5 Verkeer op Van Hertumweg gaat medio2020 onder het spoor door Geniet nóg langer van de nazomer GOESVERANDERT Het zal weinig Goesenaren zijn ontgaan dat er de afgelopen maand al druk werd gewerkt aan zowel de noord- als de zuidzijde van het spoor. Het betrof voorbereidende werkzaamheden. Zo werden riole ringsbuizen, kabels en leidingen verplaatst en is aan de noordkant, nabij het busplein, vervuilde grond afgegraven. „Er heeft hier in het verleden een stortplaats gelegen", weet projectleider Victor de Vries. „Daarvan is nog wat restvervuiling achtergebleven." Aan de zuidkant is een vijver gedempt om plaats te maken voor een nieuwe weg rich ting de onderdoorgang. „Want zo moet je het noemen", benadrukt bouwmanager Stan Sontrop van ProRail. „Het is geen tunnel en ook geen viaduct. Het is een onderdoor gang." In tegenstelling tot wat veel Goe senaren lang hebben gedacht, komt deze onderdoorgang niet op de plek van de huidige spoorwegovergang, maar meer richting het station. Dat maakt dat de hele wegenstructuur Het is geen tunnel en ook geen viaduct. Het is een onderdoorgang in het gebied zal veranderen. De spil in dat alles wordt een zogehe ten ovonde aan de zuidkant van het spoor, pal naast het kantoorgebouw waarin onder meer Kibeo zit. Deze langgerekte rotonde krijgt aftak kingen naar de bestaande rotonde Poelplein, de spooronderdoorgang, het Stationspark en de Agrimarkt. De supermarkt ligt straks als het ware aan een doodlopende weg. Voor fietsers en voetgangers komt er een pad over de onderdoorgang heen, pal langs het spoor. Zo hoe ven ze niet om te rijden als ze van het station richting de Agrimarkt en de stroomtrein willen. De huidige route van noord naar zuid over de Van Hertumweg blijft tijdens de werkzaamheden open. Het treinverkeer wordt wel een paar keer een weekend stilgelegd, te beginnen eind oktober. Het is zaak om de geplande werkzaamheden ook echt in die weekenden uit te voeren, want deze data zijn lang ge leden al vastgesteld. Verschuiven is geen optie. „Het moet in die week enden gebeuren of het gebeurt niet", zegt Stan Sontrop van ProRail streng. Het project moet ervoor zorgen dat de doorstroming flink verbetert. Goesenaren met vragen kunnen vanaf volgende week elke woens dag tussen 16.00 en 17.00 uur te recht in de voormalige school aan de Lijnbaan. Het informatiecen trum dat daar is ingericht, werd gis teren feestelijk geopend. Het ge bouw doet tevens dienst als onder komen voor de projectleiding. vrijdag 24 augustus 2018 GO Megaklus Goes gaat beginnen Wie voor langere tijd niet in Goes is geweest, kan wel eens raar opkijken als hij of zij de stad weer bezoekt. De her inrichting van het gebied aan de Van Hertumweg mag dan het grootste project zijn, het is lang niet de enige. Goes ver andert overal. De infrastructu rele projecten volgen elkaar het laatste jaar in rap tempo op. Zo ging de rotonde Tien denplein al compleet op de schop (inclusief een extra fietstunnel) en werden een klein jaar geleden de nieuwe afslagen van de A58 ge opend. Onlangs kreeg ook de kruising van de Buys Ballot straat met de Patijnweg een totaal andere inrichting, met name bedoeld om de veilig heid voor fietsers te verbete ren. Meer noordelijk werden de kruising bij de ringbrug en een deel van de Westhaven- dijk verplaatst. Dat alles om het plan Westerschans moge lijk te maken. Daar komen tientallen woningen en een nieuwe Albert Heijn. Projectleider Victor de Vries geeft uitleg over veranderingen in het Goese spoorgebied. fotomarcelledavidse Wachten voor de spoorbomen aan de Van Hertumweg in Goes? Over twee jaar is dat verleden tijd. Medio 2020 gaan automobi listen, fietsers en wandelaars onder het spoor door. De onder tunneling en de daarmee ge paard gaande herinrichting van het gebied staan op het punt van beginnen. Een megaklus. Rob Paardekam Goes -Stan Sontrop, bouwmanager van ProRail Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 2158 38 binnenuit.nl 9.000M2 INSPIRATIE 100 WOONMERKEN Het is weer voorbij die mooie zomer? Welnee, de nazomer is pas net begonnen! Geniet extra lang van het buitenleven en haast je naar Binnenuit Buitenmeubelen (Palladio). Momenteel ontvang je maar liefst 25% korting op showroomparasols en -buitenmeubelen! Wees er snel bij, want op is op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37