Mijn zoon wil een huisdier. Ik denk dat ik dan een meurend hok kan schoonmaken Mijn vrouw vindt hun toilet vies Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. k ken uw zoon niet, maar ongezien zeg ik dat u het niet te negatief inschat. Anders zou u de vraag 'denkt u dat ik het te negatief inschat' niet stellen. Trouwens, hoeveel 13-jarige jongens zijn er die graag opruimen? Weinig toch? Wat veel jonge jongens wel hebben is de drang voor iemand te zorgen. Ze hebben een hoop liefde in huis en willen die ergens kwijt. Dus zo'n huisdier is zo gek nog niet. Natuurlijk draait u ervoor op als er geen maatregelen worden genomen. Strikte afspraken zijn geboden: jij doet dit, ik doe dat. En als jij jouw taken vergeet, vergeet ik zakgeld uit te keren. Of zoiets. Kijk ook even welk huisdier goed alleen kan zijn. Ik ben geen kenner van kleine huisdieren, dus stel u op de hoogte want dat beest is overdag op zich zelf aangewezen. Ik merk dat ik zit te pleiten voor uw zoon. Ik had als kind graag een huisdier gehad maar mijn moeder, weduwe met zes kinderen, begon er niet aan. Ondanks mijn zeuren en verlanglijst jes waarop ik twintig keer 'een hond' had ge schreven. Dus waarschijnlijk zit ik mijn kinderwens te projecteren op uw zoon. Mis schien moet u dat in uw achterhoofd houden vóór u een beslissing neemt. Ach wat, gun dat kind een beestje! Een niet zo proper toilet: ziedaar lieve kinde ren waarom mamma nooit meer naar oom Peter en tante Wilma gaat. De uitdrukking 'er zijn familiebanden om minder teloor ge gaan' lijkt me hier niet van toepassing. Als minus cule reden voor twist in de familie kan het zo in het Guinness Book of Records. Een paar vragen rijzen: heeft moeder smetvrees en wil zij dus sowieso niet naar huizen waar een stofje ligt? Heeft moeder de pest aan oom Peter en/of tante Wilma en grijpt zij een vies toilet aan als excuus om hen niet te hoeven zien? Heeft moe der, net als ik trouwens, de pest aan verjaardagen en heeft ze nog net op tijd een superieure smoes bedacht om er niet heen te hoeven? Ik had altijd wel een voorstelling of ingelaste repetitie bij de hand, maar een minder nette wc: klasse mevrouw! Aardige inleiding, maar de vraag blijft hangen: wat doen we eraan? Mijn antwoord, meneer: als dat toilet een smoes is, moet uw vrouw even praten. Met u. Als het de echte reden is, moet ze wat langer praten. Met de psychiater. Uw broer en zijn vrouw, mensen voor wie ik om een of andere reden een warme sympathie koester, zou ik er buiten houden. magazine 45 DIER. Mijn zoon (13) wil een huisdier, liefst een hond. Nu woon ik op eenhoog en werk de hele dag, en hij zit op school. Dus ik dacht: misschien een ander dier. Nu hoor ik dat het lastig is om pubers de verantwoordelijkheid te laten nemen voor zo'n beestje. Ik vrees dat ik een meurend caviahok kan schoonmaken. Of denkt u dat ik een en ander te negatief inschat? VIES. Ik heb een broer die er met zijn vrouw andere normen op het gebied van hygiëne op na houdt dan wij wenselijk vinden. Om kort te gaan: het toilet kan er vies uitzien. Voor mijn vrouw is dat een reden niet mee te gaan naar een feestje. En zij begrijpen niet waarom ze niet meekomt. Lijkt me moeilijk uit te leggen. ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109