Dat Joke, onder meer van uit het café, heel veel Goesenaren kent, heeft haar enorm geholpen in haar werk. „In een andere ge meente had ik het niet zo goed kunnen doen." Of ze het werk gaat missen? Na tuurlijk. „Vooral het niet meer als eerste op de hoogte zijn van din gen", grapt ze. „Want ik ben vrij nieuwsgierig." Toch ondergaat ze vrij nuchter dat een nieuwe peri ode in haar leven aanbreekt. Een tje met meer tijd om te fietsen, te lezen en te zwemmen. En er is na tuurlijk altijd het café, waar ze on der meer op vrijdag de scepter zwaait. „Het zal heerlijk zijn als ik me straks niet meer hoef te haas ten om er na mijn werk op tijd te zijn." „De man, een Engelse autohande laar, wilde een lift naar Beveren om daar benzine te halen", vertelt Zuidhof. „Omdat hij problemen had met zijn creditcard, gaf ik hem 90 euro. Ik kreeg zijn ring als borg." Onderweg naar Beveren knoopt de man een gesprek aan. Over Zuidhofs werk, en gezin. Zuidhof: „Hij vertelde dat hij naar Manchester moest. Er kwam een partij auto's binnen en daar Op het moment dat ik daar stopte, stond hij al met 1-0 voor zou-ie 35.000 euro mee verdienen. Het was hem er aan gelegen dat hij er snel zou zijn. Of ik hem wat meer kon lenen. Dat wilde ik niet. Hij bleef op me inpraten. Pakte zijn telefoon. Een nieuwe iPhone. Als borg. En zijn Rolex. 'Ik zal je meer terugbetalen dan je mij leent', zei hij. 'Want als ik die deal mis, kost het me écht veel geld'. „Zo bespeelde hij me." In Beveren pint Zuidhof 500 euro. „Binnen twee dagen zou ik het terug krijgen. We hadden ge gevens uitgewisseld. Ik reed alleen in mijn auto verder. Ineens waren de hoofdrolspeler en het decor weg. Dit klopt niet, dacht ik. Op mijn werk haalde ik zijn spullen uit mijn tas. Je kon het niet goed zien, maar alles was nep. Besode mieterd aan de kant van de weg, op een maandagmiddag om één uur. Op het moment dat ik daar stopte, stond hij al met 1-0 voor." Aangifte deed hij vanmorgen. Het zal niet meer uitmaken, denkt hij. „Wat kan ik ze maken? Ik heb zelf mijn geld gegeven!" ZONNEMAIRE De gemeente Schouwen-Duiveland betaalt in totaal 80.000 euro mee aan een schoolbus voor Zonnemaire. De bedoeling is dat de busjes ook inwoners die niet over eigen vervoer beschikken, naar voorzie ningen brengen in omliggende plaatsen. Zo snijdt het mes aan twee kanten en draagt dat bij in de leefbaarheid van de dorpen, aldus burgemeester en wethouders. De Stichting Schoolbus is opge richt door ouders in verband met de met sluiting van de plaatselijke basisschool. zaterdag 25 augustus 2018 BE Hij was 'meneer de burgemeester' Rob Paardekam Goes -Joke Boel, ambtenaar Maandagmiddag, iets voor 13.00 uur. Op de snelweg bij Beveren staat een auto langs de kant. Een goedgeklede en gesoigneerde man staat erbij, en zwaait paniekerig naar Jaco Zuidhof uit Kwadendamme die langsrijdt. Zuidhof stopt. Een uurtje later is hij 590 euro lich ter. Michiel Bouwman Beveren -Jaco Zuidhof makelaar Wegens succesvolle te koop gevraagd! rkopen - Monumentale panden - Eengezinswoningen - Vrijstaande woningen - 2Alkapwoningen - Appartementen Neem contact met ons op voor een vrijblijvend verkoopadvies! VU'iTTfc EH Met 48 dienstjaren was Joke Boel tijdens haar afscheid de langstzittende ambtenaar bij de gemeente Goes. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 123