Schoolbus rijdt ook naar dokter en winkel 4 Muzikant uit Zierikzee heeft nieuw album Appeltaart voor klanten Jumbo Nieuwerkerk Acht maanden per jaar is Wiebe Radstake uit Zierikzee op zee, om duurzame producten met een zei lend vrachtschip uit de Cariben naar Europa te halen. Eenmaal te rug in Nederland viert hij één grote vakantie. Woont hij met zijn kers verse echtgenote Suzan in een ver bouwde dubbeldekker en werkt hij zijn muziek uit. Alleen niet meer met een band. „Dat valt niet bij el kaar te houden als je zo ver weg bent." Radstake speelde in de band Zinkzand. Die ging uit elkaar, maar hij had nog een voorraadje num mers. Zonde om niks mee te doen. „Ik heb er nog wat bij gemaakt en toen had ik er genoeg. Samen met gastmuzikanten als Jaap Verse- put, Frans Friederich, Olaf Wil- lemse, Swen Blikman en Tjalle Ga lama heb ik er muziek van gemaakt en toen dook ik met Stefan Fokker zijn studio in. Avonden aan een stuk. Tot het af was." Flarden Vrij Vliegende Vissen heet het al bum. Behalve 'Iemand stelt een vraag', naar een gedicht van Remco Campert, schreef Radstake alle tek sten zelf. Of ze ontstonden ter plekke in de studio. In de meeste teksten zitten ook flarden van wat hij mensen op het treinstation te gen elkaar hoorde zeggen en kop pen die hij in de krant las. „Eigenlijk is alles poëzie." Zoals ook de artiestennaam die Radstake gebruikt: Morjak. „Zee man in het Russisch. Morjak was de titel van een blad dat is opgericht door Konstantin Paustovski, op Nescio na mijn favoriete schrijver. Een man die, ondanks alle ellende die hij meemaakte, de schoonheid van het leven bleef zien en daarover schreef met een gevoel van wee moed. Een gevoel dat ik zelf her ken." We gaan toeren, met een boot. Lekker op dek spelen. Als een soort zeezigeuners Liefdesliedje Op het album staat zowaar ook een liefdesliedje: 'Het leven is beter in bed'. „Liefdesliedjes zijn vaak zo saai: ik van jou en jij van mij. En ie deréén maakt al liefdesliedjes. Maar ja, dit is anders. Jaap Verseput heeft er een clip bij gemaakt." Vrij Vliegende Vissen is in Zie rikzee voor een tientje te koop bij Marmur Music, boekenantiquariaat Boven het dal, Jacobs Guitars en De Zeeuwse Hemel. Bij die laatste gaat Radstake ook optreden. „Maar we gaan ook toeren, met een boot. Lek ker op het dek spelen, misschien een keer in een sluis, en naar festi val Oerol op Terschelling. Als een soort zeezigeuners. Prachtig woord, zeezigeuners." NIEUWERKERK Na de Aldi gaat woensdag 19 september ook de nieuwe Jumbo aan de Polderweg in Nieuwerkerk open. De oude Jumbo, aan de Deltastraat, gaat de vrijdag ervoor dicht. Op de openingsdag ontvangen de eerste 150 Jumbo-klanten een bos bloemen. Alle klanten die de eerste dagen voor meer dan 25 euro boodschappen doen, krij gen een appeltaart mee naar huis. De nieuwe winkel is ruimer en heeft een groter assortiment dan voorheen. Er komen ook zelfscankassa's en een Piek Up Point. ZONNEMAIRE De Stichting Schoolbus Zonnemaire krijgt een belangrijke rol in het sociale leven in de dorpen op Schouwen-Duive- land. De bedoeling is dat de busjes ook inwoners die niet over eigen vervoer beschikken, naar voorzie ningen brengen in omliggende plaatsen. Zo snijdt het mes aan twee kanten en draagt het initiatief bij aan de leefbaarheid van de dor pen, aldus burgemeester en wet houders. De brede inzet van de schoolbus is één van de voorwaarden die het college stelt voor financiële steun aan de stichting. De gemeente trekt voor dit jaar en 2019 in totaal 80.000 euro uit voor het initiatief. Voor dat geld zijn inmiddels twee passa giersbusjes gekocht. Als andere belangrijke voor waarde stelt de gemeente dat in de loop van volgend jaar moet worden overgestapt van de diesels op elek trische busjes. Daarvoor wordt ook samengewerkt met de