Mark Boot vaart eigen koers O O) CD O 10 ZE Nick van der Lijke beste Nederlander Underdog Kerkhove loopt US Open mis Zeedijk beklimmen in Ronde Hansweert Wielrenner Nick van der Lijke is gisteren zes tiende geworden tijdens de eerste etappe van de Deutschland Tour. Daarmee was hij de best geklasseerde Nederlander. De rit eindigde in een massasprint. Deze werd gewonnen door de 21-jarige Colombiaan Alvaro José Hodeg. In de Tour de 1'Avenir kende Jarno Mobach opnieuw een zware dag. De uit Philippine af komstige coureur eindigde op plek 126 in een extreem korte bergetappe (35.9 kilometer). Toch klom hij twee plekken in het klasse ment. De Zeeuw staat nu 124ste. Tennisster Lesley Kerkhove is het hoofdtoer nooi van de US Open misgelopen. De Zierik- zeese verloor gisteren in de tweede kwalifica tieronde van de Russin Sofya Zhuk. Kerkhove (WTA-227) en Zhuk (WTA-142) maakten er een lange partij van. Na dik twee uur viel pas het doek voor de Zeeuwse: 5-7 6-3 2-6. Vorig jaar overleefde ze nog wel de drie voor rondes en debuteerde ze in het hoofdschema van het Amerikaanse Grand Slamtoernooi. Volgende week gaat Kerkhove nog wel dubbe len in New York. Hiervoor hoeft ze geen kwa lificaties te spelen. De enige wedstrijd met een echte klim in het parkoers. Zo kondigt TMZ de Ronde van Hansweert van morgen aan. De Zeedijk komt elke ronde weer terug en moet dus verschil lende keren beklommen worden. Alle catgo- rieën komen aan het vertrek in het Bevelandse dorp. Als eersten gaan om 13.00 uur de D-cate- gorie en de S/P-klasse van start, die om 14.15 uur worden gevolgd door de 40+. De amateurs sluiten het programma om 15.30 uur af. In Hengstdijk wordt morgen een koers onder auspiciën van de Belgische bond Waod geor ganiseerd. Om 12.00 uur start de D-categorie. Daarna komen de C-categorie (13.15 uur), de B's (14.45 uur) en de A's in actie. Die laatste categorie besluit om 16.20 uur het programma. Toernooi Saeftinghe PROJECT SHIRIN 2020 Vorig weekend pakte de KTM-rij- der tweemaal de dagwinst tijdens de eerste wedstrijd van het OZK, verreden in Axel. Een dag later was hij ook nog de sterkste tijdens het Belgisch kampioenschap in Wach- tebeke. Maar in Westdorpe ver schijnt de coureur dus niet aan de start. Boot: „Ik vind het jammer, maar ik had op deze dag al langer een an dere afspraak staan. Ik hoop nu dat alle vijf wedstrijden doorgaan, dan kan ik deze als schrapresultaat ge- In dezelfde klasse, de 250 cc, doet ook Boy Stockman uit Terneuzen niet mee. De onfortuinlijke crosser liep een knieblessure op tijdens de eerste wedstrijd in Axel en lijkt voor de rest van dit seizoen uitge- De wedstrijden op het Finland- circuit op industrieterrein West- dorpe-Noord - vorig jaar vanwege de terreinomstandigheden gean- nulaard - beginnen morgen rond 12.00 uur. remans de insteek om de ver schillende sporten te blijven combineren. De grootste focus van de Ka- pelse blijft bij het veldrijden en de triatlon. In de eerste sport kroonde Van Anrooij zich afgelo pen seizoen onder meer tot Ne derlands kampioene bij de nieu welingen. Wat betreft de triatlon werd ze afgelopen maand in De nemarken tweede op het WK voor junioren. Kort daarvoor had Van Anrooij ook al zilver veroverd op het WK duatlon. Zoals de naam al doet vermoe den, is Van Anrooij momenteel de enige sporter die on derdeel uitmaakt van het nieuwe Talentvolle Kapelse (16) begint aan een nieuw hoofdstuk. De komende jaren kan ze zich nog op verschillende