II □OGJQtf 7 Toeristen kennen het fenomeen niet. Regelmatig maken ze foto's naar ons. Dat is echt heel leuk." Ge parkeerd voor de opvang en rijdend door de stad is de paarse bakfiets met de naam van de opvang in gekleurde letters erop een eerste klas blikvan ger. „Toeristen kennen het niet", zegt Tanja. „Regelmatig maken ze foto's." Reclame Volgens Silvya heeft de bakfiets posi tief bijgedragen aan de bekendheid van de kinderopvang in de stad. „Mensen spreken je aan en zeggen: jij bent toch die met die bakfiets van de opvang?" Pech hebben de dames met de bak fiets nooit gehad. Zelfs geen lekke band. Wel een keer een lege accu. Die is inmiddels al een keer vervangen. „Op een kleine aanrijding na dan. Toen was een wiel kapot. Het is een kwestie van goed laten onderhouden, want we zijn er wel dagelijks van af hankelijk." Rijden met een bakfiets is nog niet zo makkelijk. „Je draaicirkel is enorm", zegt Silvya. „Even straatje keren is er niet bij. Daar moet je goed op letten. Echt zwaar is het dankzij de trapondersteuning niet. Die kun je op drie verschillende standen in stellen. Gaat het even bergop, dan zet ik 'm op standje maximaal. Dan ben je zo boven. Keerzijde is wel dat als je dat vaak doet, de accu zo leeg is. Toch komt dat zelden voor." Nu, drie jaar later, zijn Tanja en Sil vya nog altijd blij met de investering die ze destijds hebben gedaan. „Het is veel meer dan een vervoersmiddel. Het is ons pronkstuk, visitekaartje en voor de kinderen het teken dat we een uitstapje gaan maken", zegt Sil vya terwijl ze de kinderen een voor een in de bak plaatst. „We gaan zo richting het Nollebos. Even lekker ra votten in de natuur." Spelletjes In drie jaar tijd is Kiddo'z hard ge groeid. Wat begon met een handjevol kinderen in de Bloemenlaan is nu een volwaardige organisatie. Vijf da gen in de week krijgen 63 kinderen, in de leeftijd van 4 tot en met 13 jaar, afkomstig van zeven Vlissingse ba sisscholen voor- en naschoolse op vang. „We brengen en halen ze weer op. En na school doen we spelletjes of maken we uitstapjes met de kinde ren. Dat doen we inmiddels niet meer alleen maar met nog drie peda gogisch medewerksters." vrijdag 24 augustus 2018 GO OPVANG VOOR^DERENW SPUISTRAAT 2, VLISSIf Tel 06 - 41 62 4519 WW.BSOKIDDOZ.NL Er passen maximaal acht kinderen in de bakfiets van Kiddo'z. Hier gaat Silvya Louwerse met zes kind jes naar het Nollebos. Guilherme vindt het wel handig: „Hoef ik lekker niet te lopen." foto-s ruben oreel T Tristan, Rodrigo, Joey, Guilherme, Leah en Amelly hebben schik. - Tanja van Zweeden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39