09 6 1 f3 Bakfietsen horen erbij in het straatbeeld. Vooral in de binnenstad, waar geen ruimte is voor auto's. Aangedreven door een elektromotor is het allang niet meer dat logge, rechthoekige gevaarte. Sterker nog, voor de dames van kinderopvang Kiddo'z in Vlissingen is het hun pronkstuk. ZOMER 2018 KIDDO'Z We hebben zeker 10.000 kilometer afgelegd WAT IS ER TE DOEN? Siergrassen en Asterdagen, Biervliet |fajl v 'f'Cf v W&* v v Braderie, Tholen Dikke bandenrace, Zierikzee Bezoek de vuurtoren, Breskens Havenrondvaart, Vlissingen Kofferbakverkoop, Kerkwerve Beklimming Sint Lievensmonstertoren, Zierikzee Seizoensmarkt, Westkapelle Gildefeesten, Sluiskil Powerkiten, Cadzand-Bad WAT IS JE PRONK STUK? EN WAAROM? et een auto door de bin nenstad van Vlissingen rij den doe je niet voor je plezier. Zeker niet in de spits. En al helemaal niet als je op verschillende basisscholen in de stad kinderen moet ophalen. Dan is een bakfiets dé uitkomst. Goedko per, milieuvriendelijker en veel praktischer. Drie jaar terug hebben Tanja van Zweeden en Silvya Louwerse van kinderopvang Kiddo'z een elektri sche bakfiets aangeschaft. „De beste investering die we hebben gedaan", zegt Silvya. Ze moet bekennen dat het idee van haar vorige werkgever komt. Daar maakten de medewerkers voor het ophalen van de kinderen gebruik van een elektrische bakfiets. En dat be viel Silvya zo goed, dat ze kort na de oprichting van Kiddo'z meteen een zelfde exemplaar heeft besteld. Die maakt jaarlijks een paar duizend ki lometer. „Jammer dat we het niet hebben bijgehouden. Maar 10.000 ki lometer hebben we zeker al afge legd." Uitstapjes Dagelijks zetten Tanja en Silvya de fiets in voor uitstapjes met de kinde ren. Zoals naar binnenspeeltuin Bambini, het Arsenaal en het strand bij Dishoek. „De Efteling redden we op een accu net niet", grapt Silvya. „Dat riep een van de kinderen laatst. Maar heen-en-weer naar Middelburg is geen enkel probleem. Je moet al leen zorgen dat de accu voldoende is opgeladen. Dan kom je makkelijk 40 kilometer ver. Zonder ondersteuning is het hard werken." Volgeladen Het ding is vooral praktisch. Zoals naar het strand. „Dan laden we 'm helemaal vol", zegt Tanja. „Koelbox, schepjes en een parasol gaan met gemak mee. En dan kunnen er ook nog een paar kinderen in." Zonder lading is er, afhankelijk van hoe groot de kinderen zijn, plek voor acht. Veilig vastgegespt in een gordel kunnen ze geen kant op. En door het huifje komen ze altijd droog aan. Guilherme Vieira vindt het een uitkomst. „Hoefik lekker niet te lo pen", zegt het ventje van twee turven hoog. „Mensen zwaaien onderweg vrijdag 24 augustus 2018 GO TIP1 Kan jouw tuin wel een opknapbeurt gebruiken? Zoek je naar die ene plant of ben je op zoek naar inspi ratie voor je eigen tuin? Bezoek de Siergrassen en Asterdagen bij Kwekerij In Goede Aarde. Vanaf volgende week 31 augustus zijn de deuren van de kwekerij voor drie dagen lang wagenwijd ge opend. Voor meer informatie: www.kweke- rij-ingoedeaarde.nl. - -,,v Kwekerij In Goede Aarde zet haar deuren wijd open. TIP 2 Shoppen kan vandaag in Tholen. Hier staat een braderie opgesteld met diverse kramen. De braderie is geopend van 13.00 uur tot 21.00 uur. TIP 3 Tijdens de Havendagen is er dit weekend van alles te doen in Zie rikzee. Met vandaag een dikke ban denrace. Een leuke wielerwedstrijd voor de jeugd waarbij er gereden wordt op de eigen fiets. Deelname aan deze race is gratis. TIP 4 De gietijzeren toren dateert uit 1868 en is één van de meest beeld bepalende gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen. Tegenwoordig wordt de toren ook gebruikt als ex positieruimte. Op dit moment hangt er een expositie van 'Ourania' van Michael Franke. De vuurtoren is in augustus op ie dere vrijdag, zaterdag en zondag te bezichtigen van 13.00 uur tot 17.00 uur. TIP 5 Een 2,5 uur durende rondvaart door de haven van Vlissingen kan je vandaag maken met de Denick II. De gids aan boord vertelt alles over het havengebied. Tickets zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Vlissingen. TIP 6 In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt gehou den vanuit kofferbakken en aan hangers. Er rijdt een modelstoom trein rond en er kan vers gerookte paling, zalm en forel gegeten wor den. Meer info: www.recreatievan- langeraad.nl/kofferbakverkoop.html TIP 7 Een prachtig uitzicht over Zierikzee is gegarandeerd vanaf deze toren. Ook draagt de 'Dikke Toren' veel historie met zich mee. Zo werd de eerste steen van dit gebouw al ge legd in 1454. De moeite waard om een beklimming te maken dus. Dat kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het gebouw is te vinden op het Kerk plein. TIP 8 Vandaag staat er een seizoens markt in het centrum van Westka pelle. De markt is te bezoeken van 10.00 uur tot 19.00 uur. TIP 9 Vanaf vandaag is het 3 dagen feest in Sluiskil tijdens de Gildefeesten. Een weekend vol met activiteiten en muziek. Vanavond komt DJ Dave Roelvink een feestje bouwen. Even uit je dak gaan kan dus in Sluiskil vandaag! Dave Roelvink treedt vandaag op in Sluiskil. TIP 10 Wil je graag leren vliegeren, maar dan met een matrasvlieger? Dat kan, vandaag wordt er een lesje powerkiten gegeven op het strand in Cadzand. Met aanwijzingen van een instructeur ga je vliegeren met matrasvliegers met 2, 3 of 4 lijnen. De les duurt ongeveer 30 tot 40 minuten en daarna mag er nog een half uur zelfstandig gevliegerd wor den. Voor meer informatie: www.vvvzeeland.nl. Wie is de trotse eigenaar? Bso Kiddo'z is een kleinscha lige opvang voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar. Sinds april 2017 heeft Kid do'z een onder komen aan de Spuistraat 2, te genover de bibli otheek. Waar zijn we? In de binnenstad van Vlissingen, even een blokje om met de bak fiets. Wat zijn de re acties? „Mensen maken foto's en staren je na. In no-time kent iedereen je." Met een bakfiets vol kids de stad door Timo van de Kasteele Vlissingen - Silvya Louwerse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38