—4i-jjiji4— BIOLOGIE meri ECONOMIE-rri NATUURKUNDE magazine 41 10. Victor woont in Parijs. Volgens zijn agenda heeft hij vandaag een cinq a sept ('vijf tot zeven uur') gepland. Wat gaat Victor doen in die tijd? A Met zijn vrienden naar het café. Het is vrijdag en de lange werkweek zit erop. B Overwerken. Er wacht een belangrijke opdracht, en daar zetten ze Victor op. C Naar bed met zjijn minnares. Het is een mooie dame en Victor zit daar bo venop. 11. Jessica woont in Kaapstad. Die spoedvark gaat uit de draai. Echt een riller, schrijft ze op haar skoot- rekenaar. Als de naweek komt, houdt ze het bij de moltrein. Vertaal dit, zonder woordenboek. A Die wegpiraat vliegt uit de bocht. Het was net een spannende film, schrijft ze op haar laptop. Volgend weekend neemt ze de metro. B De hele puinhoop loopt uit de hand. Haar wacht een koude kermis, als de rekening straks komt. Maar bij betere tijden zit ze er weer warm bij. C Dat lelijke varken werkt zich uit de bocht. Ze wordt er ziek van, schrijft ze op haar verzekeringsaangifte. Als ze er iets aan overhoudt, zie je haar niet meer.i- —4rrfitih— 12. Mieke wordt helemaal panisch van pinguïns. Die wil ze op haar vakantie dus niet tegenkomen. In welk land is zij veilig? A Angola, daar is het veel te warm. B Australië, dat zo afgelegen ligt dat geen pinguïn er ooit heen kan zwem- C Madagascar, bekend uit de tekenfilm De pinguïns van Madagascar. 13. Op een duistere nacht rijdt Susanna door de Australische out- back. Plots verschijnen er twee fi guren in haar koplichten: een kan goeroe en een koala. Uitwijken kan niet meer. Wat moet Susanna vooral doen? A Stuur naar links, raak de kangoeroe. Sorry Skippy! B Stuur naar rechts, raak de koala. Die is r-J»fj -j4 klein en veroorzaakt weinig schade. C Het stuur vol om, recht de greppel in. 14. Monica is stokoud, net als haar buren. Haar omgeving heeft de hoogste levensverwachting ter wereld. Wat eet Monica vanavond als avondeten? - i - A Japanse sushi B Een rijpe casu marzu uit Sardinië C Een IJslandse stoofpot 15. De trein waarin Thomas zit, rijdt 120 kilometer per uur. Omdat Tho mas een oude viezerd is, gaat hij naar het grootste bordeel van Eu ropa. Waar komt zijn trein zomet- een aan? A Praag B Keulen C Amsterdam .ii. 16. Het enige dat Joris leuker vindt dan tellen is veilig vliegen. Daarom maakt hij een optelsom van alle luchtvaartmaatschappijen die door de EU op de zwarte lijst zijn gezet. Hoeveel vingers heeft Joris nodig? A Acht. Je moet echt heel hard jé best doen om op deze lijst te komen. B Driehonderdzeventig. Je moet ëcht heel hard je best doen om aan de voor waarden van de EU te voldoen. C Honderdvijfentwintig. Je moet als keu ringscommissie moeite doen om een rond getal te vinden. 17. Kees is een leraar met een dure smaak, dus hij wil veel verdienen. Waar kan hij het beste lesgeven? A In Luxemburg, als hij het Luxem burgs tenminste onder de knie krijgt. Vill Gléck! B Italië, waar hij met genoeg es presso klaar is voor die lastige brugklassers. C Canada. Als Kees zich niet ver gist, heeft hij daar nog familie wonen. 18. In Rio de Janeiro kijkt Marieke verbaasd omhoog wanneer bliksem plots het standbeeld van Christus de Verlosser treft. Hoe vaak komt dat, na tuurkundig gezien, nu voor? A Bijna nooit, dit is wonderlijk. B Minstens vier tot vijf keer per decennium. C Twee tot vijf keer per jaar. 19. Sophie verzamelt memento's van beroemde wetenschap pers. Daarom koopt zij op de zwarte markt in Polen twee ra dioactieve elementen die door nationale held Marie Curie zijn ontdekt. Welke stoffen smok kelt zij terug naar huis? A Uranium en curium B Radium en polonium C Plutonium en technetium Antwoorden WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105