Sterk deelnemersveld Open Darts Zeeland Bouzambou is weer terug bij Groene Ster ZEELAND 11 6\} l De meest in het oog springende naam op de deelnemerslijst is mis schien wel die van Benito van de Pas. Hij staat momenteel 22ste op de wereldranglijst en is daarmee de vierde Nederlander. Alleen grote namen als Michael van Gerwen (eerste), Raymond van Barneveld (elfde) en lelie Klaasen (negen tiende) staan hoger. Een andere opvallende deelne mer is Vincent van der Voort. De darter, ook actief als analist op de Nederlandse televisie, maakt zijn debuut op het Open Darts Zeeland. Dat geldt niet voor Jermaine Wattimena, de nummer 33 van de wereld en daarmee de vijfde Neder lander op de mondiale ranglijst. Hij was vorig jaar ook aanwezig in sporthal De Belt in Oost-Souburg - waar het mannentoernooi morgen om 12.00 uur begint - en werd toen tweede. Dirk van Duijvenbode bleek destijds te sterk. Ook hij is morgen aanwezig, om zijn titel te verdedigen. Bij de vrouwen is de kans op een Zeeuwse winnaar aanzienlijk. De Vlissingse Karin Krappen doet een gooi naar de eindzege. Ze won het Open Darts Zeeland al eerder. Vorig jaar werd de Walcherse in de halve finale uitgeschakeld. De vrouwen starten anderhalf uur later dan de mannen, om 13.30 uur. Inschrijven kan nog steeds. Bij de mannen moet dat voor 11.15 uur, bij de vrou wen kan dat tot 13.00 uur. Bouzambou trainde deze week, nadat hij terug was gekeerd van vakantie, al mee met Groene Ster. Vandaag is hij present op de Open Dag, waarbij de Vlissingse eredi- visionist aantreedt tegen Gelko Hasselt. Bij die club beleefde Bou zambou in 2014 zijn eerste bui tenlandse avontuur. Nadat hij was teruggekeerd bij Groene Ster, ver trok hij naar FT Antwerpen. Toen die club ineens geen plek meer voor hem had, sloot Bouzambou opnieuw aan bij de Vlissingse club. Het bleek vorig seizoen - op nieuw - een tijdelijk verblijf, maar dat wist de club op voorhand. Bouzambou was met 27 treffers in zestien duels topscorer van de ere divisie, toen hij voor de tweede keer naar Indonesië vertrok. Vanaf maart speelde hij twee maanden voor Permata Indah Mandokwari. Deze zomer sloot hij, samen met Khalid El Hattach, aan bij SKN FC Kebumen om met die club het AFF Futsal Club Championship te spelen. SKN eindigde daarin als vierde. Nu kiest Bouzambou opnieuw voor een terugkeer bij Groene Ster Vlissingen. Dat betekent een kwa liteitsimpuls voor de formatie van coach Samir Yaqoobi, die in verge lijking met afgelopen seizoen al een bredere selectie had. Woens dagavond speelde Groene Ster Vlissingen de eerste oefenwed strijd van deze voorbereiding, in Rotterdam tegen Feyenoord Fut sal. De nieuwelingen Joran Malie paard (3x) en Lotfi Salhi (ïx) wa ren trefzeker in het met 2-6 ge wonnen duel, terwijl ook Rotter dammer Regilio 'Rarko' Resida in actie kwam tegen zijn oude club. Of Bouzambou het seizoen af maakt bij Groene Ster, is de vraag. Hij heeft met de club afgesproken dat hij bij een goed aanbod van Saïd Bouzambou speelde de afgelopen maanden voor twee clubs in Indonesië een buitenlandse club opnieuw kan vertrekken. De international sprak vorig seizoen met clubs uit onder meer Portugal en Spanje, maar die werden vervolgens niet concreet. Daarna kreeg hij de kans om opnieuw naar Indonesië te gaan, waar hij medio 2017 al voor Vamos FC Mataram had gespeeld. Open Dag Vandaag organiseert Groene Ster in sporthal Baskensburg de Open Dag, waarbij jonge