coöperatie Energie Werkt Schouwen-Duive- land. De stichting werd opgericht door ouders omdat basisschool De Zon newijzer aan het eind van afgelo pen schooljaar de deuren sloot. In toerbeurten rijden ze de kinderen uit Zonnemaire en omgeving naar hun nieuwe school in Zierikzee. IN DE REGIO Wilde bijen helpen Les Animaux du Jazz Pianoconcert Petkova MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 25 augustus 2018 SD Wiebe schrijft zijn liedjes op zee Liedjes schrijven doet hij op de Atlantische Oceaan, optreden doet hij op een oude platbodem. De teksten zijn absurdistisch en ze klinken af en toe een beetje vals. Bij Wiebe Radstake is alles anders dan anders. Maar wel leuk. Net als zijn nieuwe album. Wendy Wagenmakers Zierikzee Eenmaal terug in Nederland woont Wiebe Radstake in een ver bouwde dubbeldekker, foto dirk jan gjeltema - Wiebe Radstake GOES IVN Zeeland biedt de nieuwe cursus 'Laat jouw buurt zoemen' aan voor iedereen die de wilde bijen in Ne derland wil helpen. Deelnemers leren hoe ze hun eigen tuin of buurt bij- vriendelijk maken. De korte cursus wordt aangeboden in het kader van het landelijke project Nederland Zoemt. De cursus begint op 30 augustus bij MEC de Bevelan- den in Goes. De cursus bestaat uit twee avonden en een excursie. Aanmelden kan tot 26 augustus 2018. Meer informatie en inschrijven staat op de website: ivn.nl/cursussen/act iviteiten/laat-jouw- buurt-zoemen. ZONNEMAIRE Les Animaux du Jazz komt morgen naar d'Ouwe Smisse in Zonne maire. Met aanste kelijk enthousiasme brengen de bandle den een gevarieerd programma met bij voorbeeld: New Orleans, Dixie land en Blues. Het concert duurt van 14.30 uur tot 17.30 uur. Toegang is gratis. Na afloop is er een jazzy driegangendi ner. VEERE Marietta Petkova geeft morgen een pianoconcert in Veere. Petkova speelt onder meer werk van Chopin en Debussy. Het concert in de Kleine Kerk Veere begint om 15.30 uur. Kaarten kosten tus sen de 15 en 12 euro. ZIERIKZEE Ze zijn te jong voor het grote feest 's avonds op de Nieuwe Haven in Zierikzee, maar oud genoeg om al wel een beetje in de juiste stemming te komen. Dus was er voor de deelnemers aan de lampionnenoptocht gisteravond van het Rollandthof naar 't Luitje een heuse disco bij het eindpunt. Dat wil zeggen, voor wie nog puf had na de dikke bandenrace eerder die middag op het Havenplein. Ook van daag is er tussen alle festiviteiten van de Havendagen ruimte voor kinderspelen en voor de allerjongsten een grote poppenkastshow. foto dirk jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Adriaan v/d Weijde- weg, 12.00-16.00 uur: Hyundai Have Marathon Delta- sport; Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Rond wandeling; Her vormde Kerk Haam stede, 19.30 uur: Concert Urker Mansformatie; DREISCHOR Streek- en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Museum is geopend; KERKWERVE Alpacaranche, 13.00-17.00 uur: Ac tiviteiten met Alpa ca's en Falabella's; Natuurtuin, 14.00- 16.00 uur: Rondlei ding; OOSTERLAND Brandweerpost, 11.00-14.30 uur: Open dag van de brandweer; RENESSE Hampshire Hotel, 19.30 uur: Bingo; Watermeterplein, 15.00 uur: Optreden Vlasdagorkest; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Open om te bezoe ken; Nieuwe Haven, 11.00-02.00 uur: Havendagen; Nieuwe Kerk, 16.00 uur: Zomerconcert; ZONNEMAIRE Haven van Bomme- nede, 09.00-12.00 uur: Excursie Orchi deeën op de Hom pel voet; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart Laagwater, 13.30 uur: Familierond vaart; RENESSE Centrum, 19.00- 00.00 uur: Avond- markt; SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Yoga on the Beach; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 en 20.00 uur: Theatercon cert Ellen Foley. HAVENDAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 121