10. c wg magazine 43 18. C 16. Ci-I— Wie een cinq a sept heeft, heeft een pikante afspraak. Thuis zeg je dat je moet overwerken, zodat nie mand iets vermoedt. 11. A Als Jessica niet nog een keer in een thriller wil komen, houdt ze het volgende keer beter bij een melk- skommel (milkshake) voordat ze achter het stuur kruipt. 12. C In Angola jaagt de Afrikaanse pinguïn Mieke de stuipen op het lijf en in Australië ergert zij zich dood aan de knuffelige dwergpinguïn. In Madagascar is Mieke veilig, want daar is slechts één verdwaalde zuide lijke rotspinguïn gesignaleerd, in 1956. 13. A leder jaar vinden er honderden ongelukken plaats door automo bilisten die kangoeroes ontwijken of hun karkas door de voorruit krijgen. Als je de kangoeroe raakt of ervoor uitwijkt, vindt de verzekering dat begrijpelijk. Maar de koala is sinds 2012 een bedreigde diersoort. Wat je ook doet, spaar dus sowieso die kleine knuffelbeer. 14. A Volgens de World Health Orga- nisation wordt niemand zo oud als de bewoners van het Japanse ei land Okinawa. Japanners hebben over het algemeen een lange oude dag, want in 2017 woonden er 67.824 100-jarigen in het land. Sardinië staat, ondanks zijn kaas, op de tweede plaats. 17. A Volgens de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling verdienen leraren nergens zoveel als in Luxemburg. Jonge docenten kunnen rekenen op een startsalaris van 48.000 euro per jaar, ervaren docenten op 85.000 euro. In Nederland verdient Kees in het basisonderwijs maximaal 40.000 euro, bruto. Christus de Verlosser is het hoogste punt van de stad en een onfortuinlijke bliksemvanger. Zo sloeg een donderstorm in 2014 de duim van het standbeeld stuk. 15. B In dit geval heeft Duitsland de groot ste. De Pasha in Keulen is een omge bouwd flatgebouw met twaalf verdiepin gen en meer dan 120 sekswerkers. Per dag komen er meer dan duizend klanten. Senioren krijgen korting. Honderdvijfentwintig vluchtmaat- schappijen mogen geen vliegtuigen naar Europa sturen. Koplopers zijn de Democratische Republiek Kongo (21 maat schappijen), Nepal (18 maatschappijen) en Kirgizië (13 maatschappijen). 19. B Het onderzoek naar radioactivi teit van madame Curie en haar man Pierre leidde onder meer tot de ontdekking van radium en po- lonium, dat zij naar haar thuisland vernoemde. Sophie moet wel uitkij ken, want polonium is zeer gevaarlijk en werd in 2006 gebruikt om voor malig Russische spion Aleksandr Litvinenko te vergiftigen. 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107