voetballers en voetbalsters vanaf 16.00 uur kun nen meedoen aan clinics en een kijkje achter de schermen kunnen nemen. Om 20.00 uur speelt Groene Ster, met Saïd Bouzam bou, een oefenwedstrijd tegen het Belgische Gelko Hasselt. Josimar Pattinama, Abdoe Abdenbi en Hoessein Bouzambou, die woens dag rust kregen, zijn dan ook van de partij. Khalid El Hattach is na zijn ver trek bij het Belgische Real Noor- derwijk ook nog op zoek naar een nieuwe club. Of hij, net als Saïd Bouzambou, ook weer terugkeert bij Groene Ster Vlissingen is nog niet duidelijk. nooit iemand meegemaakt die zo multigetalenteerd is als zij. Het is leuk om met haar te werken." Van Anrooij bereidt zich mo menteel voor op het nieuwe vel- dritseizoen, dat op 1 september van start gaat. „Ik heb na het WK triatlon wat rust genomen. Het wordt dit jaar mijn eerste veldrit- seizoen bij de elitevrouwen." Eind september doet Van An rooij mee aan een prestigieuze tri atlon in Jersey en een maand later staat het EK triatlon op het pro gramma. „Dat zou in een team dat zich uitsluitend op veldrijden fo cust nooit mogelijk zijn geweest", besluit Herremans refererend aan het nieuwe project. project slash team. „Wellicht ko men er nog sporters bij, maar ze traint sowieso al veel samen met haar zus Findy en heeft enkele trainingspartners van de triatlon", vertelt Herremans. „Bovendien vindt ze het ook leuk om alleen te trainen. Dat typeert de topsporter die ze is." Op het WK veldrijden in 2020 in het Zwitserse Dübendorf, het voorlopige einddoel van het pro ject, is ervoor het eerst een aparte wedstrijd voor juniorvrouwen. Ideaal voor Van Anrooij, die dan tweedejaars juniore is. „Dat eind doel is natuurlijk op één dag toe gespitst", zegt Herremans. „Dat neemt druk met zich mee, maar ook dat is een aspect van topsport. Het parkoers in Zwitserland is sowieso iets voor haar." Na 2020 maakt Van Anrooij een keuze tussen de verschillende sporten. Vooruitgang Zeifis Van Anrooij blij met het nieuwe initiatief en voelt ze zich op haar plek bij Herremans. „Ik heb erg veel vooruitgang geboekt onder hem, mijn tijden zijn flink verbeterd. Ik kan hem ook altijd opbellen met alle vragen die ik heb. De trainingen zijn altijd leuk en vrolijk." Andersom is Herremans lovend over zijn pupil, die hij nu ongeveer een jaar onder zijn hoede heeft. „Ze is een heel speciale. Ik heb nog vrijdag 24 augustus 2018 GO een keuze maken De zevende editie van het Amigo Open Darts Zeeland kent morgen een enorm deelnemers veld. Meer dan 130 darters heb ben zich al ingeschreven voor het evenement, waaronder een aantal toppers. Daniël Vervelde Oost-Souburg Benito van de Pas, de nummer 22 van de wereld, komt naar het Amigo Open Darts Zeeland. Voor de derde keer in drie jaar tijd keert Saïd Bouzambou terug bij Groene Ster Vlissin- gen. De zaalvoetballer vertrok in maart van dit jaar bij de club, om zich in Indonesië voor en kele maanden bij Permata Indah Mandokwari aan te slui ten. Deze zomer speelde hij opnieuw tijdelijk in Azië, bij SKN FC Kebumen. En nu keert hij - opnieuw - terug bij de club waar hij zijn doorbraak be leefde. Barry van der Hooft Vlissingen Saïd Bouzambou, hier in actie namens het Indonesische SKN, is weer speler van Groene Ster Vlissingen. fotobolabob Shirin van Anrooij samen met haar trainer Mare Herremans, in het nieuwe tenue van haar 'team', foto project shirin 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43