Fiasf rosT i 5 01 CROV ppijSPOORBRAAKi VAN NEDERLA Éfe*.,. 'V Aangehouden 'Brech' is Belg Verdachte biechtte in 2001 zelf zijn zedenverleden op bij politie NIKON D3400 18-55mm kit fSkV- 3 i ITTII Ij met bessen en planten, maar dan moet je wel heel goed weten wat je wel en niet kunt eten. Er zijn slechts een paar plaatsen echt ge vaarlijk, maar die liggen dichter bij Colmar", weet hij. Weg Vivien Montag (43), verslaggever van de grote regionale krant Dernière Nouvelles d'Alsace, ver moedt dat Jos Brech allang niet meer in dit gebied is. „In maart - toen hij als vermist werd opgege ven - hebben zijn vrienden overal posters opgehangen met zijn af beelding. Daar is geen reactie op ge komen. Zijn vrienden hebben ook verschillende keren naar hem ge zocht. Geen spoor. Ik denk dat hij hier weg is." Nederlandse en Franse camera teams arriveren, de een na de ander. Een Nederlandse televisieploeg verdwaalt en blijft wanhopig bellen met Montag. De zaak heeft nu ook de volle aandacht van de Franse media nadat Dernières Nouvelles D'Alsace ermee uitpakte. 'De klop jacht loopt via Sainte-Marie', kopte de krant. Iedereen in de regio heeft de foto van Brech nu wel gezien. Montag was de eerste journalist die het chalet traceerde aan de hand van een foto en met hulp van een man die in de buurt woont. Woensdag was hij er ook. „Er was niemand, maar ik heb wel een kat gezien die rond het huis liep. Ik weet niet of iemand dat beest ver zorgt." Alle luiken zijn gesloten. Vlakbij het gebouw laat een mevrouw haar hond uit. Ze woont in de buurt en is geschrokken van wat ze in de krant zag. „Een kindermoordenaar, verschrikkelijk. Ik hoop dat ze hem snel pakken", zegt ze. DUBBELGANGER ONDERZOEK De best geteste en bestjereviewde instap spiegelreto van 2018! vrijdag 24 augustus 2018 GO v- N De natuur- hut waarvan Brech kort be heerder was. Een bordje bij het toe gangspad. FOTO'S ANP De Vogezen is een middelhoge groene bergketen die zich uitstrekt over ongeveer 150 kilometer. Typisch in dit gebied zijn de bolvormige bergtoppen, in het Frans ook wel 'ballons' genoemd, het 'Pare naturel des Ballons des Vosges' is de laatst bekende verblijf plaats van Jos Brech. DUITSLAND Hut van Jos Brech in plaatsje Sainte-Marie-aux-Mines FRANKRIJK Een Belgische toerist kreeg gisterochtend in de Franse Vogezen de schrik van zijn leven. Twee vakantievierende agenten uit Amsterdam zagen de man aan voor Jos Brech. Ze fotografeerden en filmden hem toen hij de straat over stak. De agenten waarschuw den direct de collega's in Ne derland. Na het zien van de beelden schakelden die de Franse gendarmerie in. Binnen een half uur was de man op gespoord en aangehouden. Het was Brech niet. Jos Brech had op meerdere momen ten al tegen de lamp kunnen lopen, zo blijkt uit onder zoek van krant De Limburger. Zo heeft hij zelf in 2001 aan de politie opge biecht dat hij al in 1985 bij het Riagg is behandeld voor een zedendelict. Dat deed hij in het kader van een getuigen verhoor van het se- cond-opinionteam, zo meldt de onder zoeksleider van de politie. In 2010 komt de po litie nogmaals heel dicht in de buurt van de vermoedelijke moordenaar van Nicky. De naam van Brech staat op een lijst van kandidaten bij wie de politie dna wil afnemen. Die lijst vindt het OM te groot. De dna-wet- geving destijds schreef voor dat per vijf of tien personen toestemming nodig was. Justitie brengt het aantal terug tot 107 mannen. Brech kwam voor in het dossier als passant, die categorie - met tientallen namen - is destijds geschrapt. „Met de wetenschap van nu een gemiste kans", erkende de politie woensdag. Compacte digitale spiegelreflexcamera 24,2 megapixel CMOS-sensor Maak Full HD video's Deel foto's via Bluetooth naar smartphone of tablet Met hulpstand voor beginners Meer dan 42.000 artikelen direct uit voorraad leverbaar Altijd de goedkoopste met onze laagste prijs garantie Gratis 5 jaar garantie Deskundig advies van 200+ foto professionals Klanten beoordelen ons met een 9,1 Artikelnr: 12266504 Gratis basiscursus fotografie t.w.v. €119

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5