Bobbejaanland 27 Ze komen op het podium helemaal los. Ze krijgen de gelegenheid om hun hart te volgen en te zingen. Hoe leuk is dat? Natuurlijk, het is zijn eigen moeder, maar meer dan ooit begrijpt Joling de aandacht voor ouderen. Samen met Gordon maakte hij de laatste jaren diverse televisieprogramma's, waarin zij in actie kwamen voor eenzame ou deren. Ze zorgden ervoor dat 14.000 nieuwe vrijwilligers zich aanmelden bij het ouderen- fonds. „Ik word daar op straat nog steeds spontaan over aangesproken. Hoor ik ineens: 'Ha Geer, ik ga nu ook twee keer in de week even naar een bejaardentehuis om koffie te drinken met een omaatje'. Fantastisch toch?" Stront En Joling blijft nog even tussen de ouderen, maar ditmaal degenen die royaal in de spot lights staan. De zanger zit namelijk in de coachstoel van The Voice Senior, de nieuwste variant op de bekende talentenjacht van RTL. In de seniorenversie zijn deelnemers 60 jaar en ouder. „Dat wordt een knaller, let op", voorspelt Joling. „Ze komen op het podium helemaal los. Doen iets wat vroeger vaak niet kon. Dan moest er gewerkt worden, getrouwd, worstelden ze met hun geloof of hadden geen geld. Nu krijgen ze de gelegenheid om hun hart te volgen en te zingen. Hoe leuk is dat?" Joling deelt de coachrol met Gordon, zoals Nick Simon dat voorheen deden bij The voice of Holland. John de Mol, de bedenker, uitvoerder en producent van het programma, vroeg de zan ger in november vorig jaar al toen Geer een be langrijke rol vervulde in het trouwprogramma van Goor. „Het leek me meteen hartstikke leuk, niet wetende dat ik korte tijd later een lading stront over me heen zou krijgen in dat boek van hem." Natuurlijk, het is vaker hommeles geweest tussen Geer en Goor, maar ditmaal leek het me nens. Gordon had in zijn biografie venijnig uit gehaald naar Joling die de kledingstijl, visagist, stylist en kledinglijn van hem zou hebben over genomen. Hij werd bovendien afgeschilderd als een geldwolf. „Ik herkende me totaal niet in zijn woorden. Mijn moeder zei: 'Als je nog wat met die gozer gaat doen, hoefje hier voorlopig niet meer over de vloer te komen'. Er kwam zóveel negativiteit. Eerlijk gezegd zat ik wel met een dilemma. Het contract bij The Voice Senior was namelijk al getekend. Toch heb ik zeker overwo gen om het programma niet te doen. Ik vond dat hij echt veel te ver was gegaan. John de Mol heeft uiteindelijk mijn management gebeld. Daarna zijn we eruit gekomen." Poolwind Met Goor had Geer maanden geen contact. „Hij heeft me wel ge-sms't. Of we even konden pra ten, maar daar stond mijn hoofd niet naar", al dus Joling die uiteindelijk wel móest: RTL wilde een spotje opnemen voor The Voice Senior. „Dat was een raar moment. Ik stond in de kleedka mer in Hilversum. Hoorde ik Gordon op de gang zeggen: 'Ik voel een enorm koude pool wind, jij moet in de buurt zijn'. Nou ja, daar moest ik óók wel weer om lachen. We hebben elkaar de hand geschud en daarna omhelsd. Koeltjes, ja. Ik heb gezegd: vrienden zullen we niet meer worden, maar we gaan er als profs iets van maken. Wat de doorslag gaf? Nou niet het geld wat Gordon overal roept. Ik vind het prach tig voor de ouderen. Zij verdienen een podium." En ze maken het waar, weet Joling. „We heb ben zulke goede talenten gezien, dat ik denk: waar hebben zij al die jaren gezeten? De show is zo divers. Je denkt misschien: dit zijn ouderen, we horen alleen maar nummers van Sinatra. Niks ervan, er komt van alles voorbij." Een tipje van de sluier: „Er verschijnt een vrouw op het podium. Enorm gerookt. Zwaar leven gehad. Kan amper nog praten, maar als zij dan gaat zingen.man je weet niet wat je hoort. Een combi tussen Tina Turner en Amy Wine- house. We zaten af en toe verbijsterd in onze stoelen." Grappen en grollen Geer en (vooral) Goor, ze staan bekend om hun scherpe soms zelfs venijnige verbale kritiek, maar de benadering naar de ouderen is milder. „Je kunt wel grappen en grollen maken en die maken we heus, maar ik heb toch altijd in mijn achterhoofd: hier had ook mijn moeder kunnen staan. En bij jongeren kun je meer zeggen. Zij hebben nog de tijd om aan hun carrière te wer ken. Ouderen wil je wat meer laten shinen. En dat is prachtig gelukt. Ik kan me niet voorstellen dat hier geen tweede reeks van komt. Dit wordt een hit." Bekijk alle uitjes op pzc.nl/zomeruitjes 't plezantste land Van 35tSO VOOr 2l®°" EEEÈ^ssllSS vrijdag 24 augustus 2018 PC 44 Boven: Mick en Henk treden op in The Voice Senior. Foto onder: juryleden Marco Borsato, Angela Groothuizen, Gerard Joling, Ilse DeLange en Gordon. foto's rtl en anpkippa Bobbejaanland kan iedereen entertainen! We laten je gillen op de rollercoasters of chillen in lollige waterattracties. En, je raakt zeker niet uitgekeken in twee coole virtual reality rides. In de nieuwe DreamcatcherVR ga je de boze geesten zelf te lijf! In het vernieuwde Cowboy Town voel je je midden in de WildWest. Kijk over de prairie vanop de watertoren en roetsj naar beneden. Raak verstrikt in het touwenparcours en rust daarna even uit in het loungehoekje. Ga naar pzc.nl/bobbejaanland Geldig t/m 30 september 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27