Kafka, hiér! Ook Rekenkamer onderzoekt ferry Taakstraf voor dodelijk ongeval in Yerseke BI ZS5Z --3W7 2 MAAN LEO Column DESTELLING Vandaag: Vaccineren moet verplicht worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters nieuw: contactloos wassen dankzij bacteriën ik zit al jaren in een contactloze relatie DANKZIJ BACTERIËN... Recordvangst cocaïne in haven Zeeuws Orkest met Yentl en De Boer HOEDEKENSKERKE Burgemeester zet pluktraditie voort Omdat er vier jaar geleden geen ex ploitant meer te vinden was voor het fiets-voetveer Vlissingen-Bres- kens zag de provincie zich genood zaakt dat zelf te doen. Daarvoor werd de Westerschelde Ferry opge richt. Die draait jaarlijks met ver lies, mede omdat de reizigersaan tallen afnemen. In maart van dit jaar heeft het da gelijks provinciebestuur Royal Has- koningDHV opdracht gegeven de toekomstbestendigheid van de veerdienst te onderzoeken. Het eer ste deel van het onderzoek, over de best mogelijke exploitatie tot 2024, is kort voor de zomer opgeleverd. Het bureau werkt nu nog aan aan bevelingen voor de periode na 2024. De bedoeling is dan met een nieuwe boot een eenuursdienst te gaan varen. Doublure Gisteren is nog een onderzoeksop zet naar de Staten gestuurd, van de Rekenkamer Zeeland. Volgens het onafhankelijke instituut is geen sprake van een doublure. De Re kenkamer wil analyseren hoe het komt dat in 2014, toen Veolia op hield als exploitant, er geen andere gegadigde kon worden gevonden om de vervoersconcessie over te ne men. Hoe is vervolgens de keuze voor de oprichting van de Wester schelde Ferry tot stand gekomen en hoe verloopt de exploitatie van de veerverbinding? Volgens de Reken kamer zijn daaruit lessen te trek ken. De Rekenkamer voert het onder zoek uit samen met adviesbureau Significant. Volgens de planning wordt de rapportage op 5 november aangeboden aan Provinciale Staten. Voor het veroorzaken van een do delijk ongeluk heeft de rechtbank in Middelburg gisteren de 23-jarige J. van de V. uit Yerseke een taakstraf van 160 uur opgelegd. Daarvan is de helft voorwaardelijk. Ook mag ze een jaar niet autorijden. De vrouw wordt verantwoorde lijk gehouden voor een verkeerson geval met dodelijke afloop op 4 au gustus 2016 in Yerseke. De jonge vrouw reed op die dag van Yerseke over de Molendijk toen haar navi gatiesysteem op de grond viel. Ze keek waar het apparaat was terechtgekomen en toen ging het mis. Op die relatief smalle, on overzichtelijk dijk zonder uitwijk mogelijkheid en in een flauwe bocht kwam ze op de andere weg helft terecht en botste frontaal op een personenauto. De bestuurster van die auto, de 58-jarige J. Nie- meijer uit Reimerswaal, overleed ter plaatse. Tijdens de behandeling van de zaak liet de vrouw duidelijk mer ken nog steeds grote problemen te hebben met de gevolgen van het ongeluk en dat ook zij daarmee moet zien te leven. Zij liep door de aanrijding een gebroken sleutel been op en kwam psychisch in de problemen. Het vonnis was conform de eis. 3 of 4 dagen top beoordeeld hotel in Twente incl. diner Ik wil een hondje. Bijgevolg zou ik me moeten bezighouden met de vraag of ik zo'n dier bij het asiel of bij een fokker moet halen, wat het juiste ras is en of mijn echtgenoot wel bereid is mijn schattebout uit te laten. Maar ei genlijk kan ik alleen maar denken aan de naam. Dat wil zeggen: de ideale naam, die zowel luchtig als diepzinnig is, grappig en gevat, perfect passend en tegelijk heerlijk ongepast. Om de keuze te verge makkelijken heb ik allerlei hon dennamen gecategoriseerd. Denk aan James ('de naam is hond, James hond'), Kommer (dan kun je roepen: 'Kom Kommer!') of Maurice. Een afgeleide daarvan