21 Van der Schaft bondscoach af Oranje verliest ook derde duel Bertens treft Pliskova Tom Dumoulin doet nu eens niet mee. Maar waar kunnen we vanaf morgen in de Vuelta wél op letten? WIELRENNEN RONDE VAN SPANJE UITSLAGEN Favorieten te over De combinatie Giro-Tour leek vooraf al onmogelijk, dus een Vu- elta-deelname van Tom Dumoulin kwam nier eens meer ter sprake. Ook Chris Froome en Geraint Tho mas, de mannen die hem versloe gen in de Giro en Tour, zijn niet naar Malaga afgereisd. Op de start- lijst prijken geen uitgesproken top favorieten. Wél talloze namen die in aanmerking komen voor de eindzege, vrijwel allemaal omgeven door vraagtekens. Neem alleen al de drie oud-win- naars: Nairo Quintana (uit op re vanche na zijn tiende plaats in de Tour), Vincenzo Nibali (net her steld van zijn val in Frankrijk) en Fabio Aru (wanhopig zoekend naar zijn vorm). Ook Richie Porte, Mi- guel Angel López, Simon Yates, Thi- baut Pinot, Rigoberto Üran en Ale- jandro Valverde zijn grote namen, maar geen zekerheidjes. De Nederlanders Ook zonder Dumoulin kan deze Vuelta interessant worden vanuit Nederlands perspectief. Want Wilco Kelderman, Steven Kruijs- wijk en Bauke Mollema hadden ook in bovenstaand rijtje kunnen staan, al zegt laatstgenoemde stellig niet voor het klassement te rijden. Bij Lotto-Jumbo zijn ze benieuwd of Kruijswijk na zijn uitstekende vijfde plaats in de Tour ook gaat presteren in zijn tweede grote ronde. Aan Kelderman kleeft het groot ste verhaal. Hij komt voor de zo veelste keer in zijn eigenlijk nog prille carrière terug van een val en blessureleed. Dit keer zag hij de Tour aan zich voorbijgaan door een schouderblessure. Toch zegt zijn aanloop vol misère weinig over deze Vuelta. Kelderman is geen man die veel wedstrijden nodig heeft om te kunnen presteren. Ook vorig jaar was zijn seizoen er één vol pech. In de Vuelta reed hij ver volgens naar een knappe vierde plaats. Wie neemt de rol van Skyover? Sky won met Chris Froome de Giro en met Geraint Thomas de Tour. In Italië zette de Britse miljoenenfor matie de ronde op zijn kop in de rit naar de Finestre. In juli volgde in Frankrijk het bekende beeld van de zwart-witte trein op kop van het peloton. In de Vuelta heeft Sky geen uitgesproken favoriet. Her zou kun- ln het Wiel nen zorgen voor een koers met een open karakter. Of neemt een an dere ploeg die rol in Spanje over van Sky? Klimmen, klimmen, en nog eens klimmen De Vuelta staat bekend als het kleine broertje van de drie grote rondes, maar dat betekent aller minst dat het peloton kan uithol len. Vorig jaar nog riepen de ren ners massaal dat het een loodzware ronde was. Door het hoge niveau, de drukkende hitte, de vele zware etappes, de bergen met bizarre stij gingspercentages. 'Hoofdschuldige' hiervoor is Fernando Escartin. De oud-klimmer tekent tegenwoordig het Vuelta-parkoers uit en heeft ook nu weer gekozen voor zeven aankomsten bergop. Dit jaar geen Angliru, maar wel de Lagos de Co- vadonga. Viviani en de rest Toch liggen er ook kansen voor de sprinters, vaak wel voorafgegaan door heuvels. Elia Viviani reed geen Tour, maar is de sprinter van dit sei zoen. De Italiaan mocht dit jaar het meest juichen van alle profrenners met zijn vijftien overwinningen (drie meer dan Dylan Groenewe- gen, vier meer dan Alejandro Val verde). Hij zal in de sprints concur reren met wereldkampioen Peter Sagan, Matteo Trentin en Nacer Bouhanni. Danny van Poppel zal de sprintfavorieten proberen te ver rassen. vrijdag 24 augustus 2018 PAARDENSPORT Rien van der Schaft is niet langer bondscoach van de Neder landse dressuurruiters. De 64-jarige coach uit het Gel derse Wenum-Wiesel werd ruim anderhalf jaar geleden aangesteld, maar het is niet geworden wat hij en de KNHS er van verwachtten. Voor de Wereldruiterspe- len, van 11 tot en met 23 september in de Verenigde Staten, wordt geen interim- coach aangesteld. VOLLEYBAL De Neder landse volleyballers heb ben tijdens een oefentrip ook de derde wedstrijd van Brazilië verloren. De rege rend olympisch kampioen zette het team van bonds coach Gido Vermeulen (foto) in Belem met 3-0 aan de kant (25-16 25-17 25-10). De twee vorige duels ging Oranje met 3-0 en 3-1 on deruit. TENNIS Kiki Bertens be gint de US Open tegen de Tsjechische Kristina Plis kova, de tweelingzus van topspeelster Karolina Plis kova en de nummer 96 van de wereld. De 26-jarige Wateringse is als dertiende geplaatst op het Ameri kaanse grandslamtoernooi. Robin Haase treft in de eerste ronde de Amerikaan Mackenzie McDonald. TENNIS New York Kwalificatie US Open Vrouwen, tweede ronde: Zjoek (Rus) - Kerkhove (Ned) 7-5 6-3 6-2. Winston Salem (VS) Mannen, derde ronde: Carreno (Spa/2) - Gojowczyk (Dui/16) 6-2 7- 6, R. Harrison (VSt) - Krajinovic (Ser/7) 6-3 7-6, Daniël (Jap) - Koep- fer (Dui) 7-6 7-6. New Haven (VS) Vrouwen, tweede ronde: Kvitova (Tsj/3) - Diyas (Kaz) 6-1 5-7 6-2. Kwartfinale: Görges (Dui/5) - Maka- rova (Rus) 6-4 6-2. WIELRENNEN Ronde van Duitsland. Eerste etappe, Koblenz-Bonn (157 kilometer): 1. Hodeg (Col/QSt) 3.35.08,2. Ackermann (Dui/Bor), 3. Bonifazio (Ita, Bah), 4. Janse van Rensburg (ZAf/DiD), 5. Krieger (Dui/Leo), 6. Greipel (Dui/LoS), 16. Van der Lijke (Ned/Roo), 20. Eekhoff (Sun). Wilco Kelderman reed vorig jaar ondanks een moeizame aanloop naar een knappe vierde plaats in de Vuelta. fotocorvos Het 'kleine broertje' heeft genoeg te bieden Pim Bijl Malaga Het AD doet in de krant, online én in beeld drie weken lang verslag van de Ronde van Spanje. Voor het programma In het Wiel doen Hidde van Warmerdam en Edwin Winkels het commen taar en Mare de Maar de analyses. Wat doet het AD online? Een voorbeschouwing Interviews voor de start Reacties na de finish Analyse Samenvatting Ook online: de podcast 'In het Wiel' over de Vu elta. Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam blikken met Mathieu Heijboer, Jetse Bol en Michiel Elijzen vooruit. Ga voor verslag en video naar ad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21