BINNEN&BUITEN ïrn Hou de zon tegen y 25 Hieke klust buiten Zorgvuldig (of iets minder zorgvuldig) ingepakte kofferbakken en volge- stapelde achterbanken: we zien ze de komende weken overal. Wij vragen: mogen we even kijken? I en paar maanden terug, in de achtertuin van vrien den, staat de 4x4 Nissan Navara van Thomas en I Willemien geparkeerd. Ze gaan een nachtje proefslapen. Voor henzelf - ligt dat zeifin elkaar ge knutselde bed wel lekker? - maar ook voor hun bordercollie Kees. Oké, voornamelijk voor Kees. Want Kees zal tijdens hun kam- peertripjes buiten in de bench moe ten slapen. En thuis hoeft ze dat nooit. Willemien vond het een din getje. „Toen Kees tijdens dat proef- nachtje in de tuin in de bench moest, zette ze van die zielige hondenogen op en kroop ze heel langzaam naar binnen. O, ik heb geen óóg dicht ge daan! Maar uiteindelijk vond Kees het allemaal prima." Met nog lichte twijfel over of-dat- allemaal-wel-goed-zal-gaan, vertrek ken Thomas en Willemien zo dade lijk voor tien dagen richting Scandi navië. In geval van nood is er plan B voor Kees. De bench past achter de stoel in de bestuurderskabine. „Als het écht niet gaat, mag Kees daar sla pen." Het wordt de eerste kampeertrip van het stel uit Utrecht met hun Nis san: een pick-up die middels hun ei gen kluswerkzaamheden omgeto verd is tot mobiel slaapverblijf. In de verhoogde achterbak hebben ze met wat latten en schroeven een bed ge timmerd. Met als resultaat een luxe sponde van wel 1 meter 40 breed. Willemien: „We zijn normaal van het Spartaanse - twee dunne matjes met een opblaaskussentje, dat werk. Dit is voor ons dus sjiek." Voor de kratjes met kookgerei, de kledingtassen en andere spullen die tijdens het slapen niet op het bed kunnen liggen, hebben ze een tentje mee. Zo mag de rode retro koelbox Normaal hebben we twee dunne matjes 's nachts in het tentje staan. Vanuit hun Spartaanse kampeermotto, vindt Thomas koelboxen nogal 'stom'. Maar deze, een donkerrode koelbox met metalen handvat van Bever Sport, kwam toch door de keu ring. „Hier durfde Tom wel mee rond te lopen, toch Tom? Of ben ik je nu aan het plagen?" Gemompel over dat zo'n ding toch wel handig is, ja. Mag het nu weer ergens anders over gaan? Goed, het inpakritueel dan. Tho mas heeft zichzelf gebombardeerd WIE? tot inpakchef. Met twee zzp'ers bij wie de werkmail altijd doorgaat, is weggaan zo makkelijk niet. Thomas: „Willemien was nog zo druk, dat ik gisteren dacht: ik moet het maar gaan regelen, anders zijn we over drie da gen nog niet weg." Willemien. „Je denkt als zzp'er: chili, ik kan op va kantie wanneer ik wil! Maar dat is ook een gevaar, dan komt het er dus nooit van." Bestek Thomas geeft toe dat hij met inpak ken niet de secuurste is. „Ik vergeet van alles. Vorig jaar was ik het bestek vergeten. Geen dikke paniek hoor, ik vind het leuk om dat al improvise rend op te lossen. Met mijn zakmes en een tak in de vorm van een vork ging het prima!" Wat hij dan weer nooit vergeet, is een fles whisky. „Voor het idyllische plaatje. En zo'n glas whisky smaakt bij een zelf gestookt vuurtje des te lekkerder." Verder gaat volgens tradi tie een percolator mee voor een fat soenlijke kop koffie. En een schaak bord. „Maar van schaken komt het meestal nooit." Want of je nu een vork bij je hebt of niet, tien potjes schaak speelt of nul: als Thomas en Willemien 's avonds al kletsend naar de horizon kunnen turen, is het al goed. Met een koelbox in een tent en hopelijk een blije hond Kees in de bench. Naardelappenmarkt Rolgordijn tl 1 fasibjjj Zonwerende folie vrijdag 24 augustus 2018 GO Eten met tak en zakmes Jette Pellemans Willemien en Thomas slapen in de achterbak, hond Kees buiten in de bench. fotoshodycareman Willemien Wie: Thomas Jeninga (32), Willemien Geenen (32) en hond Kees uit Utrecht. Thomas is hoofd licht bij films en tv-series. Willemien is zzp'er in de kunst sector. Bestemming: Noorwegen - 'we zien wel waar we uitko men'. Hieke Grootendorst klust deze zomer bui ten. Vandaag brengt ze zonwering aan. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Heerlijk die zon, maar binnen hou den we het hoofd graag koel. En al helemaal als je binnen aan het werk bent. Vandaag gaan we aan de slag met zonwering. Ik heb ook kleine bedrij ven als klant, voor wie het soms low budget moet. Zeker in oude gebouwen met afwij kende maten is een maatwerkoplossing voor sommigen te kostbaar. Ik denk graag mee! Zie je het al voor je: een van de me dewerkers die naar de lap- penmarkt gaat en op de naaimachine wat in elkaar zet? Ik help wel met de be vestiging. Wil je zelf creatief aan de slag? Zet een snel- spanner op je raam en ga naar de lappen- markt voor een mooie stof. Naai aan de bovenkant van de lap een tunnel en hang de lap op de zelfspanner. Heb je ramen die naar bin nen ope nen? Kies voor een rolgordijn en zet dit op het raam in plaats van op of in het raamkozijn. Dan kan het raam gewoon open staan met het rolgordijn dicht. Op die manier heb je toch een briesje op je werkplek. Kies een transpa rant gordijn dat ook nog wat licht doorlaat. Of plak zon werende folie op de ramen. Die kun je gemakkelijk verwijderen en je hebt geen toestemming van de huurbaas nodig. Een rolluik aan de bui tenzijde is weliswaar effectie ver, maar ook kostbaar. Je kunt ook twee low budget op lossingen combineren voor meer koelte. Folie én een rol gordijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25