is de intellectueel verantwoorde hu- mornaam: Virginia Woof- dat soort werk. wilt worden, kun je natuurlijk al tijd voor een romanpersonage gaan: Mr. Darcy, Gatsby, Garp, Sherlock, Quixote of Zhivago. De toneelwereld is ook een mooie in spiratiebron: Godot, Oberon, Ban- quo of Blanche. Of je kiest juist voor de schrijvers zelf: ik zie me zelf al lopen met een kleine Ca- pote, Kerouac, Byron, Beckett of Beauvoir aan de lijn. Het probleem met dat soort serieuze namen is echter wel dat ik ze alleen geschikt vind voor ietwat groteske honden. Een guitige golden doodle die Kafka heet of een petieterig pome- riaantje dat luistert naar de naam Macbeth. Een herder met de naam Beauvoir mist duidelijk de nodige lichtvoetigheid. groot voorstander van de categorie fonetisch schattige namen: Zaza, Coco en dat soort zoetigheid. Hij is in goed gezelschap: de hond van Franklin Roosevelt heette Fala, die van Marguerite Yourcenar Zoé. De gulden middenweg waar we voor lopig op beland zijn is Twombly. Genoemd naar onze favoriete kunstenaar maar toch schalks van klank. Nu nog een hondje zoeken dat bij die naam past... Ik zie mezelf al lopen meteen kleine Capote, Kerouac, Byron of Beckett *7_ VT.fk vrijdag 24 augustus 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: ledereen in Nederland moet verplicht dna afstaan 1212 stemmen GENT In de haven van Gent is een recordlading van bijna twee ton cocaïne ontdekt. De drugs heb ben volgens de federale gerechtelijke politie van Oost-Vlaanderen een straatwaarde van 100 miljoen euro. De cocaïne werd dinsdag gevonden tussen een lading tegels uit Brazilië. Ze zaten ver stopt in drie containers met 1.900 pakketten. Het onderzoek loopt nog. On langs maakte het EU- drugsagentschap (EMCDDA) bekend dat cocaïne steeds vaker via noordelijke containerha vens de EU wordt bin nengesmokkeld. TERNEUZEN Yentl en De Boer zijn in januari de solisten tijdens de Nieuwjaarsconcerten van Het Zeeuws Orkest (HZO). Christine de Boer en de uit Kruiningen af komstige Yentl Schieman vieren landelijk triomfen als muzikaal-absurdis- tisch cabaretduo. Op dit moment toeren ze door Nederland met een lied jesprogramma. Yentl en De Boer worden gepre zen vanwege hun spits vondige teksten en feno menale samenzang. De nieuwjaarsconcerten van HZO vinden plaats op 10 januari in het Schelde- theater in Terneuzen en op 12 januari in De Mythe in Goes. Burgemeester Gerben Dijksterhuis van Borsele geeft maandag op het fruitteeltbedrijf van de familie Steijn-Vermuë in Hoedekenskerke het startschot voor de pluk. Daarmee zet hij de tradi tie voort die voormalig Kapels burgemeester Anton Stapelkamp in 2011 is begonnen. Zowel huidig burgemeester van Kapelle, Huub Hiel tjes, als Rinus van 't Westeinde (ZLTO) helpt maandag een handje mee. Overigens is de pluk op veel bedrijven al in volle gang. Door de warme zomer is de pluk van verschillende ras sen eerder begonnen. Het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. Naast het bureau Royal Hasko- ningDHV gaat ook de Rekenka mer Zeeland onderzoek doen naar het wel en wee van de Wes- terschelde Ferry. Het eerste on derzoek is in oktober afgerond, dat van de Rekenkamer een maand later. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ad Roos Middelburg Hotel-Restaurant 't Holt 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 3-gangen verrassingsdiner •S Gratis wandel- en fietsroutes Op Zoover beoordeeld met een 8,1 Tip: bezoek Kasteel Twickel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Zo is daar de categorie humor. Als je wat serieuzer genomen Mijn echtgenoot is echter een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2