disciplines blijven richten. scherwijs) bijvoorbeeld dat ze al leen aan veldritten deelneemt - ging ze niet op die aanbiedingen in. Haar Belgische trainer Mare Herremans, in het verleden zelf ook een zeer verdienstelijk triat leet, ging op zoek naar een manier waarop Van Anrooij de verschil lende sporten kon blijven com bineren. Herremans vond in Cécémel een hoofdsponsor voor het project Shirin 2020 en strikte met AVEVE een co-sponsor. Voorts sloten nog enkele kleinere sponsorpar tijen zich aan. Alle sponsoren hebben zich tot 2020 aan het project ver bonden. Tot die tijd heb ben zowel Van Anrooij als Her- 'Project Shirin 2020', dat is de naam van het nieuwe initiatief waaraan Shirin van Anrooij zich verbonden heeft. Einddoel is het wereldkampioenschap veldrijden van 2020. De kracht van het nieuwe project zit hem er vooral in dat de multigetalenteerde Van Anrooij (16) verschillende spor ten kan blijven combineren. In het Belgische Loenhout werd het project vorige week gelanceerd. Al jarenlang beoefent de uit Ka- pelle afkomstige Van Anrooij ver schillende sporten op een hoog niveau. Wielrennen, veldrijden, hardlopen, veldlopen en de triat lon. Niets is haar te veel en in alle genoemde disciplines won ze al meerdere prijzen. Uit verschil lende takken van sport waren er teams die interesse toonden in de diensten van de Bevelandse. Omdat dat zou inhou den dat Van Anrooij voor één sport zou moeten kiezen - een veldritteam verwacht (logi- vrijdag 24 augustus 2018 WIELRENNEN TENNIS Lesley Kerkhove vorig jaar in actie tij dens de US Open. fototimcolijn WIELRENNEN Morgen staan in Zeeuws-Vlaanderen twee hardloopwedstrijden op het programma. In Axel wordt de Potato Run gehouden, in Lams- waarde De Lamsorenloop. De Potato Run maakt onderdeel uit van festival Potatoland. De atleten Mark Verhage (Axel) en Middelburger Michel Buijck houden zich bezig met de orga nisatie. De loopwedstrijden beginnen aan het Hofplein in Axel, met om 15.00 uur de jeugd en daarna de deelnemers aan de overige afstan den (5000, 7500 en 10000 meter). Voetbalvereniging SDO'63 en carnavalsvereni ging De Lamsoren uit Lamswaarde organise ren De Lamsorenloop. De jeugd gaat om 14.30 uur van start, waarna om 15.00 uur de lopers aan de andere afstanden (4500 en 10000 meter) hun kunsten kunnen etaleren. GO J In de Verhage Lemahieu Cup wordt van avond bekend wie de eerste plaats in poule A pakt. Sluis en IJzendijke heb ben beiden drie punten achter hun naam staan en tref fen elkaar. Oostburg ver zekerde zich eerder al van de eerste plek in poule B, met zes punten uit twee wedstrij den. l In Paal wordt zondagochtend voor de tweede keer de Saef- tingherun gelo pen. Het is één van de zwaar ste lopen die het oostelijk deel van Zeeuws-Vlaan- deren kent. Er moet aan de kust gelopen worden, waarbij het soms meer op ploeteren lijkt. Er wordt om 10.00 uur gestart op het Havenplein van Paal en er kan worden geko zen uit de af standen 8000 of 12500 meter. De inschrijving is in de feest tent aan het Havenplein. Over twee jaar pas Motorcrosser Mark Boot uit bruiken". schakeld. Kamperland is de grote afwe zige tijdens de tweede wedstrijd meetellend voor het Open Zeeuws Kampioenschap motor cross. Die wedstrijd wordt mor gen verreden op het Finlandcir- cuit in Westdorpe. Herman Heuvink Westdorpe Mark Boot tijdens de eerste OZK-race in Axel. foto peter nicolai o. Arwin Willemsen Loenhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42