Lekkerbek Tilapiaboer Mare uit BZV wordt vader 26 MEDIA 4 ANGELA KIJKT TV Quote van de dag THE VOICE SENIOR JURYLID GERARD JOLING RTL4 begint vanavond met The Voice Senior, de talentenjacht voor ouderen boven de 60 jaar. Gerald Joling deelt zijn coachrol met Gordon, maar het had weinig gescheeld of Geer' had het contract verscheurd. Jk doe het voor de ouderen." We hebben elkaar de hand geschud en daarna omhelsd. We gaan er als profs iets van maken Net twee keer mijn hypotheek uitgegeven aan twee flessen wijn Kraaijkamp in Robinson se Toch gek hoe het soms werkt. Dan klopt alles aan een programma, maar valt het resultaat uiteindelijk toch tegen. Dat heb ik bij De Nieuwe Lekkerbek. Eerst maar het idee. Dat is zo simpel en helder dat het met gemak achterop een bier viltje past: bedenk de nieuwe smaaksensatie van Nederland. Briljant! De bitterbal, het lekkerbekje, de tompouce - ze zijn niet meer weg te denken uit onze keuken en toch is het ooit door iemand bedacht. Dus waarom zou daar niet iets nieuws bij kunnen komen? En waarom zouden alleen professionals iets innovatiefs kunnen creëren, en niet de ge wone man achter zijn Ikeafornuis? Dan de presentatie. Dat de combinatie An- dré van Duin en Janny van der Heijden werkt, wisten we al sinds de komiek de tent van Heel Holland Bakt binnenstapte. Ook in De Nieuwe Lekkerbek stellen ze niet teleur. „Kan ik nou niet één keer zelf een dingetje proeven?" Maar ook de kwikzilveren Marlijn Weerdenburg is een fijne toevoeging. Als zij stomverbaasd is dat er zoiets bestaat als In donesische suiker die geen suiker is, hoeft ze dat Janny niet te vertellen. Die proeft feilloos wat het is en kan er alles over vertellen. De jury is een prettige mengeling van be kende koks en frisse gezichten (hé, oud collega Ellen Scholtens, wat leuk!). Ze zijn ter zake kundig en kritisch, maar blijven be schaafd tegen al die zenuwachtige amateur koks. En terecht, want die hebben hun hele ziel en zaligheid in een frikadel met chocola, zuurkoolspaghetti, pofferstok, broodje stampi, paellaschijf of groenteverf gestoken. Wat zeur je dan De Jong, hoor ik u brom men. Nou, dat zal ik u zeggen. Ik vind de cu linaire innovaties nogal tegenvallen. Waar ik bij Heel Holland Bakt met open mond zit te kijken naar wat mensen kunnen bouwen van een beetje boter, suiker en slagroom, word ik hier als kijker zelden verrast. Ik heb eerlijk gezegd nog niets langs zien komen waarvan ik denk: 'goh, daar ben ik nou zo benieuwd naar, daar ren ik voor naar de su permarkt'. Laat staan dat het ergens in de buurt komt van het pretentieuze predicaat 'de nieuwe smaaksensatie'. En dat is toch het doel. nieuwe lekkerbek gewoon niet meer bestaat. Nou ja, dan weten we dat door dit pro gramma tenminste ook weer. Docu over zwemtocht In een restaurant in Schagen werd gister avond het glas geheven op Janny Joling, de moeder van Gerard. Met familie, vrienden, een pianist, eigen liederen, zijn broer op de gitaar, veel drank en lekker eten werd het feest groots gevierd. „Ze is 89 jaar ge worden en in goede gezondheid. Wat ben ik dol op haar", zegt de zanger. Het is zijn laatste vakantieweek. „Andere ja ren vloog ik naar Mykonos, Ibiza of Marbella, maar ik ben lekker in Nederland gebleven. Prachtig weer natuurlijk, maar daardoor had ik ook meer gelegenheid om bij mijn familie, bij moeder langs te gaan. Dat schiet er normaal ge sproken wel eens bij in." Het is de eerste baby voor de in Zambia wonende viskweker. Merel, die in Rotterdam woont en werkt, heeft al een zoontje uit een eerdere relatie. Hoe de twee hun woonsituaties op de komst van de nieuwe baby gaan aanpassen, is niet bekend. Mare en Merel zijn sinds 2017 een setje. De kennismaking Vfch. verliep via Facebook, toen Me rel de toen net vrijgezelle boer een berichtje stuurde. Eerder had Mare een relatie met de te vens in Zambia wonende die renarts Annekim (31), die hij koos uit 829 Boer Zoekt Vrouw- brieven. Ze waren zo'n acht maanden bij elkaar. Annekim besloot de relatie te verbreken omdat zij en Mare niet meer op dezelfde golflengte zaten. „Ik merkte dat ik me steeds min der de behoefte had om bij Mare te zijn." Mare was erg bedroefd over de breuk, maar vond al snel de liefde bij Merel. „Het begon ei genlijk als grapje, maar ik had natuurlijk wel serieuze inten ties." Mare was verrast: „Ik had niet verwacht dat ze bij mij past, omdat ze in Nederland woont. Maar inmiddels is ze vaak hier geweest. Het gaat goed. Heel lief is ze, heel lief." TELEVISIE Johnny Kraaij kamp jr. (64) doet dit seizoen vrijdag 24 augustus 2018 Misschien is de conclusie wel dat de mee aan Expe ditie Robinson. In kamp Noord zitten Toine van Peperstraten, Gregory Sedoc, Tony Peroni jr., Stijn Franssen en Loiza La- mers. Ze strij den onder meer tegen Jody Ber- nal en Donny Roelvink. TELEVISIE Komend week end verschijnt bij Ziggosport een documen taire over de zwemtocht van Maarten van der Weijden. Het moet zo ex treem wordt zondagochtend om 9.00 uur uit gezonden. 'Prachtig om te I ate n shinen' Dennis Jansen „We zaten af en toe verbijsterd in onze stoelen." fotortl Nederlands én Zambiaans babynieuws. De 39-jarige ti- lapiakweker Mare Verkuyl (bekend van Boer Zoekt Vrouw) en zijn vriendin Merel (31), krijgen een kindje. Bonne Kerstens Mare en Merel in Zambia. PRIVÉFOTO —Lil' Kleine neemt het ervan op Ibiza, waar hij vakantie viert met zijn verloofde Jamie Vaes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26